Projektowanie ogrodów kamień ogrodowy Toruń
Ciekawe projekty ogrodów
25 grudnia, 2016
dj wesele warszawa
Dlaczego warto wybrać DJ-a na wesele?
29 grudnia, 2016

Pneumatyka to dziedzina nauki polegająca na przygotowywaniu i używaniu maszyn, których mechanizmy w głównej mierze polega na wykorzystaniu sile generowanej poprzez sprężone powietrze. Sprężone powietrze to jeden z najczęściej używanych nośników energii. Posiada ono zastosowanie między innymi w produkcji, branży budowlanej czy mechanice samochodowej.

Nie jest to jednak metoda dostępna jedynie dla rozbudowanych przedsiębiorstw, gdzie używa się wielkogabarytowe maszyny do ciągłej produkcji. Narzędzia pneumatyczne są w sprzedaży, na rynku można kupić m.in. wiertarki pneumatyczne, nitownice, klucze pneumatyczne, oraz dłuta pneumatyczne.

Narzędzia pneumatyczne? Dlaczego nie!

To, co daje narzędziom pneumatycznym sporą przewagę nad pozostałymi maszynami, jest fakt, że generują one znacznie większą moc, którą można regulować i dostosować do realizowanej w danej chwili pracy.

Narzędzia pneumatyczne nie zawierają komponentów elektrycznych (w tym także silnika), dzięki czemu są bardziej bezpieczne, także jeżeli chodzi o ich wykorzystanie w miejscach, w których występuje zwiększone ryzyko pojawienia się ognia (jak ma to miejsce w warsztatach samochodowych, zakładach lakierniczych czy stolarniach). Ale to jeszcze nie koniec – dzięki temu, że nie ma w nich modułów elektrycznych, urządzenia pneumatyczne nie przegrzewają się w trakcie długotrwałego użytkowania.

Biorąc pod uwagę fakt, że urządzenia pneumatyczne są napędzane sprężonym powietrzem, ich masa w zestawieniu z narzędziami elektrycznymi jest blisko o połowę mniejsza. Jest to ważne w przypadku pracy na pełen etat, kiedy to wielogodzinne operowanie ciężkim urządzeniem ma możliwość negatywnie odbić się na samopoczuciu.

Narzędzia pneumatyczne nie tylko mniej ważą ale także są mniejsze, co oznacza, że można o wiele łatwiej nimi operować, nawet w ciężko dostępnych zakamarkach. Narzędzia pneumatyczne dobrej firmy, takiej jak Chicago Pneumatic (określane także narzędziami CP), są tak zaprojektowane, aby ich kształt był dostosowany do dłoni, co sprawia, że nie ma ryzyka, że podczas pracy narzędzie np. wyślizgnie się z rąk.

Inną korzyścią narzędzi pneumatycznych jest fakt, że nie wywołują one iskier, jak to ma miejsce u pewnych maszyn zasilanych elektrycznie buy 5mg cialis online. Mając na uwadze, że w warsztatach mechanicznych obecność materiałów zapalnych jest nieodzowna, to jeszcze trzeba mieć na uwadze sytuacje, kiedy zachodzi konieczność zamontowania w pojeździe instalacji gazowej – dzięki narzędziom pneumatycznym praca ta jest uproszczona a także bezpieczna.

Urządzenia te są także odporne na wahania temperatur, nawet jeśli są one ekstremalnie wysokie lub niskie. Tego rodzaju przyrząd może być wykorzystywany na potrzeby zewnętrznych prac, a także w miejscach odznaczających się wysokim zawilgoceniem. Kolejną zaletą narzędzi pneumatycznych jest fakt, że używana w nich siła napędowa – powietrze – nie nie przyczynia się do zanieczyszczenia otoczenia.

Aby narzędzia pneumatyczne działały przez lata, trzeba pamiętać o jednej istotnej kwestii, to jest: o częstym naoliwianiu wymienionych w instrukcji części.

Za ile można kupić narzędzia pneumatyczne?

Jeżeli idzie o ceny narzędzi pneumatycznych, to są one zbliżone do cen narzędzi zasilanych prądem przy czym koszty eksploatacji są mniejsze. Dobrze jest także nadmienić, że narzędzia pneumatyczne rzadziej ulegają awarii, a ich serwisowanie i koszt części w niektórych wypadkach jest wyraźnie mniejszy w porównaniu z naprawą innych narzędzi.

Narzędzia pneumatyczne Chicago Pneumatic

Które narzędzia pneumatyczne wypróbować? Jeśli chodzi o ich dostępność w Polsce to zbiór narzędzi pneumatycznych jest zróżnicowany, ale jedną spośród najczęstszych, jeżeli nie najpopularniejszych jest nadmieniona wcześniej firma Chicago Pneumatic, której sprzęt jest chętnie zachwalany za to, że posiada więcej mocy niż maszyny o porównywalnych parametrach.

Chicago Pneumatic w swojej długiej i bogatej przeszłości niejednokrotnie dowodziło, że nie bez powodu jest liderem i najczęściej nabywaną marką jeśli idzie narzędzia pneumatyczne. Marka Chicago Pneumatic powstała pod koniec XIX wieku. Jako marka specjalizująca się w produkcji narzędzi pneumatycznych, Chicago Pneumatic nie raz pokazało, że jej rozwiązania pionierskie jeśli chodzi o przemysł, budownictwo lub mechanikę samochodową.

Chicago Pneumatic dołożyło swoją cegiełkę m.in. przytworzeniu Golden Gate a także Statui Wolności, gdy na czas prac budowlanych korzystano z narzędzi CP. Narzędzia Chicago Pneumatic były również stosowane w trakcie tworzenia podstaw pod szyby naftowe. Marka jest popularna też z tego, że na początku XX wieku wypuściła silnik Diesla, który był użyty w trakcie wyścigów rajdowych na starym kontynencie. Chicago Pneumatic dało o sobie znać też tym, że jako jeden z pierwszych producentów wprowadził do sprzedaży nitownice i przygotowało pierwszy w historii model udarowego klucza pneumatycznego.

Współcześnie Chicago Pneumatic ma w swojej ofercie bogaty zbiór narzędzi pneumatycznych a także maszyn, które są niezastąpione w warsztatach samochodowych oraz w sektorze przemysłowym. W Polsce narzędzia CP sprzedaje licencjonowany partner, zobacz jego asortyment klikając w link Chicago Pneumatic.

Strona używa cookies
Ok