Kupujemy dom od developera
Wrzesień 15, 2020
Ocieplanie poddasza
Wrzesień 17, 2020

Klimatyzacja split do domu i biura

Nowoczesna rekuperacja i klimatyzacja

Odpowiednie powietrze w pracy czy w domu, wpływa nie tylko na niezłe zdrowie, ale też na naszą efektywność. Wysoka jakość powietrza oraz optymalna temperatura, wyznaczają podstawę naszego komfortu i dodatnio oddziałują na naszą motywację i zdolność wykonywania zadań. Aby zapewnić sobie przyjazne warunki z reguły rozważamy zakup klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzator najskuteczniej kontroluje temperaturę wewnątrz domu dając nam komfort w ciągu lata. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzator chłodzi powietrze, które już mamy i nie zapewnia dopływu świeżego powietrza. Z tym problemem świetnie działa system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Czym jest rekuperacja i z jakiego powodu warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, aby wypracować jak najlepszy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zachowanie najlepszej temperatury wewnątrz pomieszczeń szczególnie latem, kiedy zmagamy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na wyregulowanie najbardziej komfortowej temperatury wewnątrz domu, dając chłód i komfort cieplny bez względu na to, jak gorąco jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji opiera się na ochładzaniu powietrza do wybranej temperatury. W domach i mieszkaniach najczęściej stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzacje typu split. Ich wewnętrzna część ma na celu chłodzenie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część odprowadza ciepło z domu. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w elementy usuwające kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie oznacza, że klimatyzator przydaje się tylko w czasie lata. Znaczna część klimatyzatorów może również nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to oczywiście centralnego ogrzewania i pozostałych systemów grzewczych, jednak spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę wewnątrz ma wpływ wiele różnych okoliczności, ale koszty ogrzewania i chłodzenia mieszkań wynikają ze strat ciepła. Zwykle wentylacja wyprowadza ciepłe powietrze i zbiera z zewnątrz powietrze zimne. Do unormowania temperatury w środku domu czy mieszkania, zimne powietrze trzeba ogrzać, do czego wykorzystywana jest znaczna ilość energii przygotowanych do tego urządzeń. Wydajnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa napływające chłodne powietrze, stosując ciepło odprowadzanego powietrza. Tak redukuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator wyposażony jest w filtry, które chronią jego wentylatory i tą metodą filtrują powietrze wchodzące do wnętrza domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobry sposób na dostarczanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Myślimy, jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli decydujemy się na zakup jednego z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza nie tylko redukuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie i schłodzenie pomieszczeń czy również oczyszcza powietrze. Zapewnia nam energooszczędność i ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a także stale świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast troszczy się o nasz termiczny komfort. Idealnym systemem zapewnienia komfortu wewnątrz budynku jest zestawienie tych dwóch systemów i zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie zalet z posiadania wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu rekuperacji i klimatyzacji dostarcza wiele różnych zalet. Największą z zalet jest termiczny komfort wewnątrz mieszkania i dopływ czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i usuwany powstawanie niepożądanych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji ograniczamy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że da się odciąć się od hałasu ulicznego. Korzystanie z systemu ma również pozytywny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą kontrolowany jest poziom wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy tworzenia się pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety świadczą o porządnej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na komfort termiczny panujący wewnątrz budynku przekonuje tego, że opłaca się zastanowić się nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Strona używa cookies
Ok