Chirurgia stomatologiczna Toruń - stomatologia estetyczna
Chirurgia twarzowo szczękowa – zabiegi stomatologicznej
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
Szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego
2 września, 2020

Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja

Odpowiednie powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na nasze samopoczucie, ale i na naszą skuteczność. Dobra jakość powietrza I komfortowa temperatura, oznaczają podstawę naszego komfortu oraz dodatnio oddziałują na motywację oraz chęć działania. By zapewnić sobie korzystne warunki o każdej porze roku zwykle decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzator najefektywniej reguluje temperaturę w środku domu dając nam komfort podczas upałów. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzator chłodzi powietrze, jakie już mamy oraz nie dostarcza dopływu świeżego powietrza. W tym zakresie bardzo dobrze radzi sobie system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Na czym polega fenomen rekuperacji i z jakiej przyczyny warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, żeby wypracować jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za utrzymanie komfortowej temperatury w środku budynku latem, gdy liczymy się z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na ustawienie najbardziej komfortowej temperatury we wnętrzu domu, dając wychłodzenie oraz cieplny komfort niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na wyziębianiu powietrza do wskazanej wartości. W mieszkaniach i domach przeważnie stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzacje split. Ich wewnętrzna część ma na celu chłodzenie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część oddaje ciepło z mieszkania. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy usuwające kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie oznacza, że klimatyzator przydaje się jedynie w czasie lata. Znaczna część klimatyzatorów może też ocieplać powietrze. Nie wyręcza to rzecz jasna lokalnego ogrzewania albo pozostałych grzewczych systemów, ale sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w wentylacji domów. Na temperaturę w środku ma wpływ wiele różnych czynników, a koszty chłodzenia i ogrzewania budynków pochodzą ze strat ciepła. Z reguły wentylacja wynosi ciepłe powietrze oraz pobiera z zewnątrz zimne. Do ustawienia temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba rozgrzać, do czego wykorzystywana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Energooszczędnym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, zużywając ciepło odprowadzanego powietrza. Taką techniką minimalizuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z innego źródła. Ponadto rekuperator ma specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory oraz tym samym filtrują powietrze wpływające do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalny sposób na dostarczanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Myślimy, który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na kupno jednego z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza zmniejsza nasze potrzeby na ogrzanie albo chłodzenie pomieszczeń czy także filtruje powietrze. Gwarantuje nam oszczędność i ochronę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a ponadto stale świeże powietrze. Klimatyzator z kolei troszczy się o nasz komfort termiczny. Idealnym systemem dostarczania komfortu we wnętrzu domu jest połączenie obu tych systemów oraz kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę zysków z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu rekuperacji i klimatyzacji dostarcza wiele widocznych zalet. Najważniejszą z nich jest komfort termiczny we wnętrzu domu i dostęp czystego i świeżego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i eliminujemy występowanie niechcianych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji minimalizujemy koszty wychładzania oraz dogrzewania domu, za sprawą energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pokoi oznacza, że możemy odgrodzić się od hałasu ulicznego. Korzystanie z systemu ma też dodatni wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą regulowany jest stopień wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy rozwoju pleśni i grzybów. Te wymienione zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort panujący w środku budynku zachęca do tego, że opłaca się zastanowić się nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja-bydgoszcz.pl

Strona używa cookies
Ok