Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Energooszczędne pompy ciepła
19 lutego, 2017
Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Ocieplanie domu pianką poliuretanową
20 lutego, 2017

Najlepsze instalacje grzewcze

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Sprawny system grzewczy to największa inwestycja przy budowie nowego domu. Przy jego doborze dobrze jest kierować względami oszczędności, rozmiarem powierzchni do ogrzania, funkcjonalności i oczywiście sprawności. Dobrze dobrana instalacja grzewcza, połączona z właściwą izolacją wnętrza wpływa na zmniejszenie wydatków związanych z ogrzewaniem i między innymi usuwaniem skutków przesadnej wilgotności. Współcześnie producenci proponują nam wygodne rozwiązania w zakresie instalacji grzewczych. Częściowo zmechanizowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy kotły na gaz współgrają z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa i ochrony środowiska naturalnego. Są to mechanizmy osiągalne dla każdego z nas. Jednak są tak różne, że wybór odpowiedniej instalacji nie jest często jednoznaczny. Pragniemy zaprezentować Ci najwybitniejsze systemy grzewcze. Jesteśmy pewni, że znajdziesz odpowiednie urządzenie dla siebie i swojego domu.

Zanim jednak pokażemy Ci naszą analizę konkretnych systemów centralnego ogrzewania, powiedzmy sobie co powinno się rozważyć przed wyborem odpowiedniego urządzenia. W istocie możemy wymienić 3 podstawowe elementy, które oddziałują na decyzję w kwestii systemu grzewczego. Przede wszystkim jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodą, lub ogrzewanie powietrzne, z czego najpopularniejsze jest w naszym kraju ogrzewanie wodne. Drugą kwestią jest wybór źródła energii. Najczęściej ciepło uzyskiwane jest w wyniku spalania określonego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, lub też modny ekogroszek. Następnym sposobem jest pozyskiwanie energii z środowiska, co zapewniają ekologiczne pompy ciepła. Również musimy się zastanowić nad tym, który gatunek układu grzewczego okaże się nas najbardziej komfortowy – ogrzewanie ścienne, podłogowe, czy sufitowe. Teraz jesteś gotowy do podjęcia następnego kroku, czyli wyboru właściwego urządzenia do domowej ciepłowni.

Gazowe kotły do centralnego ogrzewania

System gazowy wpłynie na obniżenie wydatków związanych z ogrzewaniem w mieszkaniu. Tymczasem dobrze jest pamiętać, że do jego prawidłowego działania konieczne jest podłączenie systemu do sieci gazu płynnego, bądź też przygotowanie własnego magazynu z paliwem. Wiąże się to z kolejną inwestycją, która oczywiście zwraca się po określonym okresie, chociaż musimy liczyć się z tym, że jesteśmy związani z dostawcą gazu, co dla jednych może być dokuczliwe.

Jednym z najchętniej wybieranych kotłów na gaz, jest piec firmy Buderus, który został zaopatrzony przez firmę w możliwość celnego ustawienia temperatury i szybkiej modyfikacji ilości wykorzystywanego gazu. Kotły gazowe Buderus posiadają, zależnie od modelu otwartą albo zamkniętą komorę spalania. W pierwszym przykładzie znaczy to, że powietrze dostarczane jest z otoczenia, a w drugim, że doręczane jest przez specjalne przewody. Niezależnie od zakupu określonego wariantu systemu, każdy kocioł gazowy posiada unikatowy system redukujący do zera możliwość przekręcenia cyklu spalin, jak i całkowitego wyziębienia się ocieplanych mieszkań.

Oto najistotniejsze zalety pieców gazowych:

  • Znaczny stopień bezpieczeństwa
  • Urządzenia urozmaicone pod względem ocieplanej przestrzeni (kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne)
  • Funkcjonalna budowa (kotły stojące lub wiszące)

Piec na ekogroszek – przyjemne ogrzewanie

Eko groszek klasyfikuje się w ostatnich latach do najchętniej używanych surowców do ogrzewania. Jest stosunkowo tani i bardzo oszczędny. Piece na ekogroszek najlepiej jednak działają w domach jednorodzinnych, a to przez wzgląd na konieczność magazynowania opału. Rzadziej wprowadzane są zatem w obiektach wielorodzinnych, chociaż faktycznie taka ewentualność również istnieje. Zerknijmy teraz na właściwości tego modelu układu ogrzewania. Kotły na ekogroszek włączane są do klasy instalacji na paliwo stałe, które od dawna obecne w branży urządzeń grzewczych. Dzielą się na piece z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego różni się jedynie trybem pracy, przy czym piece ze spalaniem dolnym mogą być sterowane automatycznie. Powietrze dociera do wnętrza kotła poprzez przyłączony wiatrak. Napomknięta poprzednio marka Buderus, tworzy kotły na ekogroszek z wyjątkowymi sensorami, które chronią przed pożarem.

Co do podstawowych zalet warto jest wyróżnić trzy:

  • Nieskomplikowany dostęp do surowca opałowego
  • Szczególnie prosta, wręcz intuicyjna obsługa
  • Właściwa regulacja zwiększająca potencjał grzewczy

Naturalnie, że pompa ciepła

W trosce o czyste środowisko oraz portfele Odbiorców, zostały wynalezione, pompy ciepła – systemy pozyskujące energię z środowiska. Pompy ciepła nie używają żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tu, w zależności od typu, powietrze, woda, lub też grunt. Tak innowacyjne rozwiązanie pozwala jeszcze bardziej zredukować wydatki na ogrzewanie domu. Funkcjonowanie pompy ciepła możemy przyrównać do pracy lodówki, z tym że w przeciwnym kierunku. Zaczerpnięte z środowiska źródło termiczne kondensuje się, a wyprodukowana para zostaje zagęszczona, przez co wspomaga obieg wody grzewczej. Łatwy układ, ale jak korzystny.

Walory pompy ciepła to:

  • Zastosowanie łatwo dostępnych źródeł do odebrania energii
  • Największa efektywność grzewcza spośród dostępnych rozwiązań
  • Kooperacja z dowolnym wariantem ogrzewania

Wypunktowaliśmy i przedstawiliśmy Wam najpopularniejsze urządzenia grzewcze. Każda z tych instalacji może być znaleziona w w ofercie dystrybutora urządzeń centralnego ogrzewania: pompy ciepła Toruń

Strona używa cookies
Ok