Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń
Najlepsze instalacje grzewcze
Luty 20, 2017
Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń
Wybierz odpowiednią instalację grzewczą
Luty 20, 2017

Ocieplanie domu pianką poliuretanową

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy odpowiednie ocieplenie domu ma wpływ wydajność energetyczną? Niezaprzeczalnie. Z energooszczędnością idą w parze oszczędności pieniężne, przez wzgląd na zminimalizowanie straty ciepła. Odpowiednie ocieplenie mieszkania sprawi, że ciepło nie będzie z niego uciekać. Obliczenia oszczędności nie są wcale skomplikowane.

W dużym wachlarzu produktów ociepleniowych pojawiła się kilka lat temu pianka poliuretanowa – o niskiej wadze,o umiarkowanej wadze, wnikająca w zaciemnione wnętrza, zapewniająca perfekcyjną ochronę termiczną. Po prostu wyjątkowa w każdym calu. W bieżącym artykule chcemy Wam opisać ją z bliska, by potwierdzić, że w budownictwie czasami należałoby postawić na nowoczesność, a nie na typowe rozwiązania.

Izolacja natryskowa, gdyż tak też mianuje się technologię wykorzystującą piankę poliuretanową, świetnie odnajduje się w najsurowszych warunkach. Przedsiębiorstwa budowlane ochoczo stosują ją w budownictwie mieszkalnym, jak i industrialnym. Główną zaletą pianki poliuretanowej jest jej drobna waga, w przeciwieństwie do innych materiałów izolacyjnych. Dzięki tej właściwości pianka nie obciąża konstrukcji budynku, co wyraźnie rozwija możliwości jej wykorzystania. Pianka poliuretanowa oferowana jest w dwóch rozwiązaniach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które pokażemy Wam w dalszej części artykułu. Czytajcie dalej!

Pianka otwartokomórkowa najlepsza do wnętrza

Jak samo określenie wskazuje, pianka otwartokórkowa odznacza się otwartą strukturą komórek. Wilgoć nie zatrzymuje się wewnątrz budynku, lecz śmiało przenika przez powierzchnię izolacji na zewnątrz. Wskazana cecha specjalistycznie szacowana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w systemie otwartokomórokwym jest niezwykle niski. Niezwykle znaczącym plusem pianki otwartokomórkowej jest wykorzystanie wody jako czynnika spieniającego. Znaczy to, że niniejszy wariant ocieplenia jest wyjątkowo ekologiczny i może być z powodzeniem wprowadzany w każdej konstrukcji budowlanej. Ocieplenie otwartokomórkowe jest szczególnie polecana w budownictwie pasywnym, w którym stawia się na materiały o silnych właściwościach termoizolacyjnych. Pianka nie przenosi ciepła, przez co zostaje ono zamknięte w środku. Powstrzymuje natomiast dopływ pyłu i zmniejsza hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najodpowiedniejsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

System zamkniętokomórkowy o szerokim zastosowaniu

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa ma znacznie szersze zastosowanie, niż systemy o otwartych komórkach, a to z uwagi na zwartą strukturę komórek. Ocieplenie zamkniętokomórkowe nie chłonie wilgoci, jest wytrzymała na zgniatanie i może być używana w skrajnym zasięgu temperatur. Po za tym wyróżnia się dużo większym przelicznikiem przewodzenia ciepła. Te właściwości powodują, że pianka zamkniętokomórkowa odnajduje zastosowanie w izolacji płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji ze stali chłodni, czy kanalizacji. Przez wzgląd na ścisłą konsystencję tworzy się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Zalety pianki PUR

System pianki poliuretanowej złożony jest z dwóch istotnych elementów – polieteru i izocyjanu. Te dwa prefabrykaty w związaniu z wodą produkują pianę o gęstej strukturze i dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR powstaje dopiero w miejscu montażu, co znacznie skraca czas wykonania izolacji. Miękka postać pianki sprawia, że dociera ona w z pozoru niedostępne miejsca, eliminując tym samym powstanie tzw. mostków termicznych, co działo się bardzo często przy montażu standardowych surowców izolacyjnych. Pianka PUR jest lekka i nie obciąża konstrukcji mieszkania. Z tego względu może być wykorzystywana zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i przy renowacji starych domów, czy przy budowie hal magazynowych o dużej powierzchni. Warto nadmienić też, że izolacja pianką jest nadzwyczaj efektywna. Nie ulega biodegradacji, co oznacza, że zachowuje swoje cechy przez wiele lat. Gromadzi ciepło w domu w zimę i nie doprowadza do nadmiernego ogrzania się pomieszczenia w lato – działa zatem dwu biegunowo. Ponadto pianka z poliuretanu nie wzbudza żadnych reakcji uczuleniowych, co zwiększa grono jej wielbicieli. Nie jest również atrakcyjnym surowcem dla gryzoni, czy owadów, których bytność w wnętrzu jest raczej zbędna. Pianka poliuretanowa to zwyczajnie nowatorski materiał izolacyjny.

Pianka z poliuretanu może być używana w zróżnicowanej temperaturze i w niedostępnych przestrzeniach. Jest to najwłaściwszy system do ocieplania poddaszy i fundamentów. Pianka PUR może być wykorzystywana w budownictwie mieszkalnym, jak i w budownictwie fabrycznym. Odpowiada także wszelkim standardom budownictwa pasywnego. Jest materiałem energooszczędnym, ekologicznym i delikatnym dla osób z różnego typu uczuleniami. Położenie izolacji natryskowej pochłania praktycznie parę chwil. Zapewne nie musimy już Wam dłużej udowadniać, że ocieplenia z pianki PUR są najtrwalsze i najbardziej wydajne. Zajrzyj na stronę internetową firmy KDK Pro – fachowców od izolacji natryskowej i poznaj szczegółową ofertę: Ocieplanie poddasza Toruń

Strona używa cookies
Ok