Naprawa telewizorów Łódź regulowanie kanałów podłączanie tv kablowej
Naprawa, serwis i przestrajanie telewizorów
8 października, 2016
Uchwyty meblowe Gałki meblowe Dorabianie kluczy Bejce i lakiery Konserwacja mebli
Oferta firmy angra art w Białymstoku
15 października, 2016

Ocieplenie budynku to w sumie jedna z najistotniejszych kwestii, o której powinieneś zastanowić się jeszcze w trakcie budowy domu. Kiedyś zakres materiałów izolacyjnych był niezbyt szeroki. W sklepach były jedynie dostępne takie materiały jak styropian, czy wełna mineralna. Jednak z każdą następną fazą rozwoju prac nad nowoczesnymi metodami ocieplania budynków, zaczęły się na rynku pokazywać izolacje pod różnymi względami wyjątkowe. Producenci materiałów do izolacji szukali produktu, który urzeczywistniałby wymagania zdrowotne (brak reakcji alergicznych) i efektywności (wysoki współczynnik izolacji termicznej). Ważny był także aspekt komfortu aplikacji konkretnego materiału izolacyjnego, ponieważ wcześniej używane rodzaje nie dość, że były mało praktyczne, to mocno podrażniały skórę i oczy (tak jak wełna mineralna). Po wielu latach badań nad powstaniem nowoczesnej technologii ociepleń, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

Błyskawicznie zauważono, że pianka z poliuretanu jest materiałem wysoce praktycznym, zapewniającym znakomitą izolację cieplną nie tylko domów, ale również hal magazynowych. Konsumenci pokochali piankę za łatwość krycia konkretnej powierzchni, za możliwość aplikacji w trudno dostępne miejsca, jak i za oszczędność przestrzeni, dzięki aplikacji niewielkiej warstwy izolacji. Ocieplenie pianką cieszy się co raz większą popularnością. Dlaczego? Tego dowiecie się poniżej.

Która pianka jest lepsza – otwartokomórkowa, czy zamkniętokomórkowa?

Wyróżniamy dwa rodzaje pianki poliuretanowej – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa rodzaje pianki wyróżnia głównie struktura, ale również wykorzystanie. Systemy zamkniętokomórkowe stosuje się przy izolacji takich przestrzeni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Stosuje się je przy docieplaniu natryskowym, przy wytwarzaniu płyt warstwowych i materiałów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka pro odznacza się gęstością w granicach od 35 do 300 kg/m3, przez co nie absorbuje wilgoci i może być eksploatowana w urozmaiconych warunkach temperaturowych. Z kolei pianka otwartokomórkowa stosowana jest przeważnie w ocieplaniu wnętrza wszelkich budynków (poddasze i ściany działowe). Kompozycja pianki, jak sama nazwa wskazuje złożona jest z komórek o otwartej budowie, przez co doskonale przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie obciąża budynku i jest przyjazna dla przyrody, dzięki użyciu wody jako elementu spieniającego.

Pianka poliuretanowa i technologia

Największym problemem związanym z izolacją domu jest powstawanie tak zwanych mostków cieplnych. Zastosowanie pianki pro kompletnie likwiduje tenże problem, albowiem produkt dociera do najbardziej kłopotliwych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) przerabiana jest już na placu budowy. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych wysokociśnieniowych maszyn pianka aplikowana jest na dowolne powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Docieplenie pianką jest bardzo lekka i wypełnia zdecydowanie mniej powierzchni niż konwencjonalne materiały ociepleniowe. Ponadto usztywnia konstrukcję obiektów budowlanych official site. Systemy poliuretanowe aplikowane są w niezwykle ekspresowym czasie, co niejednokrotnie jest elementem decydującym przy wyborze metody docieplenia. A co z jej zastosowaniem? Z pianki PUR możemy wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, jak i ocieplenia kurników.

Dlaczego warto stosować izolację z pianki PUR?

Pianka poliuretanowa jest alternatywą dla standardowych sposobów izolacji. Przede wszystkim dlatego, że przy jej stosowaniu minimalizuje się grubość powłoki izolacyjnej. Pianka Pro jest neutralna dla środowiska i niegroźna dla alergików. Gwarantuje najlepszy stopień izolacji ciepła w wnętrzach obiektów budowlanych, gdyż nie zmienia swoich właściwości nawet po wielu latach stosowania. Nie dość, że gromadzi ciepło w mieszkaniach w chłodne dni, to jeszcze chroni przed ich ogrzaniem w lecie. Niski parametr nasiąkania wody sprawia, że w materiale nie powstają grzyby, ani pleśń. Ostatni czynnik, o którym trudno nie napomknąć, to łatwa aplikacja pianki. Pianka Pro zapełnia najmniejsze powierzchnie bez żadnego problemu. Jej konstrukcja umożliwia całkowitą przyczepność do wszelkiego rodzaju podłoża.

Profesjonalne ocieplenie domu to pewność komfortu nawet w chłodne dni. Mieszkańcy budynków ocieplonych pianką PRO deklarują, że taka izolacja jest najbardziej efektywna i najwygodniejsza w aplikacji. Opłaty za użycie pianki poliuretanowej i styropianu są bardzo przybliżone, dlatego przy wyborze metody ocieplenia budynku warto przypomnieć sobie o innowacyjnych systemach poliuretanowych. To nie tylko oszczędność wydatków ale również czasu.

Jeśli zdecydujecie się na izolację pianką, następnym krokiem jest wybór producenta. Jedną z zalecanych przez nas firm jest KDP Pro. Firma ta od 20 lat działa w branży technologii ociepleń nie tylko obiektów mieszkalnych, ale także produkcyjnych. Proponuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to fachowcy od ociepleń poliuretanowych, którzy nie boją się żadnych wyzwań. Więcej informacji przeczytacie na ich stronie, na którą Was zapraszamy: izolacja pianką.

Strona używa cookies
Ok