Pozycjonowanie lokalne - dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Pozycjonowanie lokalne – znajdź Odbiorcę z Twojego miasta
9 września, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci
Malowanie bawialni – artystyczne malowanie ścian w salach zabaw
25 listopada, 2017

Wielu z nas chciałoby zamieszkać w domu, daje on większe poczucie prywatności. Jednak na uwadze trzeba mieć fakt, że każda budowa to ogromne wyzwanie logistyczne i finansowe. Wybór miejsca w którym ma stanąć nasz dom, to bardzo trudna decyzja. Jest to jednak dopiero początek trudnych wyborów. Plan domu angażuje myśli na długi czas. Zaplanować należy nie tylko właściwą powierzchnię, ale też rozłożenie pokojów. Całość powinna idealnie współgrać, tak żeby każdy domownik czuł się komfortowo. Pomyśleć trzeba też o położeniu ciągów komunikacyjnych w planie, dzięki temu łatwiej będzie przemieszczać się w domu. Sporym problemem jest także wybór odpowiedniej metody grzewczej. Nie każda działka jest podłączona do sieci gazowej. W takim wypadku przemyśleć należy montaż ogrzewania węglowego albo olejowego. Wybór ten ma wpływ nie tylko na późniejsze koszty ogrzewania, ale też na wygodę klimat wewnątrz pomieszczenia.

Nawet efektywnie działająca metoda ogrzewania będzie nieskuteczna, gdy nie zadbamy o właściwą izolację termiczną. Nasz dom będzie tracił ciepło. Znaczące straty są efektem niedostatecznie zaizolowanego dachu. Dlatego kwestii zabezpieczenia termicznego nie wolno bagatelizować. Metoda izolacji cieplnej domu jest istotna. Wykorzystywane są różne produkty: styropian, wełna, korek czy ciesząca się coraz większą popularnością pianka poliuretanowa, nazywana dla ułatwienia pianką PUR.

Opcji jest wiele

Najczęściej spotykanym materiałem wykorzystywanym do izolacji domów jest spieniony polistyren. Posiada on dużo zalet:jest łatwo dostępny i stosunkowo tani. Jednakże nie nadaje się do ocieplania tych części domu, które są łatwopalne – dotyczy to przede wszystkim elementów z drewna. Jedną z możliwości jest wełna izolacyjna. Jest ona bardziej kosztownym rozwiązaniem, ale za to cenionym wśród specjalistów zajmujących się ocieplaniem. Wełna jest ognioodporna, idealnie chroni przed hałasem. Ocieplanie wełną wymaga jednak lepszej konstrukcji dachu, gdyż wełna sporo waży. Wełnę trzeba zabezpieczyć przed wilgocią poprzez wykorzystanie folii chroniących. Opcji termoizolacji domu jest więcej. Pianka poliuretanowa jest coraz popularniejsza. Stosowana jest ona wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Pianka PUR

Poliuretan dostępny jest w licznych wersjach. Tworzy się z niego materiały izolujące rożnego rodzaju. Piankę tworzą dwa składniki:utwardzacz, jakim jest izocyjanian i poliol. Związki te podgrzewa się i następnie poprzez zwiększenie ciśnienia tworzy się pianka, którą stosuje się do izolacji. Podczas natryskiwania pianka powiększa objętość i momentalnie zastyga. W kilka chwil powstaje jednorodna warstwa, która dokładnie wypełnia każdą lukę. Pianka idealnie przylega do niemal każdej powierzchni. Nałożona pianka nie wymaga dodatkowych umocnień. Natryskiwanie trwa bardzo krótko, ocieplenie więźby dachowej można wykonać w jeden dzień.

Pianka PUR w dwóch wersjach

Najczęściej piankę dzieli się na otwarto i zamknięto komórkową. Ta ostatnia stworzona została do ocieplenia budynków od zewnątrz. Poza ochrona przed wychłodzeniem stanowi także idealnym produktem izolującym przed wodą, przez to wykorzystywana jest do ocieplania fundamentów. Zastosowanie jej od wewnątrz także jest możliwe. Pianka otwarto komórkowa jest bardzo lekka. Dodatkowo pianka otwarto komórkowa pianka PUR na porowata strukturę, sprawia to, znacząco ułatwia to wentylację. Stosuje się ją do ocieplania wnętrz.

Zalety ocieplania natryskowego

Pianka PUR jest bardzo uniwersalna. Można nią ocieplać zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną część domu. Używana jest jako produkt izolacyjny w domach przeznaczonych dla pojedynczych rodzin i dla większych społeczności, budynkach wykorzystywanych w celach gospodarczych. Izolacja z poliuretanu jest przyjazne dla alergików. Pianka nie pyli się, dlatego nie jest ona zagrożeniem. Ocieplenie z pianki poliuretanowej jest nietoksyczna, nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Pianka poliuretanowa świetnie chroni przed utratą ciepła, dlatego jest doceniana przez architektów zajmujących się pasywnym budownictwem. Następną zaletą jest odporność na wilgoć. Pianka poliuretanowa nie jest podatna na odkształcenia powstałe na skutek narażenia warstwy na wilgoć. Ocieplenie tego typu nie wymaga dodatkowego umocnienia warstwy izolującej, bo doskonale przylega do betonowych ścian i drewnianych elementów. Mostki termiczne stanowią duży problem podczas ocieplania. Sprawiają one, że cała izolacja staje się mniej efektywna. Zastosowanie ocieplenia metodą natryskową likwiduje ten problem. Poliuretan tworzy jednolitą powłokę dzięki czemu nie trzeba łączyć kolejnych warstw. Daje to możliwość ocieplenia nawet złożonej więźby dachowej i to w błyskawicznym tempie. Konfrontując, ocieplenie z waty wymaga docinania i łączenia elementów oraz zaangażowania kilku osób.

 

Właściwe ocieplenie domu to inwestycja, którą trzeba przemyśleć i właściwie zrealizować. Przemyśleć trzeba pozytywne i negatywna strony każdej z metod. Dotychczas stosowane materiały wykorzystywane do termoizolacji od kilku lat mają poważnego konkurenta jakim jest pianka PUR. Pianka PUR zyskuje w oczach fachowców, doceniają oni jej uniwersalność. Znacząca zaletą jest także krótki czas niezbędny do wykonania prac ociepleniowych. Pianka PUR sprawdza się zarówno w domach jedno lub wielorodzinnych, ale także jako ocieplenie budynków przemysłowych i gospodarczych.

Więcej o piance PUR —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Strona używa cookies
Ok