Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Ocieplanie domu pianką poliuretanową
Luty 20, 2017
Leczenie nadpotliwości Włocławek Zabiegi usuwające problem nadpotliwości Inowrocław Nadmierna potliwość
Skuteczne leczenie nadpotliwości
Luty 25, 2017

Wybierz odpowiednią instalację grzewczą

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Efektywny system ogrzewania to podstawa każdego domu. Przy jego zakupie powinniśmy kierować względami oszczędności, wielkością powierzchni budynku, funkcjonalności i oczywiście wydajności. Właściwie dopasowana instalacja centralnego ogrzewania, połączona z porządną izolacją budynku oddziałuje na obniżenie wydatków związanych z ogrzewaniem i między innymi zwalczaniem skutków nadmiernej wilgotności. W dzisiejszych czasach producenci sprzedają nam wygodne rozwiązania w zakresie instalacji centralnego ogrzewania. Częściowo zmechanizowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy kotły gazowe odpowiadają wszelkim standardom bezpieczeństwa i ekologii. Są to mechanizmy dostępne dla każdego z nas. Jednak są tak zróżnicowane, że wybór optymalnej instalacji nie jest zazwyczaj dość problematyczny. Spróbujemy zaprezentować Ci najwybitniejsze systemy grzewcze. Mamy pewność, że odkryjesz odpowiednie urządzenie dla siebie i swoich bliskich.

Zanim jednak wykonamy analizę poszczególnych układów centralnego ogrzewania, powiedzmy sobie co dobrze jest przemyśleć przed zakupem stosownego wyposażenia. W zasadzie możemy wypunktować 3 fundamentalne czynniki, które wpływają na wybór systemu grzewczego. Po pierwsze jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodą, lub ogrzewanie powietrzne, z czego najpowszechniejsze jest u nas ogrzewanie wodne. Następną kwestią jest wybór źródła ogrzewania. Zazwyczaj energia cieplna tworzona jest w wyniku spalania określonego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, czy też modny ekogroszek. Kolejnym sposobem jest pozyskiwanie ciepła z środowiska, co umożliwiają ekologiczne pompy ciepła. Ponadto musimy się zastanowić nad tym, który rodzaj układu grzewczego będzie dla nas najbardziej odpowiedni – grzejniki ścienne, podłogowe, czy sufitowe. Teraz jesteś gotowy na postawienie kolejnego kroku, czyli zakupu danego urządzenia do domowej kotłowni.

Piec gazowy

Kocioł gazowy doprowadzi do redukcji kosztów ogrzewania w mieszkaniu. Jednak dobrze jest pamiętać, że do jego właściwego funkcjonowania potrzebne jest przyłączenie się do sieci gazu płynnego, lub założenie własnego magazynu z paliwem. Powiązane jest to z kolejną inwestycją, która naturalnie zwróci się po jakimś czasie, niemniej musimy liczyć się z tym, że będziemy uzależnieni od dostawcy gazu, co dla niektórych może być niewygodne.

Jednym z najchętniej wybieranych pieców gazowych, jest piec produkowanych przez firmę Buderus, który został zaopatrzony przez firmę w funkcję celnego ustawienia temperatury i szybkiej zmiany ilości zużywanego paliwa. Kotły gazowe Buderus posiadają, zależnie od modelu otwartą bądź zamkniętą komorę spalania. W pierwszym modelu oznacza to, że powietrze podawane jest z otoczenia, a w drugim, że transportowane jest przez specjalistyczne przewody. Niezależnie od doboru któregoś typu urządzenia, każdy piec gazowy posiada specjalny układ redukujący do zera możliwość odwrócenia cyklu spalin, jak i kompletnego wyziębienia się ogrzewanych pomieszczeń.

Oto najistotniejsze zalety kotłów gazowych:

  • Znaczny poziom bezpieczeństwa
  • Modele zróżnicowane pod kątem ocieplanej powierzchni (kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne)
  • Funkcjonalna budowa (kotły stojące bądź wiszące)

Piec na ekogroszek – przyjemne ogrzewanie

Eko groszek kategoryzuje się w ubiegłych latach do najczęściej używanych materiałów opałowych. Jest przystępny cenowo i bardzo efektywny. Kotły na ekogroszek najbardziej poprawnie jednak działają w domkach jednorodzinnych, a to ze względu na potrzebę składowania opału. Rzadziej montowane są zatem w obiektach wielorodzinnych, aczkolwiek faktycznie taka alternatywa też występuje. Zerknijmy teraz na charakterystykę tego typu systemu ogrzewania. Piece na ekogroszek klasyfikowane są do grupy pieców stałopalnych, które od dłuższego czasu obecne w branży urządzeń centralnego ogrzewania. Rozróżnia się piece z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego różni się wyłącznie trybem pracy, przy czym kotły ze spalaniem dolnym mogą być operowane mechanicznie. Powietrze napływa do wnętrza pieca poprzez zainstalowany wietrznik. Napomknięta w ostatnim akapicie marka Buderus, wytwarza kotły na ekogroszek z specjalistycznymi sensorami, które chronią przed pożarem.

Co do podstawowych zalet należy odróżnić 3:

  • Szybki dostęp do materiału opałowego
  • Bardzo prosta, wręcz intuicyjna obsługa
  • Stosowna regulacja zwiększająca potencjał grzewczy

Pompy ciepła – ciepło z natury

W dbałości o kondycję natury, jak i portfele Konsumentów, powstały pompy ciepła – systemy odbierające energię z natury Pompy ciepła nie wykorzystują żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tu, w zależności od wariantu, powietrze, woda, lub też grunt. Tak innowacyjne rozwiązanie umożliwia jeszcze efektywniej obniżyć koszty ogrzewania. Funkcjonowanie pompy ciepła możemy porównać do pracy lodówki, z tym że w przeciwnym kierunku. Pobrane z otoczenia źródło energii skrapla się, a wyprodukowana para zostaje sprężona, przez co zasila obieg wody grzewczej. Nieskomplikowany układ, ale jak korzystny.

Zalety pompy ciepła są następujące:

  • Zastosowanie powszechnie dostępnych źródeł do odebrania energii
  • Największa skuteczność grzewcza spośród oferowanych rozwiązań
  • Kooperacja z dowolnym wariantem ogrzewania

Wymieniliśmy i zaprezentowaliśmy Wam najpowszechniejsze urządzenia grzewcze. Wszystkie wymienione instalacje występują w w ofercie tego oto producenta urządzeń grzewczych: piece gazowe Toruń

Strona używa cookies
Ok