projektowanie loga Toruń logotypy layout na strone
Rzetelne studio graficzne
23 czerwca, 2016
Kotły gazowe, czy kotły stałopalne – które urządzenie wybrać?
27 lipca, 2016

Każdy z nas chce żyć w komfortowym i ładnym mieszkaniu, bogatym w nowoczesne technologie. Aby móc to uzyskać konieczne jest przeprowadzenie remontu. Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek prace w naszej głowie krążą różne pytania: „Od czego zacząć remont?”, „Czy warto poprosić o pomoc firmę remontową? „Które produkty budowlane będą mi potrzebne do remontu mieszkania?”. Najistotniejsze jest nie dramatyzować i podejść do problemu rozsądnie. Szczegółowe zaplanowanie remontu to pierwszy krok do sukcesu. W niniejszym artykule wskażemy Ci co zrobić, żeby remont domu przebiegł płynnie i bezproblemowo

Przygotowanie do remontu mieszkania.

Do remontu domu należy się starannie przygotować, nie tylko pod względem finansowym. Na początku powinniśmy pomyśleć co chcemy odmienić w wyglądzie naszego wnętrza i czy od razu chcemy wykonać kapitalny remont wnętrza. Dobrze jest znaleźć określone projekty aranżacji pomieszczeń, by koniecznych materiałów budowlanych. Dobre zorganizowanie niesamowicie usprawni wszelakie prace remontowe, które i tak zazwyczaj trwają od 2 do 3 miesięcy w zależności od naszych oczekiwań i wielkości domu

Jak wygląda plan remontu?

Decydując się na wynajęcie firmy remontowej, możemy przestać się martwić o wykonanie planu remontu. Gdy jednak możliwości finansowe są zbyt małe by zatrudnić fachowców podstawą jest dokładne zaplanowanie prac remontowych. Wszelkie czynności remontowe powinny być zaplanowane w odpowiedniej kolejności. Najpierw wykonuje się wszelkie prace rozbiórkowe. Następnie stawia się wiszące sufity i ścianki działowe. Po tym wymienia się okna i zaczyna się prace naprawcze, takie jak równanie ścian, czy cyklinowanie podłóg. W następnej kolejności przystępuje się do prac wykończeniowych. Wykonujemy malowanie wnętrz, montaż drzwi i założenie podłogi. Ostatnią fazą remontu są prace instalacyjne, czyli montaż oświetlenia, armatury łazienkowej i montaż mebli pokojowych. Należy pamiętać, że awarie są wpisane w remonty, dlatego warto mieć pod ręką numer do rzetelnej firmy remontowej, która usunie jakiekolwiek awarie w 24h.

ABC remontu łazienki

Jeśli zdecydujesz się na remont łazienki ważne jest by zastanowić się czy zatrudnić specjalistów. Firma remontowa zajmie się kafelkowaniem łazienki, a hydraulik założy sprawną instalację wodno-kanalizacyjną i zainstaluje wszelkie urządzenia wyposażenia łazienki. Wykona on także pilne naprawy hydrauliczne, jeśli zajdzie taka konieczność. Remont łazienki może być zrealizowany własnoręcznie rozpoczynając od skucia zużytych płytek. Z pomocą elektryka możemy przystąpić do modernizacji instalacji elektrycznej. Po zrealizowaniu wszelkich prac rozbiórkowych i konstrukcyjnych możemy rozpocząć czynności zmierzające do wykończenia – kafelkowanie, malowanie lub tapetowanie. Na samym końcu instalujemy armaturę łazienkową, wstawiamy meble i dekorujemy pomieszczenie według własnych upodobań.

Remont kuchni – samodzielnie, czy z firmą remontową?

Podobnie jak remont łazienki, remont kuchni może być wykonany bez pomocy fachowców. Gdy jednak zależy nam na czasie, powinniśmy skorzystać z usług firmy wykonującej remonty. Zapewne niezbędny będzie fachowy elektryk, który zaprojektuje i założy bezpieczną instalacje elektryczną. Twoja kuchnia musi być w głównej mierze funkcjonalna, dlatego warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich mebli i nowoczesnych rozwiązań. Na pierwszym miejscu w harmonogramie remontu powinien uplasować się demontaż zużytych mebli, płytek i podłóg. W dalszej kolejności przeprowadzamy ewentualne zmiany w instalacjach wewnętrznych. Dalej wszystko przebiega podobnie jak w przypadku remontu łazienki – wykonanie gładzi, tynkowanie, położenie nowej posadzki, montaż urządzeń kuchennych i oświetlenia, a także ułożenie nowych mebli.

Remont nie musi być koszmarem . Właściwe przygotowanie i organizacja prac remontowych zapewnia sukces, nawet przy niewielkich zmianach w Twoim domu. Remont najlepiej jest zacząć w miesiącach letnich. Jeśli chcemy zatrudnić firmę remontową powinniśmy przynajmniej na 3 miesiące wcześnie zaaranżować spotkanie, by by zaklepać odpowiedni termin. Bardzo ważna jest także kwestia finansów. Koszty remontu zależą od metrażu domu, jakości artykułów budowlanych, stopnia trudności prac remontowych i oczywiści od ceny wyposażenia. Remont mieszkania , które powierzchnia wynosi 54 m2 to przeciętnie wydatek rzędu 40 000 złotych.

Jeśli pragniesz wykonać remont mieszkania, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy remontowej w Warszawie. Mamy ponad 10 letnie doświadczenie w sektorze budowlanym i realizujemy kompletne remonty mieszkań, biur i domów jednorodzinnych. Realizujemy naprawy hydrauliczne i prace elektryczne. Działamy w miastach takich jak: Warszawa, Marki Piaseczno i Rembertów.Działamy sprawnie i rzetelnie, tworząc nowoczesne i funkcjonalne wnętrza. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem i samochodem do transportu materiałów, co znacznie przyspiesza naszą pracę. Wykonujemy dokładne kosztorysy i gwarantujemy zakup materiałów budowlanych Na naszej stronie znajdziesz pełną ofertę usług i dane kontaktowe naszej firmy – remonty Warszawa!

Strona używa cookies
Ok