Jak muzyka do nauki działa na Twój mózg?
22 sierpnia, 2016
Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
Od wspaniałych urodzin tylko krok…
25 sierpnia, 2016

Za pompę cieplną zapłacimy dużo mniej

Do 2013 roku pompa ciepła nie była w Polsce za dobrze znana. Najistotniejsze przyczyny, które hamowały nabycie to: bardzo wysoki koszt budowy, niedokładnie zaprojektowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zmieniona 26 lipca 2013 roku, natomiast ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero odnosiła się w należyty sposób do kwalifikacji energetycznej budynków) i niewielka obecność impulsu uświadomienia mieszkańców o atrakcyjnych efektach jej użytkowania. Jeśli ktokolwiek chciał postawić na generowanie energii do ogrzewania domu w ten sposób, obawiał się przede wszystkim tej pierwszej rzeczy. Niedawno ceny pomp ciepła zostały obniżone, a ceny paliw ,za pomocą których ogrzewa się domy, wzrosły. Tym samym Polacy zazwyczaj decydują się na rozwiązanie efektywne i nie mające negatywnego wpływu na przyrodę, przykładowo kolektory słoneczne. Zwłaszcza, że na rynku szczególnie przystępne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i rzecz jasna prąd, który wypada najsłabiej (jest drogi). Nawet jeżeli posiadamy odpowiednio ocieplony dom, musimy liczyć się z warunkami atmosferycznymi w miesiącach od października do kwietnia oraz tym, w jakim regionie dom został postawiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne niekoniecznie będą skutecznie pracować w takich warunkach, a ciągłe palenie w piecu może być męczące i czasochłonne.

Działanie, zastosowanie i rodzaje

Pompa ciepłanależy do grupy niezwykle efektywnych ,jak również sprawdzonych urządzeń, które pozwalają na pozyskanie energii wprost z podłoża, atmosfery i ze słońca. Instaluje się ją do ogrzewania i schładzania temperatury pomieszczeń, przykładowo domów przeznaczonych dla kilkuosobowej rodziny czy zajmujących nieduży obszar biur, do ogrzewania zimnej wody użytkowej, osuszania i ogrzewania powietrza na basenach oraz wtedy, kiedy zamiarem jest kondensacja mleka, środków farmakologicznych czy soków. Funkcjonowanie takiej technologii nie należy do trudnych, bowiem bazuje na czterech najistotniejszych podzespołach: skraplającym gaz, przypominających swoją budową naczynia włosowate, tak zwane kapilary, wymienniku ciepła i sprężarce bądź innej maszynie, wymuszającej przepływ ciepła. Selekcji do odpowiednich rodzajów przeprowadza się np. biorąc pod uwagę schemat działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne skutki długotrwałego użytkowania, czy wykorzystanie minimum powierzchni.
Podział pomp pozyskujących energię z górnych źródeł ciepła: ślimakowe, ślimakowe ścienne oraz meandrynowe. Niskotemperaturowe pozyskują energię z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających określone właściwości. Połączenia, w jakich mogą pracować, dzielą się na: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Konstrukcja łączy się bezpośrednio z podziałem na modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Dużym walorem rozwiązania jest możliwość integracji jej z kolektorem słonecznym oraz zagospodarowania do ogrzewania podłogi.

U nas znajdziesz pompy renomowanych producentów

Producentów oraz marek prezentowanych pomp na polskim rynku jest wiele, ale wyłącznie kilka z nich cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Na czele długiej listy są: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant ma wieloletnią tradycję i jest niezmiernie poważana przez nabywców z całej Europy. Przede wszystkim z powodu wykorzystania inteligentnej technologii GEOtherm. Pompy cieplne Viessmann bazują na sprężarkach Scroll, stąd są praktycznie bezawaryjne, a do tego ciche i automatyczne. Danfoss umożliwił wprowadzenie ich do obszarów o charakterze handlowym i użyteczności publicznej. Opracował taką sprężarkę, która jest kontrolowana za pomocą falownika. Coraz to bardziej innowacyjne propozycje sprawiają, że pompy cieplne są świetną opcją w stosunku do innych form ogrzewania. Za jej pośrednictwem uzyskiwana jest czterokrotnie większa porcja ciepła aniżeli w przypadku klasycznego pieca. Ponadto zaoszczędzany jest czas, który można przeznaczyć na robienie czegoś innego. Przyzwoitej jakości pompy nie potrzebują uzupełniającej obsługi przez kupującego, kontrolowania w formie ”lepiej mieć oko na sprzęt”.

Od wielu lat nasz zakład działa na rynku oraz trudni się transportem, budowaniem oraz konserwacją najwyższej jakości wyposażenia grzewczego. Podstawowym naszym celem jest wykonać każde zamówienie w określonym uprzednio przez zainteresowanego terminie. Pompy cieplne, jak również systemy solarne, są dofinansowywane. W takim przypadku załatwienie jakichkolwiek formalności można pozostawić nam.Kontaktujemy się codziennie z wieloma klientami i do każdego podchodzimy indywidualnie, ponieważ każdy posiada własną wizję na ogrzewanie domu. Mamy szerokie doświadczenie, jesteśmy fachowcami w tym, co robimy. Dążymy do tego, by zaprojektować i urealnić każdy możliwy technicznie koncept.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Włocławek.

Strona używa cookies
Ok