Sala zabaw Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań - Kinderpark Poznań
Urodziny dla dzieci – scenariusze zabaw i pomysły na organizację
10 maja, 2012
Szkolenie bezpiecznej jazdy
2 lutego, 2015

Okna to podstawowy element każdego domu, lub mieszkania. Fachowa stolarka okienna zapewnia prawidłową wentylację mieszkania i obniżenie strat ciepła. Innowacyjne okna PCV generują wzrost naszych oszczędności, gdyż mają wpływ na przemyślane ogrzewanie pomieszczeń. Ciepło skupia się we wnętrzu domu, a chłodne powietrze zostaje zatrzymane przez pakiet szyb i właściwą liczbę komór. Okna są również ważnym elementem aranżacji, stąd też obecnie producenci zwracają szczególną uwagę do kolorystyki ram okiennych i estetyki produkcji okien. Wybór okien do mieszkania to bardzo istotna decyzja, która powinna być podjęta już na etapie budowy. Dobrze jest zatem przepytać doświadczonych specjalistów w kwestii technologii okien, lub samemu zacząć szukać informacji o tym na co powinno się patrzeć przy zakupie okien. Sprawdź jak kupić okna w atrakcyjnej cenie i jaki rodzaj wybrać, by najlepiej spełniał Twoje potrzeby.

Wymiary i zamawianie okien

Wciąż zajmujesz się budową domu i nie wiesz jak podjąć decyzje o konkretnym modelu okien. Na samym wstępie zastanów się z z jakich surowców powinny być wyprodukowane okna i jakie funkcje powinny spełniać. Wybierz także stylistykę okien, która będzie pasowała tak samo do frontu, jak i do stylistyki ścian w wnętrzu mieszkania. Zadecyduj w jakie elementy dodatkowe powinny być zaopatrzone okna. Wypisz sobie swoje uwagi i koncepcje, by być gotowym na złożenie całkowitego zamówienia. Jeśli nie masz pewności co do konkretnego modelu przejedź się do producenta, który precyzyjnie przedstawi Ci parametry okna i przedstawi całą swoja ofertę. Okna powinny być zamówione w momencie, kiedy rozpoczynają się prace wykończeniowe. Wybierz termin dostawy tuż przed wstawieniem okien, by bez potrzeby nie magazynować okien, co może kusić ewentualnych złodziei, lub doprowadzić do zbędnych usterek. Pamiętaj, że zamówienie indywidualnych okien zajmuje więcej czasu aniżeli zwykle. jeżeli nie umiesz montować okien własnoręcznie wykup także usługę montażu. Pracownicy firm produkujących okna posiadają wszelkie umiejętności i mają dostęp do wszelkich niezbędnych narzędzi, co powoduje, że szybko i fachowo realizują wszelkie usługi montażowe. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu i stres. Kupuj okna docenianych firm. Rzetelny producent okien PCV zagwarantuje Tobie przynajmniej 2 letnią gwarancję na zakupione produkty i błyskawiczny serwis, w razie jakichkolwiek awarii.

Jak rozpoznać wysokiej jakości okna?

Najważniejsze informacje o oknach znajdziesz w katalogach stworzonych bezpośrednio przez producenta. Lecz na co zwracać szczególną uwagę w trakcie rozmowy z działem handlowym, lub w trakcie przeglądania danych modeli okien? Najpierw niezwykle istotna jest jakość i liczba uszczelek. Uszczelki, tak samo przyszybowe, jak i oporowe nie dopuszczają do przenikania wody i wilgoci z zewnątrz. Zatrzymują one także kurz, zimne powietrze i hałas, co powoduje, że nasze mieszkanie jest wolne od zanieczyszczeń. Najbardziej wytrzymałe uszczelki produkuje się z EPDM oraz z TPS. Przypilnuj, aby liczba wszystkich uszczelek sięgała od 4 wzwyż. Następnym istotnym czynnikiem są szyby. Dobrze jest spojrzeć na to, aby szyby cechowały się jak najniższym współczynnikiem Ug, który oznacza energooszczędność okna. Okna powinny być wyposażone w minimum 5 komór, które zapewnią wysoką izolację termiczną, zarówno w lato jak i zimę. Za najlepsze uważane są komory o grubości ścianek 3 mm. Również, zastanów się nad funkcjami okien. Twoje okna powinny być wyposażone w komfortowe w obsłudze okucia. Wybierz okna z okuciami, które dają możliwość ich otwarcia na bok, a także do pionu.

Nowoczesne okna pasywne

Każdy z nas mniej lub bardziej dba o oszczędności. Co jeśli rodzaj zakupionych przez Ciebie okien redukowałby utratę ciepła i minimalizował wydatki na energię? Tak jest to możliwe, dzięki nowoczesnej technice okien pasywnych. Okna pasywne, dzięki wysokiej izolacyjności termicznej sprzyjają używaniu niekonwencjonalnych źródeł ciepła w mieszkaniach, jak i w domach. Wspólna praca okien pasywnych z urządzeniami takimi jak panele słoneczne, czy rekuperatory zapewnia najlepsze rezultaty, do nawet 90 % odzysku ciepła. Takie efekty możliwe są dzięki użyciu w oknach połączenia specjalistycznego trój szybowego pakietu i pianki z poliuretanu, która doskonale zatrzymuje ciepło w pomieszczeniach. Okna pasywne charakteryzuje jeszcze jedna, bardzo ważna cecha. W tradycyjnych oknach głębokość ram to ok 68mm, a w oknach pasywnych stosuje się ramy o głębokości wynoszącej nawet 120 mm. Zatem jeżeli pragniemy rozsądnie gospodarować opłatami za ogrzewanie i kosztami zużycia ciepła w naszym domu, powinniśmy pomyśleć o montażu okien pasywnych. Mimo, że są to produkty nie co droższe, gwarantują większe oszczędności.

Okna PCV, czy okna drewniane? Okna pasywne, a może okna konwencjonalne? Opcji jest wiele, a decyzja powinna być rozsądna. Najważniejszy jest ceniony producent i wysoki standard materiałów, z którego dane okna są wyprodukowane. Zanim wybierzemy konkretny rodzaj okna, warto jest pomyśleć nad alternatywnym rozwiązaniem i zwyczajnie porozmawiać z specjalistami, którzy technologie okienne znają od podszewki. W sieci możecie przeczytać dużo precyzyjnych artykułów, które pomogą Wam dokonać prawidłowego wyboru. W końcu okna to inwestycja na całe życie, stąd też warto jest rozsądnie ulokować swoje pieniądze.

Poznaj więcej informacji o oknach PCV i cechach okien pasywnych. Jako producent okien zaproponujemy Tobie wysokiej jakości produkt, który zagwarantuje Ci doskonałą izolację ciepła i hałasu. Zachęcamy do wejścia na naszą stronę www po szczegóły naszej oferty: producent okien PCV.

Strona używa cookies
Ok