Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm
Księgowość dla firm – krótki poradnik
19 lutego, 2017
Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń
Najlepsze instalacje grzewcze
20 lutego, 2017

Energooszczędne pompy ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Branża urządzeń grzewczych nieustannie rozszerza się w żywiołowym tempie. Są produkowane nowoczesne wydajne urządzenia, które odzyskują ciepło z ogarniającego nas otoczenia. Nawet nie wyobrażamy sobie co współcześnie może stanowić źródło ogrzewania Świetną alternatywą dla tradycyjnych systemów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. To rozwiązanie może być wykorzystywane w nowym, jak i tradycyjnym budownictwie, zapewniając domownikom dogodne warunki termiczne i spore oszczędności pieniężne. Pompy ciepła występują w różnych modelach (zależnie od źródła odzyskania ciepła) i w rozmaitych propozycjach cenowych (zależnie od wykorzystanej techniki). Najczęściej producenci zabiegają o to, aby pompy ciepła były praktyczne i kompaktowe, by nie zabierać zbyt dużej przestrzeni w mieszkaniu. Praktycznie każda z tych urządzeń pracuje w cichym trybie, co jest dodatkowym, ważnym atutem. Najistotniejsze jest jednak, że każda pompa ciepła obniża nakłady pokrywające ogrzewanie mieszkania, co jest najczęściej podawanym powodem, dla którego znaczna ilość osób zaufała tej technologii.

Jeśli projektujesz dom, lub zamierzasz zrekonstruować stary system ogrzewania, zobacz która pompa ciepła będzie dla Ciebie najlepsza. Niżej opiszemy wszystkie typy pomp ciepła, wraz z ich dokładną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – perfekcja w każdym calu

Powietrzne pompy ciepła, jak sama nazwa pokazuje, przerabiają powietrze z zewnątrz i powietrze usuwane jako początkowe źródło energii. Identycznie jak inne urządzenia grzewcze, ten gatunek pompy zapewnia zasilanie w energię termiczną systemu centralnego ogrzewania (c.o.) jak i wyprodukowania gorącej wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc efektywne zestawienie pompy powietrznej, regulowanego podgrzewacza wody i zasobnika buforowego wody grzewczej. Użycie pompy ciepła powietrze – woda dopuszcza bez jakiegokolwiek problemu ocieplić dom o powierzchni 120m2, czerpiąc jedynie z potęgi natury. Ponadto, znaczna ilość pomp ciepła na powietrze dysponuje również funkcją chłodzenia, co pozwala ją stosować w lato i w zimę.

Pompa ciepła gruntowo – powietrzna

W przypadku gruntowych pomp ciepła źródłem cieplnym jest ziemia. Te urządzenia są także nazywane geotermalnymi pompami ciepła i wyróżniają się lepszą wydajnością niż pompy ciepła powietrze/woda przy chłodniejszych temperaturach. Najwyższą skuteczność mają przy układzie, kiedy dolne źródło zostaje zamieszczone w wodzie gruntowej, która wciąż ma temperaturę przekraczającą zero stopni. Gruntowe pompy ciepła perfekcyjnie odnajdują się w budownictwie jednorodzinnym.

Pompy ciepła wykorzystujące wodę

Kolejną alternatywą jest użycie wody jako głównego źródła ciepła. Ten gatunek pompy ciepła wspomagany jest opcjonalną instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo oddziałuje na ostateczną wydajność energetyczną urządzenia. System wodny jest w stanie uzyskać doskonałą wydajność, nawet podczas najchłodniejszych zimowych nocy (nawet 6 krotnie więcej). Wodna pompa ciepła może stanowić jedyne źródło ciepło do ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych czy do ogrzewania powietrznego.

Działanie pompy ciepła

Pomimo odmiennych źródeł termicznych reguła funkcjonowania pompy ciepła jest właściwie identyczna w każdym przypadku. Każda pompa ciepła skonstruowana jest dwóch podstawowych źródeł. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub grunt, a źródłem górnym jest woda która biegnie kolejno w całym systemie grzewczym Dobrze jest zaznaczyć, że pompa ciepła nie generuje ciepła, lecz odzyskuje je z innych źródeł, co jest najbardziej ekologicznym, dostępnym rozwiązaniem grzewczym. Wysoka wydajność energetyczna jest skutkiem unikatowej budowy. Pojawia się tu parownik, który przewodzi ciepło z powietrza, wody i gruntu do układu. Dalej sprężarka spręża ocieplony gaz, zwiększając jego temperaturę. Gaz ten zmierza dalej do skraplacza, który uzupełnia w ciepło wodę użytkową służącą do ogrzana całego domu. To co pozostaje z mechanizmu odzyskania ciepła zostaje przekazane do parownika. Cykl zostaje zakończony, a pompa ciepła jest gotowa do rozpoczęcia kolejnego procesu.

Wytwórcy wysokiej jakości urządzeń grzewczych dbają nie tylko o wysoką efektywność energetyczną, ale także o stylistykę wykończenia. Pompy ciepła nie są zbyt duże i łatwo dostosowują się do pomieszczeń o nietypowej kubaturze. Mogą być sterowane bezdotykowo przy użyciu wygodnej aplikacji, bądź kontrolera. Zaopatrzone są również w rozmaitego typu opcje, takie jak tryb pracy cichej, czy tryb mechaniczny, co wzmacnia komfort obsługi. Co więcej mogą współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi.

Jesteśmy dostawcą funkcjonalnych pomp ciepła podwyższających efektywność energetyczną Twojego mieszkania. Proponujemy sprzedaż urządzeń centralnego ogrzewania, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, lub podłączanie kompleksowych układów CO. Dla nas najważniejszy jest Twój komfort. Odwiedź naszą stronę i poznaj szczegółową specyfikację każdej pompy ciepła. Pompa ciepła

Strona używa cookies
Ok