Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Czy adwokat to zawód dla mnie?
Marzec 13, 2017
Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Na czym polega fumigacja palet i budynków mieszkalnych?
Marzec 14, 2017

Pluskwy w mieszkaniu bytują się w ciepłych i trudno dostępnych miejscach, z których łatwo mogą się dostać do żywiciela, czyli ssaków. To właśnie ludzie, lub domowe zwierzaki stają się ofiarami tego ledwie dostrzegalnego pasożyta. Pomimo niedużych rozmiarów, pluskwa jest bardzo nieprzyjemnym insektem. W szczególności dla ludzi wrażliwych na jej ukłucia. Co więcej wcale nie jest tak łatwo ją wyeliminować zwykłymi sposobami. W pewnych sytuacjach potrzebna jest pomoc firm od zwalczania owadów, którzy używają zaawansowanych preparatów chemicznych.

Pluskwy gryzą ludzi w nocy. Co może zaskakiwać schodzą z stropu, na który wchodzą po południu. Dokarmiają się krwią, przy pomocy dalece rozwiniętego organu kłująco – ssącego. Po ukąszeniu pluskwy powstaje na skórze bąbel o czerwonym kolorze, identyczny do rezultatu ukąszenia komara. Miejsce ukłucia po pewnym czasie zaczyna boleć i piec. W względnie małej liczbie przypadków w miejscu ugryzienia pluskwy może poszerzać się obrzęk. Wtenczas niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który przepisze właściwe leki. To jeszcze nie wszystko. Analizy poświadczają, że pluskwy mogą przenosić szkodliwe dla naszych organizmów choroby, między innymi wirus zapalenia wątroby typu B, a to już spory problem.

Rozumiejąc już jakie ryzyko powoduje obecność pluskiew w domu, zdajesz sobie sprawę z tego, że walka z nimi to nieuchronność. W niektórych przypadkach wystarczy starannie wysprzątać pomieszczenia. Jednakże zdarzają się sytuacje kiedy to wskazana jest głęboka dezynsekcja. Zwalczanie pluskiew to zintegrowanie szybkiej reakcji z profesjonalną technologią. Zobacz jakie sposoby odpluskwiania są najefektywniejsze.

Pluskwa domowa – krwiopijca jakich mało

Pluskwy dają radę dojrzewać w każdym miejscu na ziemi. Występują w klimacie neutralnym jak i tropikalnym. Nie powstrzymuje ich wilgoć, ani ciepło. W sumie dostosowują się do przeróżnych czynników pogodowych. Dla pluskwy najistotniejsza jest egzystencja człowieka, lub innego organizmu o regularnej temperaturze ciała. Pluskwy żywią się krwią. Przytwierdzając się do skóry małych gryzoni transportują się z jednego terytorium do drugiego.

Odległość od głowy do zakończenia ciała pluskwy to około mm. Niektórzy z nas mogą nie zauważyć tych niewielkich owadów. Na bokach głowy pluskwy umieszczone są oczy, a obok nich czułki składające się z 4 członów. Pozwalają one pluskwie z łatwością rozpoznawać teren. Ten pasożyt może wchodzić na płaskie powierzchnie dzięki ostrym pazurkom. Pluskwy można najczęściej znaleźć w takich lokalizacjach jak szpary w podłodze, futryny okienne, czy obramowania łóżek, skąd błyskawicznie mogą przeskoczyć na skórę ofiary.

Pluskwy wgryzają się w warstwę skóry za pomocą aparatu gębowego. Czas ssania wynosi kilka minut. Po ukąszeniu wyskakują małe krostki. Po pewnym czasie zaczynają dokuczać i swędzieć, co nie jest przyjemnym uczuciem. Najgorszą sytuację mają jednak osoby, które mają alergię na ukłucia pluskwy domowej. Alergicy powinni spotkać się z specjalistą i przyjmować odpowiednie preparaty lecznicze. Jak już pisaliśmy wcześniej pluskwa domowa wbijając się w skórę, może transportować niebezpieczne dla nas choroby.

Odpluskwianie – skuteczne metody

W momencie w którym zauważymy obecność pluskwy w naszym domu, możemy rozpocząć standardowe działania. Wówczas dobrze jest uszczelnić gipsem wszelkie dziury przy podłodze, oknach i na ścianach. Następnie należy porządnie wyczyścić całe mieszkanie (w szczególności trudno dostępne szczeliny, w których najchętniej przebywają insekty). Dobrze jest również wyprać dywany i odzież. Jeśli to nie przyniesie pożądanych rezultatów, powinniśmy wtedy skonsultować się z firmą zajmującą się dezynsekcją i zwalczaniem owadów.

Istnieje kilka metod zwalczania pluskiew. Najlepsze z nich to:

  • Dezynsekcja gazowa – określana także jako fumigacja. Metoda ta charakteryzuje się bardzo zaawansowanym oddziaływaniem. W trakcie dezynsekcji gazowej używa się środki chemiczne w formie pojemników samoopróżniających, świec dymnych, czy pastylek. Na czas gazowania powinno się opuścić dany budynek, gdyż używane związki są szkodliwe dla ludzi.
  • Dezynsekcja cieplna – w wielu krajach Europu ta technologia uznawana jest za najlepszą i jednorazowo najbardziej komfortową dla ludzi. Przy wykorzystaniu specjalnych grzejników ogrzewa się mieszkanie do temperatury 60 stopni. Wszystkie pasożyty zostają wyeliminowane w rezultacie wysokiej temperatury.
  • Zamgławianie ULV – w tej metodzie zwalczania pluskiew używa się urządzenia generujące mgłę. Umieszczony w nich płyn insektobójczy zostaje zamieniony w zimną parę, która penetruje najmniejsze zakamarki. Po określonym czasie pozostają na nawierzchniach środki owadobójcze zamknięte w mikrokapsułkach. Działanie jest zatem przedłużone w czasie, poprzez co łagodniejsze dla naszego zdrowia.

Pluskwy żyją nie tylko w mieszkaniach, ale także w takich obiektach jak hotele, czy pensjonaty, gdzie ich partycypacja jest bardzo niewskazana. Po zaobserwowaniu tego pasożyta, warto jest skonsultować się z rzetelną firmą zwalczającą pluskwy, która dobierze optymalną strategię i pomoże nam zlikwidować te pasożyty szybko i skutecznie.

Powiedz pluskwą do widzenia! Zobacz metody i cennik rzetelnej firmy zajmującej się dezynsekcją insektów. Przejdź na tą stronę:zwalczanie pluskiew Warszawa

Strona używa cookies
Ok