Od czego zacząć remont – mini poradnik
26 lipca, 2016
Siatka do owijania palet - Siatka do owijarek - Kaptury foliowe
Praktyczne kaptury foliowe na palety
28 lipca, 2016

Kotły gazowe, czy kotły stałopalne – które urządzenie wybrać?

Budując dom warto jest zastanowić się która instalacja grzewcza będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Dziś, firmy specjalizujące się w technice grzewczej oferują kompletne i różnorodne rozwiązania, stąd mamy nieograniczony wybór. Zanim jednak zdecydujemy się na system ogrzewania warto jest zastanowić się nad naszymi potrzebami. Po pierwsze jaki rodzaj opału pragniemy używać. Po drugie czy chcemy minimalizować koszty ogrzewania i, co dla wielu osób jest kluczowe, czy chcemy żeby instalacja centralnego ogrzewania była przyjazna dla ekosystemu. Pamiętajmy, że najdoskonalsze rozwiązania to te, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Pomożemy Państwu poznać produkty oferowane obecnie na rynku. Tutaj poznacie najlepsze rozwiązania grzewcze, wraz z ich dokładną analizą.

Kotły stałopalne

Jeżeli szukacie wielofunkcyjnych i efektywnych energetycznie rozwiązań grzewczych, kotły stałopalne to produkt dla Was. Są to urządzenia centralnego ogrzewania, które wytwarzają ciepło poprzez wykorzystywanie takich paliw jak eko groszek, pellet, czy węgiel kamienny. Taki system grzewczy zapewnia nam możliwość wykorzystywania najtańszego w danym momencie paliwa, co zmniejsza koszty ogrzewania domu w dużym stopniu. Kotły stałopalne funkcjonują z takimi urządzeniami jak kotły gazowe, czy pompy ciepła. Są niezwykle bezpieczne i proste w utrzymaniu. Prawie każdy producent posiada w ofercie kotły stałopalne z ładunkiem ręcznym, a także kotły stałopalne z podajnikiem automatycznym, dla osób, które cenią sobie czas i komfort.

Nowoczesne kotły gazowe

Obecnie na rynku możemy dostać dwa typy kotłów gazowych. Są to kondensacyjne kotły gazowe i kotły gazowe konwencjonalne. Kotły kondensacyjne w procesie ogrzewania przemieniają ciepło wygenerowane z spalania gazu, co gwarantuje maksymalne oszczędności. Kotły konwencjonalne nie korzystają z całości energii powstałej z pracy urządzenia. Są jednak o wiele tańsze w eksploatacji i utrzymaniu. Kotły gazowe wykorzystują jedno z najtańszych źródeł energii – gaz, stąd są idealne dla osób, które chcą oszczędzać. Charakteryzują się niewielką budową. Kotły mogą być podłączone do systemu ogrzewania podłogowego, otulając nas ciepłem.

Kondensacyjne kotły olejowe

Kondensacyjne kotły olejowe w trakcie spalania oleju opałowego pobierają także ciepło, które w standardowej technice ogrzewania wyparowuje przez komin. Dzięki tej właściwości kotły olejowe działają z efektywnością w granicach 90%, co powoduje ograniczenie straty ciepła. Nowoczesne kotły olejowe wyposażone są w wbudowane wymienniki ciepła, które ochładzają spaliny, zmniejszając tym samym emisję CO2. Dobrze jest zauważyć, że co raz więcej producentów oferuje kotły spalające olej opałowy z domieszką biooleju, co pozytywnie oddziałuje na stan przyrody. Kotły olejowe są zatem ekologiczne i ergonomiczne.

Rekuperatory – wysoka efektywność energetyczna

Rekuperator jest urządzeniem stosowanym w instalacjach wentylacji, które umożliwia odzysk ciepła z powietrza wtórnego. Takie jednostki zapewniają nie tylko czyste powietrze przez cały dzień, ale również efektywne ogrzewanie domu. Rekuperatory to względnie młode urządzenia, których popularność wciąż pędzi do przodu. Odzyskują one energię na poziomie nawet 90 %, co w efekcie przynosi realne oszczędności. Są również korzystne dla przyrody, ponieważ nie korzystają żadnych dodatkowych źródeł ciepła. Ogrzewanie domu rekuperatorami może być tanie i przyjemne.

Ogrzewanie podłogowe – sposób na nieograniczone ciepło

Jednym z najlepszych dzisiaj dostępnych rozwiązań związanych z ogrzewaniem jest ogrzewanie podłogowe. Może ono pracować jako jedyny system grzewczy, albo może uzupełniać pracę standardowej instalacji. Walorem ogrzewania podłogowego jest sposobność jego podłączenia do jakichkolwiek produkowanych jednostek centralnego ogrzewania . Współdziała ono z kotłami na eko groszek i kotłami na paliwa stałe. Ogrzewanie podłogowe dzieli się na wodne i elektryczne. System rur zainstalowany pod parkietem produkuje ciepło, które starczy na ogrzanie średniej wielkości mieszkania. Instalacja podłogowa może być zainstalowana pod parkietem drewnianym, jak i pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe zapewnia idealny podział temperatury i jest w całości niewidoczne, co podwyższa walory estetyczne mieszkania.

Bezpieczna instalacja c.o. domu to bardzo ważna sprawa, dlatego projektowanie instalacji co przekażmy specjalistom. W nowoczesnym domu dobrzej jest także zamontować ogrzewanie podłogowe, które zapewnia bardzo wysoki komfort. W końcu dobrze jest się przejść w bosych stopach po ciepłej podłodze. Decydując się na dany system ogrzewania, zwróćmy uwagę na jakość urządzeń. Kupujmy jedynie te, które otrzymały wszelkie certyfikaty i są proste w eksploatacji. Nie oszczędzajmy na urządzeniach, które będą z nami przez długi czas.

Pewne instalacje c.o są bezcenne. Tutaj liczy się jakość wykonania i skuteczność urządzeń. Jeśli właśnie budują Państwo dom, lub pragną w najbliższym czasie odnowić swoją instalację grzewczą, zapraszamy na naszą stronę www po więcej wskazówek. Oferujemy serwis kotłów marki Beretta i Viessman, a także projektowanie instalacji c.o. Kliknij w ten link by przejść na naszą witrynę i poznać bliżej nasze usługi: Pompy ciepła Toruń.

Strona używa cookies
Ok