Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – cena
22 października, 2016
Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie zamków
29 października, 2016

Oświetlenie kuchni – aranżacje

oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe

Opracowanie oraz urządzenie kuchni w charakterze modernistycznym stanowi obecnie pewne wyzwanie. Umeblowanie na doskonały błysk, różnorodna kolorystyka, odkrywcze podejścia dotyczące struktury przestrzeni i światło. Przeważnie kuchnia nie jest odrębnym miejscem w apartamencie, ale współistnieje wraz z salonem jako tzw. aneks kuchenny. Tym bardziej powinno się więc spożytkować otwartą powierzchnię, ażeby była nie tylko estetyczna oraz zaznaczała temperament gospodarza, ale także w całości praktyczna. Kuchennych inspiracji w sieci i kolorowych gazetach odnajdziemy – mówiąc skrótowo – „bez liku”. Wybór mebli i pozostałych sprzętów wcale nie dostarcza aż tylu kłopotów co odpowiednie podświetlenie. W ultranowoczesnej kuchni powinno ono padać z paru miejsc oraz co istotne – naświetlać płaszczyznę „przygotowawczą”, a mianowicie blaty, na których przyrządzamy posiłki. W takich okolicznościach trafnym projektem jest oświetlenie podszafkowe. By wnętrze naszego apartamentu skupiało uwagę gości oraz równocześnie było stabilne, można w nieskomplikowany sposób zamontować światło przy schodach.

Oświetlenie LED – supercienka konstrukcja

Podświetlenie LED w kuchni jest tak naprawdę obowiązkowe. Po pierwsze – LED -y eksploatują o 85% mniej mocy aniżeli standardowe żarówki, co z pewnością zauważy nasza kieszeń. Po drugie – za jego sprawą można natychmiast zorganizować dania, myć naczynia oraz prowadzić następne czynności. Jeżeli poszukujemy niniejszej techniki do własnej kuchni, korzystnie byłoby byśmy zaznajomili się z kolekcją przedsiębiorstwa Piraya. Zajmuje się wykonywaniem oraz dostarczaniem podświetlenia meblowego oraz schodowego w typie LED i to w bardzo cienkiej oprawie meblowej – Super Slim. Dzięki zastosowaniu nowatorskich technologii przedsiębiorstwu udało się wypuścić na rynek extracienkie lampy meblowe o grubości 4,5 (6,5) mm. Równocześnie korzystając z energii zaledwie 3,5 W można zyskać jasność 350 lumenów. Światło nie wygląda „sztucznie”, bowiem panel LED posiada znaczny współczynnik oddawania kolorów Ra>85. Lampy Piraya zostały ponadto zaopatrzone we włącznik dotykowy. Umożliwia on uruchamiać je oraz wyłączać je, kiedy muśniemy klosz lampy. Jest to wyjątkowe rozwiązanie na rynku, jakie integruje właściwość ultracienkości oraz technikę opartą na przełączniku mikroprocesorowym (jest wkomponowany w lampę na wysokości tylko 2,4 mm).

Typy oświetlenia podszafkowego

W przypadku lamp podszafkowych możemy wytropić parę przyciągających opcji w grupach: „Oświetlenie podszafkowe LED ECO” oraz „Oświetlenie podszafkowe LED Premium”. W pierwszej odkryjemy podświetlenie CREO MINI ECO, jakie umożliwia zdekoncentrowane oświetlenie identycznie jak świetlówka, posiada opatentowany wygląd i swobodę dyskretnego zamaskowania kabli w środku lampy. Za to CREO MINI ECO ma minimalną grubość – zaledwie 4,5 (6,5) mm. Warianty z grupy CURRO ECO są idealne nie tylko do kuchni, ale też do korytarza, przeróżnego typu wnęk i jako rozświetlenie łazienki. Zaś DUO ECO posiada dwie lampy o sumie energii stanowiącej 700 lumenów (60 W). Jeżeli chodzi o światło LED Premium możemy przebierać spośród niemałej ilości gabarytów oraz modeli lamp, których nie należy instalować z wykorzystaniem śrub. Przykładowo lampy z klasy Curro Super Slim przyczepia się z wykorzystaniem silnej obustronnej taśmy. Podświetlenie Premium ma dużo zalet, m.in.: niewysoką temperaturę pracy (wieloletnia żywotność lampy), niewysokie koszty korzystania, łatwe mocowanie do mebli, nieobecność złączy spawanych albo zgrzewanych, niebanalny wygląd (przystosowanie do każdego modernistycznego pomieszczenia), wytworzenie ze stali nierdzewnej z aluminiowym radiatorem lampy oraz opcję zmiany żarówki LED.

Eleganckie oświetlenie nadszafkowe

Na stronie firmowej można odszukać też dobre pomysły na oświetlenie umieszczane ponad szafkami. Do wyboru mamy lampy nadszafkowe w następujących klasach: kolorowe TORRO LED, TORRO STEEL LED, RUKO STEEL LED, NEVO LED i LUMIA LED. Wybrane lampy przygotowane są w technologii Super Slim, mianowicie odróżniają się niedużymi gabarytami w stosunku do wyrazistości oraz energii (100 luminów/W). Oświetlają całkowitą powierzchnią oraz są rozlokowane na wysięgniku mającym grubość tylko 2,5 mm. Montaż jest wyjątkowo łatwy, natomiast charakter dobrze wkomponowuje się w nowomodne pomieszczenia. Plusem lamp nadszafkowych jest niesamowicie duża jasność – aż 350 luminów (jak żarówka o energii 35-40W) i możliwość serwisu po przepaleniu żarnika. Ostatni wariant ultracienkiej lampy LED – LUMIA LED – jest chyba najbardziej podobna do tradycyjnej lampy. Jednak także i w tym przypadku kolista część na przedzie jest przytwierdzona na płaskim wysięgniku. Oświetlenie do instalacji ponad szafkami można nabyć w czterech kolorach: brązu, „ceglastym”, zieleni, oraz stalowoszarym.

Ekonomiczne i unikalne oświetlenie schodów

Firma Piraya, oprócz produkowania oświetlenia pod szafki kuchenne i lamp nadszafkowych, jest także wytwórcą indywidualnych rozwiązań w obszarze podświetlania schodów. Konkretnie oprawy Vigo, która ma na wyposażeniu walcową soczewkę. To oczywiście przy jej użyciu światło pada w prawidłowy sposób na schody. Oświetlenie schodów tego rodzaju cechuje się wyszukanym wyglądem, znakomitym efektem optycznym, efektywnym odbiciem światła, niedużą temperaturą pracy, wydajnym rozproszeniem światła. Klosz lampy posiada profil „łuku” i naśladuje szkło, praktycznie w ogóle nie zatrzymuje kurzu i jest wyposażony w misterną folię z grafiką. W razie konieczności możemy wymienić panel LED.

Szczegółowe informacje można odnaleźć klikając w link – Oświetlenie schodów

Strona używa cookies
Ok