Kampanie SEO pozycjonowanie na mapie Google pozycjonowanie firmowych wizytówek
Pozycjonowanie strony www
3 stycznia, 2017
Drewno do palenia w kominku Warszawa drewno kominkowe Nadarzyn drewno kominkowe z transportem
Najlepsze drewno kominkowe
7 stycznia, 2017

Profesjonalne projektowanie ogrodów? Tylko w sprawdzonej firmie

Seedart projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodów to niełatwa sprawa, więc warto powierzyć to specjaliście, który ma już wprawę, wszechstronną wiedzę na ten temat i zmysł estetyczny. Jeśli marzysz, żeby Twój ogród był zarówno atrakcyjny, ale także wytrzymały oraz użyteczny, musisz brać pod uwagę, że zakładanie ogrodów nie polega jedynie na oryginalnym wyznaczeniu stanowiska dla krzewów i kwiatów. To również inne rzeczy, które skrótowo omówimy w niniejszym artykule. Także szczerze nakłaniamy do obznajomienia się z naszym poradnikiem o projektowaniu ogrodów.

Projektowanie ogrodów a potrzeby domatorów

Zanim architekt zacznie przygotowywać projekt zieleni, wcześniej przestudiuje z Tobą, jaką rolę miałby pełnić Twój ogród. Czy np. będzie to powierzchnia rozrywkowa, na przykład z rusztem do grilla i tarasem lub może przestrzeń użytkowa, gdzie będzie można sadzić krzewy owocowe i warzywa… Naturalnie opcji jest sporo i w zależności od tego, na co liczysz, taki plan będzie opracowany.

Projektowanie ogrodów a zagospodarowanie terenu

Spraw, które trzeba brać pod uwagę podczas przygotowania projektu ogrodu, jest doprawdy wiele. Jedną z nich jest wielkość działki, którą masz. Przemyślany plan ogrodu jest w stanie wizualnie powiększyć powierzchnię lub przedstawić wykorzystanie terenu w takiej formie, aby był on dla domowników jak najbardziej wygodny.

Co może znaleźć się w takim projekcie? Schemat ogrodu oprócz roślin uwzględnia wiele alternatyw, w tym również elementy dekoracyjne, przykładowo dróżki brukowe, oczka wodne, pergole, czy popiersia. Pomijając przy tym pewne utrudnienia (powierzchnię lub miejsce) projektowanie ogrodów pozwala opracować taki ogród, który stanie się nie tylko powodem do uśmiechu ale będzie także miejscem odpoczynku.

Projektowanie ogrodów czasem odzwierciedla różne style w architekturze ogrodów. Dzięki temu przed Twoim domem może znajdować się:

  • ogród harmonijny (ogród proporcjonalny) – wyróżniający się wielkim uporządkowaniem, bardzo często znajdują się w nim rzeźby, przycięte krzewy a także dywany kwiatowe. Przykładem takiego ogrodu jest francuski ogród,
  • ogród nieregularny – cechuje go styl imitujący naturalność, w tego typu ogrodzie rośliny mają wywoływać wrażenie, że nie były sadzone przez ogrodnika. Taki ogród często wzbogaca się kamieniami, skalniakami itp., tak jak w ogrodach angielskich,
  • ogród złożony – czyli typ ogrodu, który łączy w sobie wcześniejsze cechy.

Inaczej będą jeszcze projektowane ogrody, które będą powstać w danym otoczeniu. Brane są tu pod uwagę przede wszystkim trzy typy otoczenia (stąd także nazwy tychże ogrodów): ogród miejski, ogród w przestrzeni podmiejskiej i ogród na wsi. Różnią się one m.in. powierzchnią, zazwyczaj jest tak, że ogród miejski będzie mieć mniejszą powierzchnie niż ten występujący na terenach wiejskich. Dlatego inaczej należy podejść do niewielkiego ogrodu, a inaczej do większego, ponieważ nie każdy styl będzie tu adekwatny. Oczywiście specjalista powie Tobie, jaki rodzaj ogrodu będzie najlepiej odpowiadać do miejsca i formy przestrzeni lub zaproponuje Ci zupełnie inne, wyjątkowe rozwiązanie.

O czym należy pamiętać podczas projektowania ogrodów?

Warto jest jednak pamiętać, że nasza koncepcja nieczęsto może być w każdym calu wykonana przez projektanta. Projektowanie ogrodów wymaga także tego, aby mieć na uwadze elementy środowiskowe, które mają duży wpływ na to, które gatunki będą się w ogrodzie dobrze czuły. Rośliny będące w naturze wyłącznie w konkretnych terenach (przykładowo rośliny tropikalne, rośliny górskie i tak dalej) mogą się nie przyjąć w polskim klimacie nie tylko ze względu na temperaturę, ale też na szkodniki.

Przy projektowaniu ogrodów należy ponadto omówić kwestię tego, jak bardzo chcesz się nim opiekować, czyli ile godzin możesz poświęcać na jego pielęgnację. Gdy nie posiadasz determinacji do tego albo po prostu nie masz chęci, projektant zaadaptuje roślinność w ten sposób, by by wychodziły one naprzeciw Twoim wymaganiom, więc były to na przykład rośliny łatwe w utrzymaniu (zwykle są to iglaki, takie jak sosny, jodły.

Projektowanie ogrodów – zbadanie terenu

Przed tym, jak projekt ogrodu będzie Ci ukazany, ogrodnicy muszą na początku przetestować, jakie warunki ukształtowały się w Twoim ogrodzie. Zaufany architekt krajobrazu przeprowadzi:

    • ocenę terenu pod kątem cech gruntu,
    • ocenę nasłonecznienia i zacienienia ogrodu,
    • badania ułożenia terenu (kąt nachylenia i tak dalej).

Po określeniu Twoich wymagań, zweryfikowaniu możliwości i sprawdzeniu terenu, ekspert może wreszcie zająć się tym, na czym najbardziej Ci zależy, czyli projektowaniem ogrodu.

Projekt ogrodu w formie graficznej

Korzyścią zlecania projektowania ogrodów jest to że po określeniu detali, projektant stworzy dla nas aranżację ogrodu, więc zademonstrowanie ogrodu w postaci graficznej. Bardzo często są to projekty w postaci realistycznej grafiki 3D, która rozjaśni nie tylko plan ogrodu, ale również jego kolorystykę z wzięciem pod uwagę wyglądu otoczenia.

Komu zlecić projektowanie ogrodów?

To na razie wszystko, jeśli chodzi o projektowanie ogrodów. Więcej informacji na temat projektu Twojego ogrodu otrzymasz w firmie ogrodniczej skupiającej się na projektowaniu ogrodów. Zatem jeżeli zależy Ci na efektach, profesjonalnej pomocy i wspaniałym ogrodzie, obowiązkowo sprawdź możliwości, które oferuje Seedart projektowanie ogrodów, a na sto procent się nie zawiedziesz.

Strona używa cookies
Ok