Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja
Depilacja laserowa – zabieg medycyny estetycznej
Marzec 13, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Czy adwokat to zawód dla mnie?
Marzec 13, 2017

Skuteczne zwalczanie owadów

Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników

Owady możemy spotkać w obiektach mieszkalnych, w wielkich zakładach przemysłowych i w środowisku naturalnym. Ogólnie rzecz biorąc są naszymi sąsiadami, czy tego chcemy czy nie. Nie ma miejsca na ziemi w którym nie żyją owady. Niektóre z nich dostosowały się nawet do egzystowania w krańcowych warunkach – w temperaturze wynoszącej 40 stopni i w podbiegunowym mrozie. Jesteśmy najzwyczajniej w świecie skazani na współżycie z tymi często nieproszonymi towarzyszami.

Szkodniki takie jak pluskwy, karaczany, czy muchy transferują niebezpieczne dla zdrowia wirusy. Z kolei spuszczele niszczą drewno, popularnie wykorzystywane do konstrukcji domów jednorodzinnych. Nie szokuje zatem informacja, że ogromna liczba z nas pragnie się ich po prostu pozbyć.

Systemy eliminowania owadów są niejednakowe, od trutek po zamgławianie techniką ULV. Najistotniejsze jest żeby w każdym przypadku skontaktować się z specjalistyczną firmą zajmującą się dezynsekcją, która dopasuje właściwe procedury i odpowiednio ochroni dom, czy też obiekt produkcyjny.

Zwalczanie pasożytów to szczególnie często konieczność. A uwierzcie nam, owady takie jak karaczany, czy pluskwy nie jednej osobie spędziły sen z powiek. Jeśli także masz problem z tymi wstrętnymi robakami, sprawdź co możesz zdziałać, by usunąć je raz a dobrze.

Pluskwa domowa – jak sobie z nią radzić?

Pluskwy domowe to drobne wielkość ciała pluskwy wynosi tylko 6mm) szkodniki, które żywią się krwią żywych organizmów. Zazwyczaj możemy je znaleźć w pobliżu żywiciela, czyli na firankach okiennych, w szczelinach łóżek, czy w dywanie. Ukąszenie pluskwy nie przysparza bólu. Jednakże na powierzchni skóry osób uczulonych na te pasożyty może pojawiać się specyficzny i nieprzyjemny obrzęk, zbliżony do ukąszenia komara. Pluskwy w mieszkaniu to absolutny koszmar. Adorują zwilgotniałe otoczenie, stąd też zazwyczaj możemy je zastać w budynkach letniskowych ulokowanych nad wodą, lub w pobliżu lasu. Sposoby likwidowania pluskiew są bardzo różne. Przy odkryciu tych pasożytów powinno się precyzyjnie posprzątać mieszkanie – odkurzyć i przemyć powszechnie dostępnymi środkami chemicznymi wszelkie zakątki. Jeśli to nie pomoże niezbędna jest wizyta firmy wykonującej dezynsekcję. Pewnie przeprowadzi ona zabieg gazowania, który w 100% wyeliminuje pluskwy z domu.

Karaluchy – jak się ich pozbyć?

Obserwując biegnącego po podłodze karalucha mamy dreszcze. Cienkie ciało usprawniające egzystowanie w ciasnych zakamarkach. Nóżki umożliwiające wspinanie się po pionowych obiektach i te ruchliwe czułki. Owad jak z najgorszego snu, który mieszka w naszych kuchniach. Karaluchy, czy bardziej rzetelnie nazywane karaczany prusaki często mieszkają w szpitalach, kuchniach, obiektach gastronomicznych i budynkach mieszkalnych gdzie gdzie mogą bez problemu zjadać resztki produktów konsumowanych przez człowieka. Te pasożyty brudzą artykuły spożywcze i co gorsze, transportują bardzo niebezpieczne patogeny takie jak cholera, dżuma, czy gruźlica. Zwalczanie karaluchów polega na opracowaniu specjalnej zanęty przyrządzonej z zaawansowanych środków chemicznych.

Fumigacja, czyli gazowanie korników

Kornik drukarz, największy koszmar każdego leśnika, to owad przynależny do żuków z grupy kornikowatych. Ten mały pasożyt (wielkość ciała sięga najwyżej 9 mm) szarżuje chore i stare drzewa, zmierzając zazwyczaj do zniszczenia dużych obwodów leśnych. Chętnie pasożytuje na świerkach pospolitych, chociaż nie lekceważy takich gatunków drzew jak jodła, sosna oraz limba. Konfrontacja z tym niszczycielem jest niezwykle skomplikowana, gdyż korniki rozmnażają się w szybkim tempie. Ich kompletne wyeliminowanie nie jest niewykonalne, ale jest szczególnie trudne. Efektywną metodą eliminowania korników jest fumigacja. Jest to proces usuwania szkodników drewna przy pomocy gazu lub dymu. Gazowanie doprowadza do 100% eliminacji korników, nie zagrażając przy tym konstrukcji drewna.

Insekty to kłopot z którym radzi sobie cały świat. Pasożyty istnieją bowiem obojętnie od warunków pogodowych i materialnych. Zazwyczaj ludzie wiążą występowanie insektów z biedą, co podkreśla tylko, jak niewiele o nich wiedzą. Przykładowo karaluchy egzystują w bardzo bogatych domach, gdzie mają dostęp do różnych posiłków. Zdarza się również że widywane są w gustownych restauracjach, gdzie pracownicy troszczą się o standardy czystości. Nigdy nie masz pewności gdzie możesz natrafić na te robaki. Ale wiesz już jak możesz je wyeliminować.

Insektpol to firma zwalczająca owady. Od wielu lat specjalizuje się w dezynsekcji, fumigacji i deratyzacji. Korzystając z fachowych preparatów chemicznych w ekspresowym tempie usuwa wszelkie owady z budynków lokalowych i użytkowych. Idealnie radzi sobie z likwidacją insektów, które nie są chciane w naszych domach. Firma Insektpol troszczy się o nasz komfort i zdrowie, wdrażając efektywne i nowoczesne procedury likwidacji pasożytów. Proponuje swoje usługi w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Łódź, czy Wrocław. Insektpol to bezpieczeństwo, dokładność i profesjonalizm w zwalczaniu owadów.

Zainteresowany/a usługą zwalczania owadów? Kliknij na witrynę firmy Insektpol i umów się z fachowcami od dezynsekcji: zwalczanie korników Warszawa

Strona używa cookies
Ok