Projektowanie ogrodów Toruń - firma ogrodnicza
Projekty ogrodów – Toruń Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Testament toruń -akty notarialne u notariusza w toruniu
Akty notarialne
30 sierpnia, 2020

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest uznawany na całym świecie. Egzaminy wymagają wielofazofych przygotowań. Dzięki nim z łatwością zademonstrujemy nasze kwalifikacje na niezliczonych rozmowach kwalifikacyjnych, czy podczas próby dostania się na studia. Odpowiednio oceniają nasze umiejętności i demonstrują je na papierze. Nie wszędzie można zdać taki egzamin. Taką możliwość dają tylko wyspecjalizowane szkoły językowe. Działają one w porozumieniu z Cambridge English Qualifications, dzięki czemu zdobywamy profesjonalny certyfikat. Jeśli podejmiemy decyzję o podejściu do egzaminu, warto jest skorzystać z oferty szkoły językowej, która wesprze nas w nauce. Samemu ciężko jest się odpowiednio przygotować. Niezbędne nam są odpowiednie materiały pomocnicze i ktoś doświadczony, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych aspektach. Każdy egzamin to inny zakres wiedzy i jest dobrany pod różne grupy wiekowe, jednocześnie oferując nam większe możliwości. Ułatwia to dostanie się na anglojęzyczne studia czy pracę w międzynarodowym zespole. Dzięki rozdzieleniu egzaminów na różne stopnie zaawansowania łatwiej jest się do nich dopasować i mamy możliwość wyboru tych najbardziej odpowiednich dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem powstałym ze względu na najmłodszych. Określa on poziom wiedzy na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Taki certyfikat mogą otrzymać dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Potwierdza to ich zdolności i kieruje do kolejnych działań powiązanych z nauką języka. Prościej jest im na dalszych etapach podejść do trudniejszych egzaminów, które przydadzą się na dalszych etapach kształcenia. Prezentuje się to też na wyąszych ocenach w szkołach, czy daje opcję zwolnień z zaliczeń.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, umożliwiającym przystąpienie do niego dorosłym. Zaliczony egzamin reprezentuje zaznajomienie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Umożliwia kontynuowanie nauki na wyższym poziomie i związanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie otrzymujesz możliwość pracy w miejscach związanych z jęcykiem angielskim. Zdobycie certyfikatu oznacza umiejętność posługiwania się językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest honorowany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English oświadcza, że poradzisz sobie w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Pozwala też na zaliczenie lektoratu na studiach, czy możliwość kontynuowania nauki w innym kraju w języku angielskim. Zdobywając dopasowane wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość nauczania w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English jest już poziomem zaawansowanym. Jest doceniany przez najlepsze firmy. Udowadnia, że możesz już posługiwać się językiem angielskim zarówno w codziennym życiu, jak i w sytuacjach biznesowych.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już na najwyższym poziomie certyfikatem z serii Cambridge English. Oświadcza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zaliczeniu tego egzaminu powinniśmy zrozumieć praktycznie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, nie mamy problemów z językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest też możliwość rozpoczęcia studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin demonstruje praktyczne używanie języka angielskiego w specjalistycznych sytuacjach biznesowych. Jest to ważne, jeśli zależy nam na udowodnieniu pracodawcy naszych zdolności. Nauka do tego egzaminu zawiera specjalistyczne słownictwo niezbędne w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów weryfikuje nasze umiejętności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest sposobność dokładnej oceny stopnia zaawansowania. Tłumaczy to też wagę certyfikatu. Egzaminy zazwyczaj są dzielone na 2 części: pisemną i ustną. Pisemna część składa się z poleceń powiązanych ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej egzaminu mamy okazję kilku minutowej rozmowy w języku angielskim. bierze pod uwagę naszą wymowę i zakres słownictwa w różnych tematach, mających miejsce w życiu codziennym. Trzeba brać pod uwagę, że rodzaj egzaminu zależy od tego, którego certyfikatu się podejmiemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie nie jesteśmy w stanie określić naszych umiejętności, warto jest udać się do szkoły językowej. Tam nauczyciele sprawdzą nasz poziom zaawansowania i przygotują nas do zdobycia certyfikatu. Możemy odnieść się też do sugerowanych grup wiekowych, ponieważ poziom egzaminu wzrasta w przybliżeniu do poziomów nauki. Certyfikaty są też związane z tym, co pragniemy dzięki nim zyskać. Jeśli jest nam niezbędny do konkretnej pracy, najprawdopodobniej zdecydujemy się na inny, niż w razie starania się na anglojęzyczne studia.

Strona używa cookies
Ok