Chirurgia szczękowa toruń - chirurg stomatolog
Chirurgia szczękowa
2 maja, 2019
Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe
Implanty stomatologiczne koszt wstawienia
30 lipca, 2019

Coraz więcej osób decyduje się na specjalistyczną naukę języka angielskiego, ze względu na to, dlatego że jest niezwykle przydatna w różnych aspektach życia. Angielski przyswajają już nie tylko osoby młode, ale też osoby starsze. Dzięki temu są na dobrej drodze rozwoju.

W każdym wieku jest właściwy moment na poprawiane swoich kompetencji używania się języka obcego. Znaczna część właścicieli firm decyduje się na wysłanie pracowników na szkolenia, aby odnieść jeszcze większe wyniki na rynku. W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego to konieczność, zwłaszcza na gruncie zawodowym. Wiele firm współpracuje z zagranicznymi klientami, ze względu na to musi zatrudniać ludzi posiadających kwalifikacje w tej kwestii.

Angielski przyda się każdemu, ale najpierw należy zatroszczyć się o odpowiadającego lektora, czy kurs języków obcych.

JAK WYBRAĆ DOBRY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ?

Wybór odpowiedniej szkoły powinien być kierowany potrzebą. Szkoły językowe oferują zajęcia pogrupowane na poziomy, grupy wiekowe i stopień zaawansowania. Możliwe są także zajęcia specjalistyczne, na przykład: kursy konwersacyjne, biznesowe, intensywne lub maturalne i dla dzieci.

Także forma zajęć podlega kwestii wyboru. Organizatorzy szkół proponują zajęcia w grupach, indywidualne oraz on-line. Decydując się na kurs warto jest zorientować się czy możliwe jest uzyskanie istotnych certyfikatów. Warto też zapoznać się z opiniami na temat danej oferty.

KORZYŚCI NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Istnieje wiele atutów nauki języka angielskiego. Głównie przy pomocy kursu zatroszczysz się o swoją karierę zawodową. Wykształcony pracownik jest w cenie, a CV z angielskim na wysokim poziomie jest coraz bardziej wartościowe i otwiera szansę zdobycia wymarzonej pracy.

Angielski jako język międzynarodowy pozwala na kontakt z mieszkańcami z innych krajów. Będzie więc dobry w podróży, a w dobie internetu jest narzędziem komunikacji z ludźmi ze świata, również bez wychodzenia z domu.

Nauka angielskiego wspiera przełamywanie barier wewnętrznej nieśmiałości oraz wykluczenia cyfrowego. Lekcje w grupach nakłaniają do interakcji z innymi, a co za tym idzie wpływają na umiejętności socjalne. Dodatkowo, szkolenia pomagają zrozumieć komunkaty, których w internecie jest mnóstwo osobom w średnim wieku i starszym.

Natępną zaletą jest to, że nauka języka przyczynia się poprawy pamięci. Z upływem lat mózg człowieka potrzebuje większej aktywności, by zachować sprawność umysłową. Dlatego, ćwiczenia mózgu będą korzystne.

STOPNIE ZAAWANSOWANIA I POZIOMY NAUKI JĘZYKA

Przed rozpoczęciem kursu dobrze jest właściwie dobrać do siebie stopień trudności. W tym przypadku wybiera się stopień zaawansowania:

Dla początkujących: ten poziom jest skierowany do tych, którzy dotąd nie mieli kontaktu z językiem angielskim albo uczyli się go dawno temu, ale nie komunikują się w tym języku.

Dla średnio-zaawansowanych: ten stopień jest dobry dla osób, które mieli doświadczenie z angielskim, ale potrafią porozumiewać się w tym języku, ale nie czują się z tym komfortowo.

Dla zaawansowanych: ten stopień jest przeznaczony dla tych co, bardzo dobrze znają język, uczyły się go i pragną udoskonalić jego znajomość oraz uzyskać certyfikat.

Istnieje też Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, wskazujący poziom znajomości języka angielskiego uwzględniający umiejętności takie jak: pisanie, czytanie, mówienie, słuchanie.

Poziom A1: Osoba na tym poziomie rozumie i umie używać proste wyrażenia i pytania i odpowiedzi w temacie zdarzeń z życia codziennego i prywatnego.

Poziom A2: Osoba z tym poziomem stosuje potrafi porozmawiać o rutynowych sytuacjach życia codziennego w bezpośredniej rozmowie na tematy znane.

Poziom B1: Dzięki poziomowi B1 osoba porozumiewa się w sytuacjach komunikacyjnych dla zdarzeń typowych. Potrafi proste i spójne wypowiedzi ustne i pisemne na temat zainteresowań, marzeń lub planów, z uzasadnieniem swoich opinii.

Poziom B2: Dla osoby na tym poziomie możliwe jest rozpoznanie przekazu zawartego w tekstach o złożonych oraz abstrakcyjnych tematach. Rozumie dyskusję na tematy z pola jej specjalności. Komunikuje się naturalnie nie powodując problemów w rozmowie. Formułuje szczegółowe wypowiedzi.

Poziom C1: Osoba na tym poziomie rozumie w dużym zakresie trudnych tekstów. Rozmawia płynnie i naturalnie w relacjach towarzyskich, służbowych i edukacyjnych.

Poziom C2: Z tym poziomem osoba bez przeszkód rozumie i stosuje właściwie wszystko w języku angielskim.

CERTYFIKATY:

Szkolenia angielskiego z reguły kończą się testem, który pozwala na zdobycie certyfikatu świadczącego poziom języka. Dotyczą one wielu aspektów, także związanych z rozmaitymi branżami, na przykład branżą turystyczną, czy gospodarczą. Są też takie dla osób, które planują stały pobyt za granicą.

Do najpopularniejszych należą certyfikaty z ośrodka egzaminacyjnego University of Cambridge, które oceniają stopień umiejętności. Są to: First Certificate in English (FCE) — poziom średnio zaawansowany, Certificate in Advanced English (CAE) — zaawansowany oraz Certificate of Proficiency in English (CPE) — potwierdzający biegłość językową. Egzaminy Cambridge charakteryzują się bezterminowo ważnym dyplomem.

Innym praktycznym certyfikatem, jest certyfikat Business English Certificate (BEC), który potwierdza umiejętności komunikacji w środowisku biznesowym.

Drugim także popularnym ośrodkiem egzaminacyjnym jest Educational Testing Service. W przypadku Certyfikatów ETS wyróżnia się dwie grupy:

Certyfikaty TOEIC — oceniają kompetencje językowe w miejscu pracy. Odbywają się na różnych poziomach zaawansowania w kategoriach czytania i słuchania i mówienia i pisania.

Certyfikaty TOEFL — określają biegłość posługiwania się językiem w środowisku akademickim. Analogicznie do TOEIC, jest przeprowadzany na różnych poziomach zaawansowania.

Certyfikaty ETS są dedykowane osobom, które planują studia lub pracę za granicą.

mrrabbit.pl/kursy-i-certyfikaty-angielski-torun

Strona używa cookies
Ok