Optymalizacja witryn internetowych na WordPress
17 września, 2020
Jak działa wybielanie zębów lampą?
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Co sprawia, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Plusów nawiązania współpracy z biurem rachunkowym jest dużo. Nawiązując współpracę z biurem rachunkowym poza tym, że zdobywa się styczność z wykształconym specjalistą, to jeszcze dobrej klasy obsługę. Choć przede wszystkim biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto dodać, że to nie jedyne zadania, jakich się podejmuje. Dla przykładu dokonuje wyceny aktywów i pasywów, przygotowuje zestawienia sald i obrotów i segreguje i kataloguje dokumentację przedsiębiorstwa. Rozpoczęcie współdziałania z biurem rachunkowym sprawia, że księgowa przejmuje część obowiązków przedsiębiorcy, ułatwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zyskuje się nadzór nad poprawnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe wykonuje ewidencję zdarzeń gospodarczych, przygotowuje finansowe sprawozdania, a także przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Rzetelna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności oraz znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się zmienia, z tego względu nic dziwnego, że biura rachunkowe gwarantują ciągłą aktualizację swojej wiedzy. Uważna analiza oraz szybkie dostosowanie do wprowadzanych zmian, gwarantuje, że wszystkie rozliczenia i dokumenty będą posiadały odpowiednią strukturę, konieczne informacje oraz zachowają ustalony porządek. Na podstawie lat pracy biuro rachunkowe wypracowało najbardziej wydajny system pracy. Pracownicy orientują się, jak współpracować z klientem, aby otrzymywać dokumenty na czas oraz jak im pomagać w biznesie. Poza tym klienci biura rachunkowego zwykle zyskują dostęp do informacji, a nawet ciągłą pomoc w zrozumieniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawiać działa w interesie przedsiębiorcy, dlatego z pewnością informuje o nowych obowiązkach i możliwościach, które usprawnią prowadzenie firmy.

Poprawność i szybki dostęp do księgowych dokumentów

Wszelkie finansowe operacje działalności gospodarczej ewidencjonowane są poprzez dokumenty księgowe. Na ich bazie można dokonać prawidłowych rozliczeń, z tego powodu są najważniejszym elementem pracy . Pośród nich wyróżniamy takie dokumenty księgowe jak dowody zewnętrzne wystawiane przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne obejmujące działania wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dowody zbiorcze albo dowody korygujące poprawiające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, aby dokumenty dostarczane były w komplecie i miały prawidłową strukturę i wszystkie niezbędne informacje. Ważne, aby klient dostarczał dowody szybko, by księgowa mogła rozliczyć je w wyznaczonym czasie.

Technika dostarczania dokumentów do biura rachunkowego przeważnie zależy od jego działania. W niektórych miejscach niezbędne jest przesyłanie dokumentów księgowych oryginalnych. W innych miejscach wystarczy poprawnie oznaczona kopia. Czasami dokumenty trzeba przekazywać wprost do biura , w innych wystarcza przesłanie skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe gwarantuje ochronę dokumentów przed zniszczeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem i wprowadzaniem zmian. Przedsiębiorca w każdej chwili ma dostęp do swoich dokumentów, szczególnie jeśli biuro rachunkowe używa najnowszych rozwiązań.

e-księgowość

Obecnie biura rachunkowe zazwyczaj używają specjalnych programów e-księgowych. Ich bazową zaletą jest elektroniczny wgląd do dokumentów z każdego urządzenia. Nowoczesna elektroniczna księgowość umożliwia wprowadzanie wszystkich dokumentów księgowych, jakich zapisy online składowane są na całkowicie chronionych serwerach. Obok tego takie programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a nawet usprawniają kontakt między księgową, a przedsiębiorca. Co więcej programy księgowości online są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Osoby instalujące program zazwyczaj oferują szkolenia, a także całkowite wsparcie i konsultacje techniczne. Tego rodzaju programy są ciągle aktualizowane, aby były zgrane z najnowszymi przepisami i zapewniały bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak księgowość online, a także dogodnościom w zakresie przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest wygodna. Poza tym wiele biur rachunkowych prezentuje kompleksową ofertę. Obok bazowej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych czy wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu firmy, przesyłają deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. oferują telefoniczne konsultacje. Ważnym elementem współpracy jest także to, że każde biuro rachunkowe musi wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W przypadku błędów z winy biura, skutki finansowe zostaną pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie dodatkowych kosztów. Tak samo cennym plusem jest zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe oferuje pomoc i wiedzę, dlatego sam klient nie musi martwić się zmianami w przepisach albo  douczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok