Sklep z kawą - Dobra kawa ziarnista do ekspresu - Świeżo palona kawa
Kawa – początek dobrego dnia
17 września, 2016
Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – krótki poradnik
20 września, 2016

Kredyt jest zazwyczaj najłatwiejszym sposobem na szybkie uzyskanie dodatkowej gotówki. Wielu z nas nie ma wystarczających zapasów finansowych kupno domu, samochodu czy na opłacenie wyśnionej podróży. Jakby było tego mało dochodzą jeszcze inne nieoczekiwane wydatki. Wtedy zdobycie kredytu okazuje się koniecznością. Według przygotowanych w tym roku statystyk praktycznie co piąty młody Polak ( w wieku od 18 do 24 roku życia) spłaca kredyt. Razem wszystkie te osoby mają do spłaty 6,2 mld złotych. Podobnie wygląda ogólna sytuacja. Niemal 50 % mieszkających w Polsce osób ma zadłużenie kredytowe. Całkowicie liczba takich osób wynosi ponad 15,2 miliona pełnoletnich Polaków.

Otrzymując pożyczkę liczymy się z zapłatą akcesoryjnych odsetek. Procent od kredytu jest swoistym wynagrodzeniem dla banku, zwracanym za możliwość dania nam pożyczki pieniężnej. W ciągu całego życia możemy zaciągnąć kilka kredytów, co uzależnione jest od stanu zdolności kredytowej. Żeby przyjemniej było nam spłacać zadłużenie, wiele instytucji bankowych daje nam możliwość konsolidacji kredytu. Kredyty konsolidacyjne to spore ułatwienie, szczególnie w przypadku narastających odsetek. Bank sumuje wszystkie uzyskane przez nas pożyczki w jedną, ujednolicając przy tym stopy procentowe i warunki zapłaty kredytu. Jeśli dokucza Cię spłata kredytów, poniżej dowiesz się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Przeczytasz również o najlepszych ofertach konsolidacji chwilówek i zobaczysz ranking instytucji oferujących taką możliwość.

Kredyty konsolidacyjne – ogólna charakterystyka

Ogólnie mówiąc kredyty konsolidacyjne wcale nie różnią się od zwykłych kredytów gotówkowych. Mają określone odsetki i przeważnie zwracane są w co miesięcznych ratach. Kluczową różnicą, która od razu rzuca nam się w oczy jest zrównana stopa procentowa. Kredyt konsolidacyjny zespala bowiem wszelkie zaciągnięte zadłużenia w jedno. Bank ujednolica stopę procentową, dzięki czemu nie musimy spłacać kilku kredytów, tylko jeden. Co więcej uzyskując kredyt konsolidacyjny mamy szansę wydłużyć okres jego spłaty. Konsolidacja długu jest możliwa poprzez pomniejszenie kosztów jego obsługi. Dzisiaj banki proponują nam możliwość konsolidacji kredytów, bez względu na ich rodzaj Mamy szansę zatem zsumować kredyt hipoteczny z małą pożyczką, albo pożyczkę zaciągniętą na otwarcie działalności gospodarczej z spłatą karty kredytowej.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Jak już wspomnieliśmy powyżej kredyt konsolidacyjny to niezbyt skomplikowana zamiana bieżących obciążeń kredytowych z różnych banków na jeden kredyt regulowany w jednej instytucji finansowej. Spora ilość osób zastanawia się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Na początku warto jest zebrać wszelkie dane na temat swoich zobowiązań. Powinniśmy przygotować wszystkie umowy kredytowe, oraz obecny wyciąg z konta (określający 3 miesiące wstecz) potwierdzający obecne zarobki. Na spotkanie z doradcą kredytowym dobrze jest także dostarczyć aktualny dowód tożsamości. Po zapoznaniu się z Twoją sytuacją, bank podejmie decyzję, czy może połączyć Twoje kredyty. Wówczas otrzymasz informacje o tym na jakich warunkach udzieli Tobie kredytu konsolidacyjnego.

Gdzie najlepiej jest uzyskać kredyt konsolidacyjny

Dzisiaj prawie każdy bank oferuje swoim Klientom kredyty konsolidacyjne. Wymogi otrzymania takiego kredytu są skrajnie zróżnicowane. Zależy to przede wszystkim od pozycji banku, a także od bezpieczeństwa oferowanych rozwiązań pożyczkowych. Atrakcyjne oferty proponują takie banki jak PKO BP, Alior Bank, czy ING. Kredyt konsolidacyjny PKO BP przyznawany jest jedynie w złotówkach jednakże Klienci mogą liczyć na tzw. wakacje kredytowe, czyli odroczenie jednej raty w ciągu roku. Bank PKO BP proponuje także możliwość dołączenia dodatkowej gotówki. Kredyt konsolidacyjny PKO BP oferowany jest na ujednoliconą spłatę debetów, kart kredytowych, a także kredytów mieszkalnych, samochodowych i gotówkowych. Z kolei Alior Bank daje kredyty konsolidacyjne do kwoty wynoszącej nawet 200 tysięcy złotych. Okres kredytowania może być rozłożony na 10 lat. Dopuszczane są różne źródła dochodu. Bardzo ważne jest, że kredyt konsolidacyjny mogą wspólnie zaciągać dwie nie spokrewnione ze sobą osoby. Pakiet konsolidacji kredytów banku ING wyróżnia się długofalowym terminem spłaty, wynoszącym nawet 35 lat. Bank przyznaje nam możliwość wyboru typu spłacanych rat – raty równe lub raty malejące.

Konsolidacja kredytów, czy konsolidacja chwilówek to spore wsparcie dla osób, które w efekcie utraty pracy lub pogarszającego się stanu zdrowia nie są w stanie spłacić kilku kredytów na raz. Każdego z nas może kiedyś dotknąć sytuacja,w której będziemy musieli skorzystać z nowoczesnych rozwiązań finansowych. Przekraczając próg dorosłego życia będziemy chcieli zatroszczyć się o swoją swobodę. W dzisiejszych czasach zakup domu, czy samochodu łączy się z wzięciem kredytu. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nasze zarobki nie dają nam wielu możliwości, a życie wciąż idzie do przodu. Na stronie konsolidacja.eu odnajdziecie bardzo dużo fachowych informacji na temat konsolidacji kredytów. Eksperci podpowiedzą Wam jak otrzymać kredyt i który bank wybrać. Tutaj możecie przenieść się na stronę i zaznajomić się z podstawowymi wiadomościami o konsolidacji: kredyty konsolidacyjne.

Strona używa cookies
Ok