Depilacja laserowa Toruń depilacja dla mężczyzn usuwanie nadmiernego owłosienia
Skuteczna depilacja laserowa
Luty 26, 2017
nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Bezpieczne kupowanie mieszkania
Marzec 2, 2017

Skup zadłużonych spółek

skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek

Zadłużone spółki w Polsce

W Polsce istnieją różnorodne warianty spółek, np. cywilna, partnerska bądź akcyjna. Większość interesantów rozpatruje je jako metodę na ciekawy interes, jako działalność gospodarczą, która ma możliwość zapewniać w przyszłości znaczne dochody. Bez względu na to, na jaki rodzaj spółki się decydujemy, należałoby wnikliwie zorientować się jakie wymogi należy zrealizować. Spółki osobowe funkcjonują odmiennie aniżeli spółki kapitałowe. Jeżeli bynajmniej nie pragniemy marnotrawić czasu na przygotowywanie nowej spółki od „niczego”, powinniśmy nabyć spółkę w wariancie shef companies, jaka jest obecnie zarejestrowana, zaś działalność mamy szansę zainicjować błyskawicznie. Nie ma ponadto jakiegokolwiek problemu z ich sprzedawaniem. Skup zadłużonych spółek obecnie jest u nas w fazie postępu.

W Polsce istnieje dużo tych „bytów”, które są pokaźnie zadłużone. Dług, który na początku miał przyspieszać przychody, wreszcie staje się za wielkim ładunkiem, aby dalej go nosić. Zaledwie w 2011 roku CEZ oraz MOL posiadały zobowiązanie w granicach 25, 4 mld złotych, a Orlen i Lotos wspólnie na powyżej 16 mld złotych. Na kolejnych pozycjach ukazały się w tym terminie kolejno: GTC, TPSA, CEDC, TVN, Cyfrowy Polsat oraz PGNIG. Do opisywania rzeczywiście sporych zadłużeń używane są profesjonalne narzędzia, m in. rating Altmana albo EBITDA. To ostatnie jest zwykle używane przez banki do badania, na jakim szczeblu jest zobowiązanie oraz czy miara 3 jednostek przenigdy nie została naruszona.

Czy warto sprzedać spółkę z długami?

Aktualnie mnóstwo przedsiębiorstw posiada w swojej ofercie skup spółek z długami, który bazuje ogólnie rzecz biorąc na przekazaniu uprawnień do niej na drugą osobę. Każdorazowo same wykupują spółki od posiadacza albo odnajdują klienta na udziały. Jeżeli planujemy się zorientować, które przedsiębiorstwa obecnie się tym interesują, wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę wyrażenia „kupię zadłużoną spółkę” bądź ”kupię spółkę z długami”. W sporej liczbie przypadków przedsiębiorstwa są zainteresowane kupnem spółek: z zobowiązaniami względem odbiorców i instytucji (ZUS, US czy banki), „czystych” (w ogóle nie mających żadnych obrotów, ale też w ogóle nie mających żadnych debetów), na etapie upadłości, podczas rewizji przez władze urzędowe (PIP, ZUS, US), w okresie likwidacji, z niepewnym inwentarzem, z utraconymi papierami czy „czynnymi” leasingami. Jeśli spółka daje same straty, warto zastanowić się nad jej sprzedażą.

Szczeble odsprzedaży zadłużonej spółki:

  • Wykonanie sprawozdania pieniężnego, jakie jest podstawą do negocjacji ceny za udziały w zadłużonej spółce
  • Przeniesienie pełnomocnictw w biurze u notariusza – tworzony jest akt notarialny i transakcja przekazania udziałów
  • Odwołanie członków Zarządu oraz zgłoszenie kolejnych z możliwością modyfikacji nazwy i adresu spółki
  • Skompensowanie PKD i podniesienie funduszu zakładowego spółki
  • Przejęcie całkowitej dokumentacji
  • Wykonanie wszelkich nieodzownych dokumentów do KRS, GUS, US i ZUS.

W większości przypadków zadłużona spółka jest za dużym obciążeniem. Nie tylko materialnym, lecz także emocjonalnym. Na nieprzyjemne skutki są narażeni współzałożyciele i członkowie ich rodzin, nagminnie straszeni przez pożyczkodawców. Spółka wytwarzająca straty tworzy nowe długi – coraz wyższe, które na końcu stają się „nie do spłacenia”. Sporo przedsiębiorstw nabywających zadłużone spółki potrafią w takiej okoliczności pomóc i zatrzymać „błędne koło obciążenia”.

Sprzedaż spółki bez historii

Najczęściej jednostki, które trudnią się skupowaniem zadłużonych spółek, udostępniają również sprzedaż owych gotowych, nie mających jakiejkolwiek historii, bez zadłużeń. To świetny zamysł dla osób, którzy planują jak najszybciej podjąć inwestycję czy pracę. Równolegle w ogóle nie pragną doświadczać całej procedury powiązanej z otwieraniem spółki. Obecnie mamy możliwość nabyć gotowe spółki, jakie mają numery REGON, KRS, NIP, VAT oraz VAT-EU, potwierdzenie o niezaleganiu względem US czy zaświadczenie o nietrzymaniu żadnych pracowników. Przed zakupem trzeba ponadto poprosić o wykonanie opcjonalnych wpisów bądź założenie konta bankowego. Firmy skupujące spółki gwarantują kompleksowe usługi, skuteczność przeprowadzania wybranych czynności oraz zabezpieczenie całej transakcji.

Jak konkretnie wygląda zakup nowej spółki? Niezbędne są nade wszystko: skan dowodu osobistego współwłaścicieli i członków Zarządu, numery NIP, opcja rozdziału udziałów, dokładna lokalizacja siedziby spółki, nazwa spółki, zasięg jej inicjatyw, skład zarządu i opcja jego przedstawiania. Wszystkie konieczne formalności są opracowane w trakcie jednego dnia roboczego. Jeżeli współwłaścicielem jest obcokrajowiec, wtedy u notariusza powinien ponadto stawić się tłumacz przysięgły. Kolejnymi usługami dostarczanymi przez przedsiębiorstwa zakupujące spółki są księgowość, usługi z zakresu rachunkowości, kadr i płac, pomoc skarbowa, jak również rejestracja nowych spółek. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o wiele więcej, wejdź w ten odsyłacz – Sprzedam zadłużoną spółkę

Strona używa cookies
Ok