Pianka PUR – wszystko o poliuretanach
Październik 20, 2017
Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Grudzień 9, 2017

Brzdące uwielbiają zabawę. Podczas zabaw nie tylko przyjemnie spędzają chwile, ale też uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Sale zabaw to świetny patent na spędzenie wolnych chwil. Są one ciekawą alternatywą huśtawek w parku, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Bawialnie to także lokalizacje, w których można przygotować imprezę urodzinową dla malucha czy urządzić bal przebierańców. Możemy zaprojektować przyjazne miejsce rozrywki dla maluchów, które będzie odpowiednie do wieku i zainteresowań. Dlatego tak ważny jest profesjonalny wybór barw i motywów występujących w salach zabaw. Przestrzeń można dodatkowo udekorować dzięki rysunkom i grafikom.

Malowanie bawialni – barwy mają moc

Wydawać by się mogło, że kolor to tylko i wyłącznie kwestia gustu. To jakimi barwami się otaczamy, działa na naszą psychikę. Niebieski nas uspokaja, natomiast czerwony pobudza. Biały doskonale równoważy, podobnie jak wszystkie barwy ziemi. Barwy w przestrzeni brzdąca mają jeszcze większą wagę. Mogą one stymulować rozwój szkraba: zachęcać do poznawania nowych rzeczy, pomagają skupić się w czasie nauki. Dlatego tak kluczowy jest odpowiedni wybór kolorów i zachowanie równowagi między nimi. Należy pamiętać o tym, że to jakich barw używa dziecko gdy maluje albo rysuje, zazwyczaj obrazuje jego humor. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – trendy i motywy

Bawialnię można pomalować jednym kolorem. Znacznie ciekawszą opcją jest wykonanie rysunków artystycznych dostosowanych do świata dziecka. Inspirujące murale najczęściej spotykane są w przedszkolach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W takie dekoracje inwestują także ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Bajkowe stworki cieszą się największą popularnością. Opcji jest wiele. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Pomysłów co roku dostarcza Disney i Pixar. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Ciekawym sposobem na dekorację sali zabaw jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Może to być dżungla, rafa koralowa czy przestrzeń kosmiczna. Dzięki takim rysunkom nie tylko upiększymy ściany, ale także rozbudzimy ciekawość szkraba. Rysunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co znaleźć się ma na ścianach, warto dostosować do wieku malców, które w sali będą się bawić. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja ma znaczenie

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Jeśli całość współgra ze sobą i płynnie przechodzi – tworzy to najlepszy efekt. Gdy wybierzemy jako temat dominujący muralu na przykład: las tropikalny — można ciekawie zaakcentować strefy w sali zabaw. Rysunki z wodopojem czy jedzącymi małpkami mogą znajdować się blisko stolików, czy zdobić część przeznaczoną na salę urodzinową. Liany i wysokie konary drzew idealnie sprawdzą się jako zaznaczenie części wspinaczkowej. Pomysłów jest wiele, wystarczy tylko wszystko odpowiednio zaplanować. Artystyczne obrazy dla dzieci pozwalają się twórczo zrealizować. Często to właśnie maluchy mają najlepsze pomysły. Warto się od nich uczyć.

Malowanie bawialni – o farbach słów kilka

Przestrzeń przeznaczona dla dzieci powinna być nie tylko ciekawa, ale także bezpieczna. Dotyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. Idealnie sprawdzają się na przykład farby rozcieńczane wodą. Na uwadze musimy mieć to, iż pośród maluchów są także uczuleniowcy. Dlatego tak znaczący jest dobór nietoksycznych substancji.

Plusy

Wykorzystanie artystycznego malunku jako dekoracji wszelkich sal zabaw to świetny plan na zaistnienie pośród konkurencji, a obecnie ma to kluczowe znacznie. Maluchy zwrócą uwagę na interesujące motywy,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Przemyślaną dekoracją ścian można powiększyć przestrzeń, czy zakamuflować jej niedostatki. Plastycy znają się na rzeczy, potrafią wyczarować piękne rzeczy, które podobają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Murale w bawialniach to świetny pomysł, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że są coraz częściej spotykane. Liczni absolwenci zajmujący się sztukami pięknymi proponuje swoje usługi. Głównym celem tego typu inwestycji jest umilenie czasu dzieciom. Własny dom, także może stać się polem do popisu. Może to być jedna ściana albo jej fragment. Wykorzystanie postaci z bajek istotne jest też w szpitalnych salach, gdzie leczone są maluchy. Uśmiech dziecka ma ogromne znaczenie, dlatego wato dołożyć wszelkich starań, aby był on możliwy.

Malowanie bawialni na różne okazje —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok