dj bydgoszcz dj na wesele dj na imprezy w bydgoszczy
Doświadczony wodzirej na wesele bezalkoholowe
Maj 3, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – jak powstał i co zmienia?
Maj 29, 2017

Wideofilmowanie to najlepszy pomysł na zapisanie najcudowniejszych chwil podczas swojego wesela. Film z ślubu to cudowna pamiątka nie tylko dla Pary Młodej, ale także dla rodziny. Przypuszczalnie każdy z nas po paru latach lubi przypominać sobie swoje wesele. Ja na przykład mój film z wesela oglądałam już kilka razy, pomimo, że zostałam małżonką nie całe 4 lata temu. Kamerzysta uchwycił to co najistotniejsze – uczucia, wzruszenia, uśmiech i zabawę. Z tego względu lubię powracać do mojego filmu z wesela, gdyż przyzywa najpiękniejszą chwilę mojego życia. Oczywiście jest to zasługą kamerzysty weselnego, który kierował się profesjonalizmem i znalazł najkorzystniejsze ujęcia z trwającego całą noc przyjęcia.

Ja ślub mam już za sobą. Dobrze rozumiem ile problemów może wywołać jego organizacja. Zarezerwowanie sali weselnej, decyzja w kwestii idealnej sukni ślubnej i oczywiście, jak sugeruje temat, zatrudnienie odpowiedniego kamerzysty na ślub. Zaufajcie mi, dobry kamerzysta ślubny to absolutny skarb. Ja chciałam aby, ekspert od wideofilmowania nie kosztował nas zbyt drogo. Mieliśmy stosunkowo ograniczony kapitał, zatem patrzyliśmy na oferty typu „niedrogie wideofilmowanie”, albo „niedrogi kamerzysta na wesele”. W tym momencie mogę Wam napisać, że osoby deklarujące się takimi wyrażeniami wcale nie są takie przystępne cenowo. Jeśli chcesz znaleźć odpowiedniego kamerzystę weselnego zacznij, analogicznie jak My pytać się przyjaciół. My wybraliśmy kamerzystę z polecenia mojej koleżanki z pracy. I teraz w naszej szafce mamy fachowo zmontowany i niezwykle poruszający film z ślubu.

Dzisiaj chce Wam pomóc jak wybrać odpowiedniego kamerzystę na ślub. Podstawowa rada – wideofilmowanie musi być jego zainteresowaniem! Inaczej film z wesela może okazać się totalną porażką. Jedna z moich znajomych wynajęła na swoje wesele kamerzystę, po którym od razu było widać, że po prostu chce zarobić. Po 2 miesiącach obróbki otrzymała film którego nie dało się oglądać. Niespójnie nagrany. Najbardziej kluczowe ujęcia urwane w połowie. To nie było wideofilmowanie, tylko wędrowanie po sali weselnej z kamerą. Przy doborze kamerzysty weselnego zawsze sugerujcie się rekomendacjami kolegów i oczywiście indywidualną intuicją.

Jak dopasować kamerzystę ślubnego?

Zawsze sugerujcie się własnym wyczuciem smaku. To że jedna osoba mówi Wam, że ten kamerzysta weselny jest świetny, nie oznacza to, że jego filmy będą dla Was odpowiednie. Szukając idealnego kandydata na kamerzystę weselnego zawsze zabukujcie sobie chwilkę na przejrzenie portfolio. Nie wybierajcie na chybił trafił, bo możecie się nieźle rozczarować. Poznajcie opinie najbliższych, jak i użytkowników sieci.

Koszt wideofilmowania

Na pewno próbujecie sobie wyobrazić ile zapłacicie za wynajęcie kamerzysty ślubnego. Chyba, że jesteście szczęściarzami z otwartym budżetem weselnym i stać Was na zatrudnienie kosztownego specjalisty. Ale nie ukrywajmy. Każdy z nas dąży do tego, aby wynająć solidnego kamerzystę w racjonalnej cenie. No właśnie, jakie są średnie koszty wideofilmowania? Ceny wideofilmowania wzrastają wraz z liczbą mieszkańców konkretnego miasta. W mniejszej miejscowości koszt wypożyczenia kamerzysty na wesele to 1500 złotych. W dużej aglomeracji, na przykład w Warszawie, musisz być pewny tego, że za kamerzystę ślubnego zapłacisz do 4000 złotych. Duża liczba kamerzystów proponuje indywidualnie określaną cenę wideofilmowania.

Jakie są trendy w 2017 w filmach ślubnych?

Oczekiwania Par Młodych co do formy filmu weselnego zmieniają się z roku na rok. Kamerzyści ślubni zdają sobie z tego sprawę, przez to co raz częściej oferują atrakcyjne alternatywy wideofilmowania. Dziś film z ślubu nie przypomina już nudnego wideo z starej epoki. Teraz stawia się na oryginalne projekty, które zaskoczą Parę Młodą. Co jest modne w tym sezonie? Na głównym miejscu teledyski ślubne. Klip ślubny, to migawka najbardziej kluczowych momentów ślubnych. Przeważnie jest on wprowadzeniem do całego filmu z ślubu. Jest to także fajny pomysł na upominek dla gości weselnych. Nowinką w branży wideofilmowania są filmy typu SDE, czyli Same Day Edit. Filmy te oprawia się tego samego dnia. Składane są z migawek z domu Pary Młodej i uroczystości ślubnej. Filmy SDE wyświetlane są już na weselu, jako ozdoba całej imprezy. Szkoda, że kilka lat temu nie było tych filmów w ofercie. Z wielką chęcią poprosiłabym mojego kamerzystę o coś takiego. Dziś rządzą jeszcze filmy weselne z humorem. Niektórzy kamerzyści organizują tematyczne zabawy, aby wzbogacić materiał filmowy. Po wszystkim film z wesela ogląda się z uśmiechem na twarzy. Bardzo często pojawiającą się modą jest ograniczanie czasu filmów. Jestem ciekawa czy pamiętacie jeszcze filmy weselne kręcone tak z 10 lat temu. Dla mnie bardziej niż film był to reportaż weselny. Rozległe i szczerze mówiąc troszeczkę beznamiętne. Dziś kamerzyści weselni co raz częściej proponują filmy ślubne, które trwają nie więcej niż 1,5 h. Moim zdaniem w takim czasie możemy spokojnie uwzględnić wszystko to co najistotniejsze.

Jak już mówiłam na początku – odpowiedni kamerzysta weselny to największy klejnot. Nie mam pojęcia jak Wy myślicie, ale moim zdaniem kamerzysta na ślub był nawet ważniejszy niż fotograf! Pewnie pragniecie teraz poznać moją rekomendacje? Ja mogę Wam polecić kamerzystę weselnego, którego wynajęliśmy z mężem na nasz ślub. Kiedy tylko zobaczyliśmy jeden z wstawionych na jego stronie internetowej filmów, od razu stwierdziliśmy, że to nasz kandydat numer jeden. Oferta dostępna jest na tej stronie:Wideofilmowanie

Strona używa cookies
Ok