Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Browar kraftowy – maszyny do produkcji
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – jak kupić dom
30 sierpnia, 2020

Obecne czasy to naturalny proces rozprzestrzeniania się idei konsumpcjonizmu. Wszyscy chłoną towary, nieustannie i chcą mieć coraz więcej. Nic nie jest argumentów na to, żeby ta tendencja się odwróciła. Nabywanie luksusowych wyrobów to jedno, ale bierzemy pod uwagę jeszcze środki czystości, produkty spożywcze – po prostu to, co jest nam niezbędne do życia. Wiele z nas nie zatrzymuje się zbytnio i dzięki temu, nie możemy poświęcić wiele czasu na chodzenie po galeriach. Zbawieniem może okazać się sklep internetowy – generujący dochody po ewentualnym sukcesie.

 

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Z pewnością kojarzymy niemało takich jednostek, które na nic nie mają czasu. Robią zakupy w markecie dwa razy w miesiącu, by przyoszczędzić sobie nieustającego wyłażenia po niezastąpione produkty. Teraz przykładowe sieci idą jeszcze wyżej i oferują takowym dostarczenie towarów pod drzwi.

Powyższa problematyka tyczy się głównie osób zajętych, siedzących długo w miejscu pracy. Nie wyglądają na zachwyconych, kiedy muszą udać się na świąteczny shoping. Tacy ludzie ochoczo czerpią garściami z korzyści jakie daje e-sklep i hurtowo kupują souveniry dla rodziny i przyjaciół. Tak więc – to oni będą naszą grupą odbiorców, jak widać na załączonym obrazku – wyjątkowo liczną.

 

Wiemy zatem jaki bazowy cel założenia sklepu online, obecnie trzeba przekalkulować jak nasz sklep ma wyglądać. Nie ma sensu rzucać się na zbyt głęboką wodę. Jeżeli sklep internetowy ma Wam przynieść określone korzyści, wtedy zaczynamy od tzw. analizy SWOT. Ocena silnych i gorszych stron, widoków i niebezpieczeństw to zupełna podstawa. Odnosi się to zarówno do naszego nowego sklepu, jak i konkurencji. Należy przeanalizować jakie statystyki produkują, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

 

W tym momencie koniecznie będzie określenie grupy odbiorców. Nie ma tutaj reguły. Powołany przez nas sklep internetowy możemy skierować do Nabywcy niedzielnego, który znajdzie coś dla siebie wśród wielu kategorii towarów, ale również dla przykładu przyciągać do sklepu przede wszystkim płeć piękną, ze względu na przewagę kosmetyków. Kluczowy będzie precyzyjnie nakreślony plan biznesowy. Rzetelnie rozpatrzcie, czy środki pozwalają Ci na dotarcie do potencjalnyych partnerów w całej Polsce. Być może trzeba będzie ograniczyć się do konkretnego obszaru – np. miasta.

Pamiętajcie, iż otwarcie sklepu internetowego jest ściśle powiązane z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • W kwestii otwierania własnej firmy, bezwzględnie trzeba zewidencjonować działalność gospodarczą – przygotować wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, pozałatwiać formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeśli wcześniej prowadziłeś biznes, musisz w zasadzie tylko nanieść zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), poprzez dodanie zapisu o handlu w Internecie.

 

Bardzo ważna składowa tyczy się produktów. Gdy już zdecydujemy się czy nastawiamy się na coś branżowego, z mniej popularnej działki, czy też produkty powszechne, wyrabiane na olbrzymią skalę, koncentrujemy się na sumiennym wyselekcjonowaniu dostawcy. Sumienność, punktualność i zaufanie, to być grupa cech, na którą wypada zwrócić uwagę. Oczywiście ważny dla nas będzie też uzyskana jakość w stosunku do wygenerowanych kosztów. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Dostawca już wybrany? W kolejnym kroku powinniśmy zatroszczyć się o opisy towarów. Wielu się zastanawia – ale po co mi oryginalne opisy?

Zanurzamy się teraz w dziedzinę pozycjonowania. Nie możemy się oprzeć tylko na opisach producentów. Gdy pragniemy szybko uzyskać zwrot inwestycji, wówczas trzeba postawić na zredagowanie oryginalnych opisów – chwytliwe dla potencjalnych Nabywców, ale także uregulowane pod SEO, aby popularna wyszukiwarka Google nie miała wątpliwości co do jakości. W przypadku skopiowanych treści – wyszukiwarka oceni nas jako niezbyt atrakcyjnych i nie zagwarantujemy sobie satysfakcjonującej pozycji w wynikach wyszukiwania. Jeśli chcemy oszczędzić czasu i zyskać dobrą jakość opisów, wówczas warto zatrudnić renomowanego specjalistę od SEO, który przygotuje je za nas.

 

Kiedy już to wszystko mamy – czas na wprowadzenie określonych systemów płatności. Do popularnych możemy zaliczyć:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez wątpienia trzeba również zagwarantować Odbiorcom zapłacenie przy odbiorze i z góry. Ważnym będzie, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– najlepiej szyfrowaniem. Bezpieczeństwo transakcji z pewnoscią wpłynie pozytywnie na zaufanie Odbiorców.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Wizja jest, otoczenie konkurencyjne przebadane, mamy już biznes plan i właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Czas na krótkie omówienie kwestii technicznych.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. O tym, które należy wybrać warto zapytać specjalistę z tej dziedziny. Czasem starczy choćby darmowe oprogramowanie, ale w przypadku rozległej wizji przyda nam się full serwis albo indywidualny software.

 

Domena niekiedy jest dostarczona wraz z oprogramowaniem, lecz nie jest to reguła. Jeśli tak nie jest – wówczas musimy ją wykupić. Jak wygląda dobra domena dla sklepu internetowego? Łatwa do zapamiętania, prosta nazwa nawiązująca do oferty sklepu i taka, którą nasz Klient powtórzy później innym .

W przypadku hostingu musimy wziąć pod uwagę rozmiar serwera i limit transferu – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie korzystajmy tutaj darmowych hostingów – niosą za sobą one zbyt wiele ograniczeń, co utrudni nam pracę.

sklep internetowy

Strona używa cookies
Ok