Dobra pizza Toruń - Pizzeria Toruń - Prawdziwa włoska pizza
Pizza – ulubione danie każdego
16 lutego, 2017
Strony www Toruń - Projektowanie stron Toruń - Tworzenie stron www - Strony CMS - Responsywne strony www
Projektowanie stron – rozwiązania na każdą kieszeń
17 lutego, 2017

Co to jest pozycjonowanie stron? Czy jest to bezpieczne rozwiązanie na reklamę mojej strony www? Jakie rezultaty zapewnia pozycjonowanie stron? Ile się płaci za pozycjonowanie stron? To najbardziej powszechne pytania zadawane przez Klientów agencją interaktywnym zanim zdecydują się na wykupienie tego rodzaju usługi.

Efektywność pozycjonowania zależna jest od kilku czynników, oraz stosowanych procedur. Agencje SEO prześcigają się w opowieściach o tym jak szybko wzrasta pozycja pozycjonowanej przez nich strony i wiedzy na temat „tajnego algorytmu Google”. Bywa tak, że te jednostki, które oferują tanie i szybkie pozycjonowanie, po pewnym czasie prowadzą do zablokowania stron swoich Klientów przez Google. Ich metodą jest spamowanie, które w przeważnie zawsze działa na naszą niekorzyść. Pozycjonowanie nieetycznymi metodami nie jest zatem słusznym wyborem, a praca nad podniesieniem takiej strony do poprzedniej pozycji trwa nawet cały rok.

W dzisiejszym poradniku po kolei opiszemy Wam na czym polega skuteczne i bezpieczne pozycjonowanie stron internetowych. Warto poznać te wskazówki, żeby unikać oszustów, których w branży internetowej jest mnóstwo.

Jakie korzyści przynosi pozycjonowanie stron?

Bez cienia wątpliwości możemy stwierdzić, że żyjemy w erze Internetu. Firmy, których strony internetowe są chętnie odwiedzane, odnoszą materialny sukces w świecie rzeczywistym. Pozycja tych serwisów nie jest jednak kwestią przypadku, lecz dokładnie przygotowanej reklamy w Internecie. Techniki takie jak pozycjonowanie stron, czy prowadzenie profilu w mediach społecznościowych podwyższa szansę firm na zainteresowanie wielu nowych Klientów. Czemu pozycjonowanie stron uważane jest za najskuteczniejszą metodę? Argument jest niezwykle błahy – ilość osób korzystających z wyszukiwarek, którzy w przyszłości mogą zostać Twoimi Klientami.

Oczywiście nie raz szukałeś usług w sieci. Za pewne czerpałeś z zasobów wyszukiwarki Google. Po wpisaniu określonej frazy, np. Fryzjer Toruń, wyświetliła się Tobie lista wyników. Sugerując się zasadą im wyżej tym lepiej, wybierałeś strony firmowe, które znajdowały się na samej górze listy. Tak robi ponad ¾ użytkowników wyszukiwarki Google. Normalne jest, że każdy z nas zwraca uwagę na pierwszą stronę listy wyników wyszukiwania, a jedynie nieliczni wchodzą na kolejne strony. Podsumowując- podstawowym atutem pozycjonowania, jest możliwość zainteresowania swoją stroną szerszego kręgu odbiorców.

Na czym polega pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie strony wpływa na podwyższenie jej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Strony ustawiane są na tej liście w odpowiedniej kolejności, adresującej do ich trafności z wpisywanym słowem kluczowym. Układanie tych wyników zajmują się boty Google, których działalność bazuje na zaawansowanym algorytmie, unowocześnianym co kilka miesięcy. Wnioskować można że pozycjonowanie jest bardzo skomplikowanym procesem, często odkrywanym metodą wieloletnich testów, gdyż żadna agencja interaktywna na świecie nie zna algorytmu Google. Wykonując określone procedury na stronie i analizując zmiany jej pozycji, możemy jedynie domniemać jakie są czynniki wpływające na skuteczne pozycjonowanie. Warto wyróżnić takie jak:

  • optymalizacja strony – zwiększenie wydajności i dopracowanie kodu strony sprawią, że konkretna witryna będzie bardziej wartościowa dla botów Google. Niepozornie duże znaczenie ma również bogactwo fraz kluczowych w tekstach na stronie.
  • popularność witryny – dbałość o jak największą ilość wysokiej jakości linków zewnętrznych, jak i wewnętrznych spowoduje, że tak samo jak potencjalni Klienci, roboty Google także spojrzą z zaciekawieniem na daną stroną. Aby stworzyć bogate zaplecze linków zewnętrznych możesz postawić własne zaplecze pozycjonerskie.
  • bycie na bieżąco – profesjonalna i interesująca treść to jedno, a nowe aktualizacje strony to drugie. Atrakcyjne według Google strony to te, na których ciągle coś się dzieje. Dzięki aktualizacjom zadbasz także o swoich czytelników.
  • responsywność – jest dzisiaj bardzo ważna, dlatego że co raz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych. Strony responsywne dostosowują się do wielkości określonego ekranu i ładują się dość szybko, co jest kolejnym plusem dla robotów Google.

Tu jedynie nieliczne przykłady czynników mających wpływ na wzrost pozycji strony w naturalnych wynikach Google. Większość agencji zajmujących się pozycjonowaniem zaczyna współpracę z Klientem od omówienia słów kluczowych. Prawdziwi specjaliści pomogą Ci wyszukać takie frazy, dla których skuteczne podwyższanie pozycji strony będzie kwestią kilku tygodni. Niektóre firmy zaproponują Ci stworzenie własnego zaplecza SEO, lub użycie ich bazy. Nie obawiaj się tego pomysłu. Jest to znak, że agencje te troszczą się o Klienta, nie chcąc go naciągnąć na nic nie dający spam, który jak już się dowiedzieliście, może sprowadzić Waszą stronę na złą drogę. Co do kosztów, standardowe pakiety pozycjonowania to koszt zaczynający się od 100 złotych na miesiąc. Czy jest to duży wydatek? Nie, jeśli uświadomisz sobie ilu lojalnych Klientów możesz zainteresować tylko przez to, że Twoja strona zajmie wyższą pozycję niż konkurencyjne strony. Jeszcze jedno – efekty pozycjonowania zauważalne są po miesiącu, jak nie dłużej. Jeśli jakaś firma proponuje Tobie znacznie krótszy termin, oznacza to, że stosuje zabronione techniki.

Chcesz skorzystać z bezpiecznego pozycjonowania – kliknij na naszą stronę i zacznij współpracę z nami: pozycjonowanie stron

Strona używa cookies
Ok