Kurs angielskiego Toruń - szkoła językowa
Kursy języka angielskiego Toruń
Maj 31, 2019
przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena
Przewozy autokarowe Toruń – koszt najmu
Sierpień 1, 2019

Implanty stomatologiczne koszt wstawienia

Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe

Implantologia jest w dzisiejszych czasach najnowszą dziedziną stomatologii. Opiera się na wypełnieniu i odbudowie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany specjalnie, zwykle z tytanu, zastępujący wyrwany lub utracony wcześniej naturalny korzeń. Implant stomatologiczny umożliwia wstawienie nowej korony zębowej w położeniu brakującego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba wstawiana jest na dobre i dobierana kolorem i teksturą do zachowanych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębowe mogą imitować pojedyncze zęby, a także całe łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie jakości. Chirurg stomatolog dobiera najlepsze z dostępnych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY WSTAWIAĆ IMPLANTY ?

Wszelkie ubytki zębowe wskazuje się do bezzwłocznego odbudowania. Na skutek utraty zęba występuje ryzyko powstania problemów ze zdrowiem. Sąsiednie zęby mogą przesuwać się z zębodołu ze względu na brak podparcia. Co więcej zwiększa się obciążenie, co prowadzi do ich ścierania. W miejscu ubytku zanika kość, z powodu czego później może dojść do utraty następnych zębów. Zakłócony układ żucia negatywnie wpływa na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz kłopotów ze snem i mową.

Zazwyczaj implanty stosuje się w wypadku pojedynczych ubytków albo ze względu na estetykę. Brak zębów powoduje zmiany w rysach twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, cienkie usta oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty zębowe zastępują protezy, które są często niewygodne i przeszkadzają w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest wizyta u stomatologa, w trakcie której realizuje się pełną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie konieczne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby być przeszkodę. Ważne są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszelkich konsultacji i badań chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam proces zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, proces nie boli. W trakcie standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog aplikuje implant.

RODZAJE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Typ implantów zawsze dobiera lekarz stomatolog, a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najdłużej stosowane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje ciągły okres użytkowania. Wadą tytanowych implantów zębowych jest ich estetyka. Zazwyczaj implant nie powinien być widoczny, w niektórych przypadkach dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do odkrycia srebrnoszarego koloru implantu.

Alternatywą dla tytanowych implantów są implanty cyrkonowe, zwane też implantami ceramicznymi. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zębową i są odporniejsze na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych – na przykład korozję, a także wahania temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Implanty są w głownej mierze trwałym i silnym wypełnieniem ubytków zębów. Wyglądają i sprawują się jak naturalne zęby, zapewniają absolutny komfort, dzięki czemu usuwają niepewność tak, jak jest w przypadku luźnych protez. Nie ma potrzeby piłowania naturalnych, sąsiednich zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Ponadto zabezpieczają przed zanikiem kości, który następuje po stracie zębów. Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co pozwala na spożywanie jedzenia bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Przed zabiegiem wstawienia implantu konieczne jest zrealizowanie szeregu badań. Lekarz ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan sąsiadujących zębów. Zwykle organizm dobrze przyswaja implanty, jednak jest wiele przeciwskazań.

Całkowitym przeciwwskazaniem są ciąża i nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wstawienia implantów odbierają też choroby psychiczne oraz schorzenia wyniszczające organizm: alkoholizm, AIDS, nowotwory, narkomania. Także choroby przyzębia i jamy ustnej, takie jak parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i dlatego istnieje ryzyko odrzucenia. Właściwy zabieg minimalizuje to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tknanek i zasinienie. Może pokazać się również ból, na który przepisuje się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy jak najszybciej umówić się na wizytę do stomatologa .

KOSZT WSTAWIENIA IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Wstawienie implantów zębów to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 5 000 złotych za pojedynczą śrubę. Do kosztu trzeba również wliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, śruby gojącej, łącznika protetycznego oraz korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i uzależnione od ich typu. Im bardziej odporne i bardziej estetyczne tym cena jest wyższa. Może to być koszt rzędu od 700 do 1 400 zł.

Po przeliczeniu nakład pełnego zabiegu sięga od 4 do 9 zł.

www.dentysta-torun.pl

Strona używa cookies
Ok