Implanty – Toruń
26 sierpnia, 2020
Implanty zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020

Implanty stomatologiczne – Toruń

Zęby w jeden dzień w klinice stomatologicznej

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że leczenie zębów u stomatologa z reguły rozkłada się na sporo wizyt. Przede wszystkim w trakcie zabiegów z zakresu implantologii, ortodoncji lub chirurgii stomatologicznej. Współcześnie metody umożliwiają stomatologom na pomniejszenie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie stomatologiczne. Dzięki najnowszym metodom implantologicznym gabinety stomatologów oferują możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech w ciągu jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak jednowizytowa naprawa zębów jest możliwa właściwie od razu.

Proteza w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla innych protez

Czym jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od innych zabiegów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy bardziej znanym zabiegiem wszczepienia implantów zębów u stomatologa, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, bazuje na sposobie wstawiania implantów. Zazwyczaj wszczepiane są tzw. implanty dwufazowe. Ten rodzaj stomatologicznego leczenia wyróżnia się tym, że w pierwszym etapie wszczepiany jest implant, po czym w drugim etapie dentysta przytwierdza uzupełnienie protetyczne. Te dwa etapy przerywa długookresowy czas osseointegracji, to jest proces, gdy implant zespaja się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero gdy implant zębowy oraz kość zrosną się na dobre, nadbudowa protetyczna może być osadzona przez dentystę.

W sytuacji uzupełnienia implantów w jeden dzień, stosowane są jednofazowe implanty, w jakich cały proces aplikacji implantów oraz osadzenia nadbudowy protetycznej zamyka się w ciągu jednej wizyty. Warto też dodać, że procedurę osadzenia protezy w jeden dzień bezwzględnie muszą poprzedzić pełne badania diagnostyczne u stomatologa, żeby proces leczenia dentystycznego był bezpieczny i precyzyjny. Na bazie diagnoz dentysta sporządza treściwy plan leczenia dentystycznego i szablony, które posłużą jako podstawa do wykonania indywidualnego wzoru protezy. Natomiast sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów stomatolog wykona w czasie jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej oraz kości pacjenta. Bez tego wcześniej niezbędne okaże się leczenie u stomatologa, by w przyszłości nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Przebieg leczenia implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja ze stomatologiem. W tej fazie wykonywane są wszystkie elementy zanim dentysta wykona zabieg właściwy. Stomatolog ocenia stan zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz indywidualne uwarunkowania. Jego rolą jest także pobranie właściwych wycisków, za pomocą których dentysta protetyk stworzy dobrą uzupełnienie protetyczne. Co ważne pacjent ma kilka możliwości. Ze względu na ilość utraconych zębów, może zdecydować się na różne uzupełnienia protetyczne. Przy mniejszych brakach dobrym pomysłem będzie korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku całkowitego braku zębów bardzo rekomendowana przez dentystów jest metoda oparcia całkowitej protezy na 4 lub 6 implantach sposobem All on 4 albo All on 6. W trakcie tych przygotowań dentysta ustala także koszt implantów i całego leczenia.

Kolejnym etapem implantów w jeden dzień jest zabieg właściwy, wykonywany w gabinecie dentystycznym. Na tym etapie dentysta aplikuje cztery albo sześć implantów stomatologicznych, potem bezpośrednio tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Dlaczego wspominamy o uzupełnieniu tymczasowym? Niezależnie od techniki – implantów jedno- czy dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi zrosnąć się z kością, a na to należy przeznaczyć trochę czasu. Odbudowa protetyczna tymczasowa gwarantuje pacjentowi całkowity komfort oraz właśnie skorzystanie z takiej tymczasowej protezy stomatologicznej pozwala na zdobycie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z mocnym oraz pełnym uzębieniem w jeden dzień, którego może używać zupełnie tak, jak ze swoich zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty oraz pozwala im na bezpieczny proces integracji z kością, a ponadto wygląda bardzo naturalnie.

Ostateczny etap leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień następuje po zespojenia z kością implantów, kiedy tymczasową protezę zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Zazwyczaj na zabieg trzeba umówić się ze stomatologiem po paru miesiącach. Ten element także zostanie włączony w trakcie przygotowywania planu leczenia dentystycznego. Właściwa odbudowa protetyczna sporządzana jest z najwyższej klasy surowców i dopasowana indywidualnie, co sprawia, że posłuży pacjentowi do końca życia. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie dokładnej higieny i regularne konsultacje stomatologiczne. Wszystkie zalecenia dentysta rzecz jasna omawia z pacjentem podczas kontrolnych wizyt. To istotne, by wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – All on 4 lub All on 6

Jednodniowe zakładanie implantów z reguły przeprowadzane jest w jednym z dwóch systemów wykorzystywanych przed dentystów implantologów. Zazwyczaj wszczepia się je w przypadku osób dotkniętych całkowitym bezzębiem. Każda z tych technik jest sposobem uzyskania wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność dotyczy liczby implantów, na których zostanie przyłączona proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami uzupełnienie protetyczne da się oprzeć na czterech lub na sześciu implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent wybierze technikę All on 4 czy technikę All on 6, każda z nich gwarantuje wysoką stabilizację protezy, w końcu to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 gwarantują stabilne oparcie dla protezy, która dzięki temu nie wysuwa się, nie rusza i nie wypada podczas jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy polecają przede wszystkim osobom, które utraciły pełen łuk zębów. Dzięki zastosowaniu tylko czterech albo sześciu implantów, cena dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie zmniejszone, a pacjent wychodzi ze swoim nowym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

http://implantytorun.pl

Strona używa cookies
Ok