Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Systemy nawadniania
25 sierpnia, 2020
Implanty stomatologiczne – Toruń
26 sierpnia, 2020

Implanty – Toruń

Implanty w jeden dzień u stomatologa

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że leczenie w gabinecie dentystycznym z reguły dzieli się na kilka spotkań. Szczególnie w czasie zabiegów z zakresu ortodoncji albo chirurgii stomatologicznej. W tych czasach metody leczenia umożliwiają dentystom na redukowanie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie stomatologiczne. Dzięki obecnym technikom implantologów gabinety stomatologów udostępniają możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech w trakcie jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak jednowizytowa odbudowa zębów jest możliwa właściwie od razu.

Implanty w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla innych zabiegów protetycznych

Czym jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od innych zabiegów implantologicznych? Różnica między tradycyjnym zabiegiem wszczepienia implantów zębów w gabinecie dentystycznym, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, bazuje na sposobie umieszczania implantów. Przeważnie aplikowane są tak zwane dwufazowe implanty. Taki model stomatologicznego leczenia wyróżnia się tym, że na początku umieszczany jest implant, po czym w drugim etapie stomatolog zakłada nadbudowę protetyczną. Te dwie fazy przerywa długotrwały czas osseointegracji, tj. czas, kiedy implant zespaja się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero po nim implant zęba oraz kość zespoją się na stałe, proteza może być przyłączona przez dentystę.

W momencie odbudowy implantów w jeden dzień, używane są jednofazowe implanty, w jakich pełna procedura aplikacji implantów i osadzenia uzupełnienia odbywa się podczas jednej wizyty. Warto też dodać, że proces wszczepienia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać całkowite badania diagnostyczne u stomatologa, żeby całkowity proces leczenia dentystycznego był bezpieczny i precyzyjny. Na bazie badań stomatolog przygotowuje treściwy plan leczenia dentystycznego oraz szablony, które posłużą do przygotowania szablonu nadbudowy protetycznej. Tymczasem sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów dentysta wykona w ciąg jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej oraz kości pacjenta. W przeciwnym razie na początku niezbędne okaże się leczenie u dentysty, żeby później nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Na czym polega leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszą fazą leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja dentystyczna. Na tym etapie wykonywane są wszelkie elementy poprzedzające właściwy zabieg. Dentysta sprawdza stan jamy ustnej, zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz indywidualne uwarunkowania. Jego rolą jest również wzięcie odpowiednich wycisków, na bazie których stomatolog protetyk stworzy właściwą odbudowę protetyczną. Co ważne pacjent ma do wyboru kilka możliwości. Ze względu na ilość luk zębowych, może wybrać różne uzupełnienia protetyczne. Przy małych brakach sprawdzi się most protetyczny lub korona protetyczna. W sytuacji bezzębia bardzo rekomendowana przez dentystów jest metoda osadzenia całkowitej protezy na 4 lub 6 implantach techniką All on 4 lub All on 6. Na tym etapie stomatolog przedstawia również koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Kolejnym etapem implantów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w klinice stomatologicznej. Na tym etapie stomatolog wszczepia 4 lub 6 implantów dentystycznych, a zaraz za tym bezpośrednio tymczasową protezę. Dlaczego mówimy o protezie tymczasowej? Niezależnie od metody – implantów jedno- czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi złączyć się z kością, a zabiera trochę czasu. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe gwarantuje pacjentowi pełen komfort i właśnie skorzystanie z takiej tymczasowej protezy stomatologicznej pozwala na odzyskanie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z stabilnym i pełnym uśmiechem w jeden dzień, z którego może korzystać dokładnie tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty i pozwala im na bezproblemowy proces zespojenia z kością, a ponadto wygląda bardzo naturalnie.

Finalny etap leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień przeprowadzana jest po zespojenia z kością implantów, gdy tymczasową odbudowę protetyczną zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Zwykle na taki zabieg trzeba spotkać się z dentystą po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten etap też zostanie wzięty pod uwagę w trakcie projektowania planu leczenia dentystycznego. Właściwa proteza sporządzana jest z najwyższej jakości materiałów oraz dopasowana indywidualnie, dzięki czemu będzie dobra do końca życia. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie higieny oraz ciągłe konsultacje stomatologiczne. Wszystkie sugestie lekarz stomatolog przekazuje pacjentowi w trakcie kolejnych wizyt. To ważne, żeby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – All on 4 oraz All on 6

Jednofazowe wszczepianie implantów zazwyczaj przeprowadzane jest w jednym z dwóch systemów stosowanych przed dentystów implantologów. Zazwyczaj stosuje się je u osób dotkniętych bezzębiem. Każda z tych metod jest sposobem otrzymania wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Różnica polega na liczby implantów, gdzie zostanie zamontowana proteza. Według uznania uzupełnienie protetyczne da się osadzić na 4 lub 6 implantach. Bez względu na to, czy pacjent wybierze metodę All on 4 czy metodę All on 6, każda z nich gwarantuje odpowiednią stabilizację uzupełnienia protetycznego, w końcu to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 gwarantują stabilne wsparcie dla protezy, która dzięki temu nie wysuwa się, nie rusza ani nie wypada podczas mówienia lub jedzenia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści zalecają w głównej mierze tym, którzy utracili pełen łuk zębów. Dzięki zastosowaniu zaledwie czterech albo sześciu implantów, koszty dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zredukowane, a pacjent cieszy się swoim nowym wspaniałym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

http://implantytorun.pl

Strona używa cookies
Ok