Implanty stomatologiczne – Toruń
26 sierpnia, 2020
Najnowsze techniki izolacji termicznych
28 sierpnia, 2020

Implanty zębów – Toruń

Piękny uśmiech w jeden dzień w gabinecie dentystycznym

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że naprawa zębów u dentysty zazwyczaj rozkłada się na sporo spotkań. Przede wszystkim podczas leczenia z dziedziny ortodoncji albo chirurgii stomatologicznej. Współcześnie techniki pozwalają stomatologom na ograniczenie czasu, jaki pacjent przeznacza na leczenie stomatologiczne. Dzięki obecnym technikom implantologów gabinety dentystyczne dają możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech w trakcie jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak natychmiastowa naprawa zębów jest możliwa właściwie od razu.

Implanty w jeden dzień? Szybka alternatywa dla innych zabiegów protetycznych

Co to jest implant w jeden dzień i czym różni się od innych wszczepów implantologicznych? Różnica pomiędzy tradycyjnym zabiegiem wszczepienia implantów zębowych u dentysty, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, bazuje na metodzie ulokowania implantów. Zwykle wszczepiane są tzw. implanty dwufazowe. Taki typ leczenia stomatologicznego wyróżnia się tym, że w pierwszym etapie umieszczany jest implant, a następnie w drugim etapie stomatolog zakłada nadbudowę protetyczną. Te dwie fazy oddziela od siebie długotrwały czas osseointegracji, czyli proces, gdy implant łączy się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero po nim implant dentystyczny oraz kość złączą się na stałe, proteza może zostać przyłączona przez dentystę.

W momencie odbudowy implantów w jeden dzień, używane są implanty jednofazowe, w których cały proces umieszczenia implantów i oparcia na nich protezy zamyka się w trakcie jednej wizyty. Należy też dodać, że procedurę umieszczenia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać całkowite badania diagnostyczne u stomatologa, żeby całkowity proces leczenia stomatologicznego był bezpieczny i precyzyjny. Na bazie badań stomatolog tworzy treściwy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, jakie posłużą jako podstawa do spreparowania indywidualnego szablonu protezy. Natomiast sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów stomatolog wykona w trakcie jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie kości oraz jamy ustnej pacjenta. Inaczej najpierw konieczne będzie leczenie u stomatologa, by nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Przebieg leczenia implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja ze stomatologiem. W tej fazie doprecyzowywane są wszelkie elementy konieczne przed wysłaniem pacjenta na zabieg właściwy. Stomatolog określa stan zębów, jamy ustnej i tkanki kostnej pacjenta oraz indywidualne uwarunkowania. Jego rolą jest też pobranie odpowiednich wycisków, za pomocą których stomatolog protetyk przyrządzi odpowiednią uzupełnienie protetyczne. Co ważne pacjent może wybrać kilka możliwości. Patrząc na ilość luk zębowych, może wybrać różne uzupełnienia protetyczne. Przy pojedynczych brakach dobrym pomysłem będzie korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku całkowitego braku zębów mocno sugerowana przez stomatologów jest metoda oparcia protezy całkowitej na 4 lub 6 implantach sposobem All on 4 lub All on 6. Na tym etapie stomatolog określa też koszt implantów i całego leczenia.

Kolejną fazą implantów w jeden dzień jest zabieg właściwy, przeprowadzony w klinice dentystycznej. Na tym etapie stomatolog aplikuje cztery albo sześć implantów zębów, a zaraz za tym od razu tymczasową protezę. Z jakiego powodu wspominamy o tymczasowym uzupełnieniu? Bez względu na metodę – implantów jedno- czy dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi zrosnąć się z kością, a na to potrzeba czasu. Odbudowa protetyczna tymczasowa zapewnia pacjentowi pełną wygodę i właśnie zastosowanie takiej tymczasowej odbudowy dentystycznej umożliwia zdobycie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z stabilnym i uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, z jakiego może korzystać dokładnie tak, jak ze swoich zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty i umożliwia im spokojny proces zespojenia z kością, a także wygląda naturalnie.

Finalna faza leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień przebiega już po złączeniu z kością implantów, kiedy tymczasową odbudowę protetyczną zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Zwykle na ten zabieg trzeba spotkać się z dentystą po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten element również będzie uwzględniony podczas przygotowywania planu leczenia stomatologicznego. Właściwa odbudowa protetyczna wykonywana jest wysokiej klasy materiałów oraz dopasowana indywidualnie, co sprawia, że posłuży pacjentowi dożywotnio. Warunkiem tego, jest zachowywanie odpowiedniej higieny oraz ciągłe konsultacje dentystyczne. Wszystkie porady lekarz stomatolog rzecz jasna przekazuje pacjentowi w czasie wizyt. To ważne, by wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – All on 4 albo system All on 6

Jednodniowe wszczepianie implantów najczęściej odbywa się w jednym z dwóch systemów używanych przed stomatologów implantologów. Przeważnie stosuje się je u osób z pełnym bezzębiem. Każda z tych technik jest sposobem przywrócenia pięknego uśmiechu w jeden dzień. Różnica polega na ilości implantów, na jakich będzie osadzona proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami uzupełnienie protetyczne da się oprzeć na 4 lub 6 implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent zdecyduje się na technikę All on 4 czy technikę All on 6, każda z nich gwarantuje wysoką stabilizację protezy, a przecież na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne oparcie dla protezy, która z uwagi na to nie wysuwa się, nie rusza ani nie wypada w czasie mówienia lub jedzenia. Takie systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy polecają w głównej mierze osobom, które utraciły cały łuk zębów. Dzięki wykorzystaniu tylko czterech albo sześciu implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie ograniczone, a pacjent wychodzi ze swoim nowym pięknym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

http://implantytorun.pl

Strona używa cookies
Ok