Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna
21 września, 2020
Turystyczny termos – jaki najlepszy i jak go znaleźć?
21 września, 2020

Jak działa wybielanie zębów lampą?

Jaką techniką wybielać zęby, żeby osiągnąć spodziewany rezultat?

Wybielanie zębów, szczególnie fachowymi metodami od stomatologa jest uważane za najlepszy ze efektywnych zabiegów estetycznych w stomatologii. W zależności od sposobu, da się bez przeszkód odzyskać biel zębów widoczniejszą nawet o parę tonów. Przede wszystkim wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, powstałych z uwagi na włączenie do posiłków na przykład barwiącej diety.

Pośród spożywanych przez pacjentów pokarmów i napojów znajduje się produktów, jakie zmieniają kolor zębów. Do zwykle wyliczanych należą kawa, soki i różne kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne żeby możliwe było usuwanie efektów zjadania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Zdarza się jednak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółtawy kolor. Rozwiązaniem tego problemu są zabiegi wybielania zębów. Obok codzienniej pielęgnacji specjalnymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą wybrać profesjonalne zabiegi wybielania w gabinecie dentystycznym, na przykład naświetlania specjalnymi lampami.

Wybielanie lampą Beyond

Najbardziej efektywne profesjonalne wybielanie zębów działa na zasadzie naświetlania ich zaprojektowanymi w tym celu specjalnymi lampami. Ta metoda wybielania daje widoczne efekty w krótkim czasie.

Wśród najpopularniejszych lamp wybielających zęby w stomatologii jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, gwarantująca satysfakcjonujące i trwałe rezultaty już po jednym zabiegu wybielania. Obok tego ten typ zabiegu eliminuje do 97% bakterii gromadzących się w jamie ustnej i pomniejsza zapalne stany przyzębia, a do tego wspiera utwardzanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Dlatego wybielanie zębów, chociaż najsilniej pożądane, nie jest wyłącznym pozytywnym efektem zabiegu.

Lampa Beyond jest innowacyjnym narzędziem, obracającym się w zasięgu 360°, co oznacza, że może być dopasowywana do dowolnej pozycji pacjenta, co zwiększa dokładność pracy i wygodę. Poza tym także siła lampy może być dostosowana do potrzeb pacjenta, w zgodzie z zaleceniami lekarza stomatologa. Natężenie lampy może być łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak silne są przebarwienia.

Więcej technik wybielania

Wiele osób marzy o niezwykłym i białym uśmiechu. Z tego powodu wszędzie znane są ciekawe metody wybielania, na które każdy może wypróbować. Jednym z najczęściej stosowanych są rzecz jasna wszelkiego rodzaju pasty wybielające . Dość skutecznie eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie uszkadzają szkliwa. Równie popularne są paski, lakiery i wybielające żele do samodzielnej aplikacji. Można je dostać na przykład w aptece albo w sklepach, ale zazwyczaj jest to dość niedokładny sposób rozjaśniania zębów. Zwłaszcza w przestrzeniach między zębami.

Nie każdy pamięta, że niezłym sposobem przywracania bieli zębów jest staranne oczyszczenie ich w gabinecie dentystycznym na przykład przez zabieg scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje rozjaśnienie zębów. Następnym sposobem wykonywanym klinice stomatologicznej są też wybielające nakładki. W porównaniu do tych sprzedawanych w aptece są dokładnie dobrane do pacjenta na bazie wycisku jego zębów. Pacjent samodzielnie nasuwa nakładki po wizycie u dentysty i korzysta z nich według wytycznych stomatologa.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak sprawić, aby wybielanie było efektywne i całkowicie bezpieczne? Fundamentem bezpiecznego wybielania jest kontakt ze stomatologiem. Jak teraz wiemy wszystkie domowe metody, chociaż odrobinę działają, tak naprawdę psują szkliwo i łatwo drażnią dziąsła. Stomatolog na podstawie swojej wiedzy pomoże dowiedzieć się, jaka technika z tych dostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Oprócz tego obejrzy stan jamy ustnej i stwierdzi, czy przed zabiegiem wybielania niezbędne będzie ich leczenie.

Bez względu na metody wybielania , trzeba upewnić się, żeby były one ze sprawdzonych źródeł. Szeroko dostępne żele czy nakładki wybielające warto kupić w zaufanych punktach lub z rekomendacji stomatologa. Wielkie promocje nie dają gwarancji bezpiecznego wybielenia zębów. Dlatego warto zdecydować się na profesjonalne wybielanie w klinice stomatologicznej. Tym sposobem mamy gwarancję, że stomatolog używa certyfikowane produkty, a na podstawie swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Jak szybko zauważysz rezultaty wybielania ?

Warto dodać, że wybielanie nie działa natychmiast. Np. wybielanie techniką nakładkową trwa parę tygodni. Wybielanie lampą przyniesie szybki skutek, ale trzeba liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą być nadwrażliwe. Z reguły zaraz po wybielaniu trzeba również przenieść się na białą dietę, aby nie popsuć świeżo uzyskanego rezultatu. Jeżeli będziemy słuchać zaleceń stomatologa, efekt wybielania będzie trwały.

Efektywność wybielania zębów

W jakich sytuacjach wybielanie nie przynosi efektu? Niwelowanie przebarwień pochodzących z diety odsłania naturalną barwę zębów, które czasem nie są całkiem białe. Zdarza się, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Bywa też tak, że zęby zmieniają barwę na przykład na skutek stosowanych leków albo w wypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie uzyskamy całkowitej bieli preparatami wybielającymi zęby z apteki, ani profesjonalnym wybielaniem w klinice stomatologicznej.

Jak sobie radzić, kiedy zabieg wybielania zębów nie przynosi rezultatów? W takim przypadku sięgamy po inne zabiegi estetyczne znane u dentysty. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki, jakie na stałe zakładamy na zęby, mają sporo plusów. Oprócz tego, że możemy dostosować ich barwę do preferencji pacjentów, przy użyciu licówek stomatolog może dokonać też niewielkiej poprawy kształtu zębów (na przykład zakrywanie diastemy). Z uwagi na to powinno się przed zabiegiem wybielania porozmawiać ze stomatologiem, żeby sprawdził, jaka technika będzie dla nas skuteczna.

Wybielanie zębów Toruń

Strona używa cookies
Ok