Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów i na rozkwitu technologii i technik wykorzystywanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest właściwie od razu w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Współcześnie pacjenci mają do wyboru wiele metod, które usuwają przebarwienia oraz poprawiają kształt zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża część pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu zębów. Nie tak dawno na ostateczny efekt trzeba było czekać aż do końca leczenia oraz pełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie stworzono możliwość poznania rezultatu działań dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszelkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów i wpływ zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto cyfrowe projektowanie uśmiechu można zastosować mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian albo użyć programu w roli przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei stomatolog wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do osiągnięcia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale także zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na aplikację implantu zębowego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym oraz według dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen przebieg leczenia ciągnął się przez kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów stomatologicznych wiąże się długotrwałym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant musi połączyć się z tkanką kostną, co zabierze czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wszpaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się założyć od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Gdy już implant w pełni zrośnie się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, kiedy stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy gwarantuje o wiele widoczniejsze rezultaty przy ledwo jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, ponieważ nawet w pełni zdrowe zęby mogą mieć, brzydki żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która usuwa przebarwienia, a do tego usuwa do 96% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania lampą w klinice dentystycznej jest całkiem komfortowy oraz nie zabiera dużo czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może bez trudu regulować siłę lampy oraz w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić także za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym albo do osadzenia jej na implancie. Zakłada się je w głównej mierze z uwagi na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, jakie aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Licówkami da się zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki wykorzystuje się także jako sposób poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo ukruszony fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Strona używa cookies
Ok