Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo karne i wykroczenia
Wrzesień 24, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, przydtane do pracy oraz w podróży.
Wrzesień 25, 2019

Lifting – dostępne zabiegi odmładzające

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem ilość kolagenu i elastyny w skórze zdecydowanie obniża się, co oznacza, że robi się ona obwisła oraz ujawniają się na niej zmarszczki. Osoby, które chciałyby zatrzymać młodość na dłużej, mogą korzystać z zabiegów, które zapewnią jej elastyczność i jędrność. Jeżeli jednak same działania przeciwstarzeniowe to zbyt mało, współczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, nadają jej kształt oraz wygląd. Ponadto, nowe metody stają się mniej inwazyjne i nie oznaczają skomplikowanych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Z reguły różnią się od siebie metodami, ale są efektywnym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i innowacyjnych metod liftingowych. Jego technika bazuje na sile ultradźwięków, jakie są przekazywane przez specjalną maszynę i przenikają w głąb skóry. Sięgają zdecydowanie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), gdzie wywołują ruch i tarcie komórek, które wytwarza ciepło. To prowadzi do podskórnych mikrouszkodzeń, które motywują regenerację organizmu. Wytwarzany w tym procesie kolagen korzystnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Ponadto technika HIFU może być także używana na wszystkich partiach ciała. Dzięki długoletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, by nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Innym sposobem na pobudzenie produkcji kolagenu jest termolifting, który jest obecnie oceniany jako jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg opiera się na działaniu fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków przenikają w głąb skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co pobudza ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, wygładza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a gęstość i jędrność skóry podnosi się już po jednym zabiegu. Takie działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest wspaniałą metodą usuwania cellulitu, blizn oraz rozstępów. Zabieg nie ma szkodliwego wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy oraz jest zupełnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii skrywa się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych preparatów czyli stymulatorów kolagenu ( kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego unoszą zapadniętą skórę oraz modelują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest także zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dopasowane dawki powodują, że efekt końcowy jest naturalny oraz nie ukazuje oznak jakiejkolwiek ingerencji medycyny estetycznej. Preparat wpuszcza się w tkankę podskórną albo pod mięśnie, a potem rozprowadza subtelnym masażem, co daje zamierzone oraz trwałe efekty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się nawet do 16 miesięcy. Co ciekawe może także zastępować skomplikowane operacje plastyczne, dlatego że dzięki wypełnieniu można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich rolą jest utrzymywanie skóry, która z czasem staje się co raz bardziej wiotka. Szczególnie dotyczy to obszarów takich jak: policzki, czoło, linia brwi, żuchwa, a także w okolicy dekoltu albo szyi. Niestety skóra z niektórych części ciała może być zbyt ciężka, by utrzymać ją przy użyciu nici. Ważne jest także to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane w trakcie operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się . Wykonuje się je z kilku surowców takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i z reguły mają one długość około 4 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zwykle taki zabieg działa przez okres 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat wcześniej lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem ze względu na to, że pacjenci potrzebowali długiej rekonwalescencji po zabiegu. Obecnie metoda laserowa jest stale dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna oraz zdecydowanie mniej ingeruje w komórki. Tak jak inne metody, laser ma na celu podwyższenie produkcji kolagenu, dlatego jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń komórek, które motywują organizm do naprawy. Lifting laserowy efektywnie odmładza, modelując owal twarzy. Dodatnio wpływa też na wygląd skóry, dlatego że za jego pomocą można usunąć przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najbardziej znany sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety również wyjątkowo inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie przywrócenie napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Trudniący się tym chirurg kliniki estetycznej robi precyzyjne nacięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, po czym ręcznie modeluje, naciągając i układając ją, żeby uzyskać przewidywany rezultat. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności od tego, jak wielką powierzchnię twarzy albo szyi ma poprawić. Operację wykonuje się pod narkozą. Wymaga ona długiego czasu wypoczynku. Z reguły opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, a na ostateczne efekty należy czekać około pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny być niewidoczne, a efekty trwałe.

Strona używa cookies
Ok