Ksiegowos Torun - Kadry i place uslugi rachunkowe
Otwieramy firmę – jaki rodzaj opodatkowania
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Technologie ocieplania domu
31 sierpnia, 2019

Liposukcja Toruń

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod pojęciem liposukcji kryje się zabieg, jakiego zadaniem jest pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie sylwetki. Dostępnych jest kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywa się je liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na podzieleniu zbędnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te szczycą się co raz szerszą popularnością wśród kobiet, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty są widoczne od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad oraz ocenia ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Warto też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najważniejszych z nich należą nowotwory, choroby związane z krzepliwością krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest wskazana dla osób, które pragną pozbyć się tłuszczu w konkretnych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale także korzystnie wpływa na skórę, jej kondycję i regenerację. W trakcie pojedynczego zabiegu można usunąć nawet do 500 ml tłuszczu, a ponadto laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu punktowym. Taka metoda wymaga niewielkiego, praktycznie niewidocznego z czasem nacięcia, by można było wsunąć specjalny światłowód do miejsca z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, żeby przeszły w stan płynny i można było je odessać już w trakcie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnym procesom metabolicznym i zostaje wydalona w ciągu kilku dni.

Liposukcja laserowa ma również pozytywny wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Ta metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest używana do oderwania tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, dlatego jest szczególnie wskazany w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest wprost na tkankę tłuszczową. Nie ma też ryzyka uszkodzenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Rozbite komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są usuwane dzięki procesom metabolicznym. Żeby liposukcja ultradźwiękowa była całkowicie skuteczna zaleca się podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są widoczne w przeciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i dobrze jest po przyjęciu zabiegów zadbać o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe oraz jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu zlikwidowania worków pod oczami, podwójnego podbródka lub tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które później są transportowane do wątroby oraz naturalnie usuwane. Zabieg ma długość około godziny i przebiega przy znieczuleniu miejscowym. Wadą tego typu zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg takiej metody może wystąpić opuchlizna i zaczerwienienie skóry tam, gdzie wkłuwano igły. Dobrze jest też po zabiegu podjąć masaż limfatyczny, który wspomoże usunięcie zbędnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty w przypadku osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tłuszczu, dlatego taka metoda może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najlepsze zauważalne efekty pojawiają się po 2 – 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w większości przypadków nie wymagają rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który właściwie niedługo po zabiegu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody usuwania tkanki tłuszczowej, dla zachowania optymalnych rezultatów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, by uniknąć ponownego odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.

Strona używa cookies
Ok