Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
Od wspaniałych urodzin tylko krok…
25 sierpnia, 2016
Ekrany LED - Bandy LED - Telebimy - Wynajem ekranów LED - Investtech
Obraz w nowym wydaniu – wydajne ekrany LED i bandy LED
26 sierpnia, 2016

Zęby w kształcie litery „V”, boskie proporcje a kondycja psychiczna

W dawnych plemionach indiańskich z premedytacją wykorzystywano metody zniekształcania zębów, aby wiadomo było „kto jest kim”. Wygląd zębów przynależał zatem do elementów identyfikujących konkretną osobę pod względem przynależności społecznej i zajmowanego w hierarchii miejsca. Porównywalnie sprawa miała się u innych populacji, które za pomocą tatuaży, skaleczeń, opasek lub kolczyków, zamierzały wyróżniać się na tle innych. Jak pisze Mariusz Pryliński w Estetyce białej i czerwonej: „… w Zambii szczep Tonga hołduje zasadzie usuwania kobietom w okresie dojrzewania czterech siekaczy szczęki, co ma sprawić, że tak okaleczona osoba będzie niezwykle silna”. Dawni Grecy analizowali ludzkie ciało pod względem geometryczności Królowała zasada „złotego podziału”, która była ściśle powiązana z boskimi proporcjami. Chodzi tutaj o ścisłe zależności matematyczne pomiędzy dowolnymi odcinkami. Na płaszczyźnie zrealizowanych badań szybko przekonano się, iż rozumowanie Greków było prawidłowe. Wykorzystuje się je zatem we współczesnej stomatologii. Wstępne doświadczenia w zakresie stomatologii estetycznej, podjęto w XIX wieku. Dostrzeżono duży wzrost akceptacji samego siebie, nastroju oraz stopnia zadowolenia z życia u pacjentów, których zęby nie posiadały dużej liczby przebarwień oraz mankamentów. Również współcześnie proces ożywiania pięknego koloru zajmuje wiodące miejsce wśród rozmaitych zabiegów.

Domowe sposoby nie zawsze są skuteczne

Każdy z nas chce posiadać mocne i białe zęby. Atrakcyjny, nieskazitelny, rozłożysty uśmiech jest symbolem nie tylko znakomitej sprawności cielesnej ukazuje między innymi naszą dietę, ale również naszą wizytówką , kiedy spotykamy się z kimś face to face – na rozmowie o pracę lub z ważnym klientem. Wystarczy wyimaginować sobie orientacyjny scenariusz: świeża, śliczna osoba wchodzi do restauracji. Zajmuje wskazany stolik, po czym przystępuje do niej kelner z menu. Ona uśmiecha się i w tym samym czasie widać u niej rozwiniętą próchnicę, martwicę wszystkich zębów lub co gorsze – ich niedobór… Niniejsza komiczna opowieść jest wspaniałym przykładem tego, czego wszyscy chcą uniknąć. Atrakcyjne są niedrogie metody wybielania zębów, przykładowo kombinacja sody oczyszczonej z wodą utlenioną, co znacznie nadwyręży tarczę ochronną, czyli szkliwo. Nim jednak zaczniemy intensywnie szczotkować zęby własnoręcznie skomponowanym preparatem, jesteśmy zobowiązani sprawdzić czy nie wyrządzą nam one żadnej krzywdy. Warto przeanalizować też – czy nie ma objawów poważniejszego stanu chorobowego, który podlega leczeniu? Wyłącznie specjalista jest w stanie przyjrzeć się temu i zaproponować właściwą terapię. Nowatorskim sposobem wybielania jest używanie past wybielających do zębów czy specjalnych pasków. Te produkty mogą nie przyczynić się do utrzymywania się efektów, jakich się spodziewamy – ekspresowego, profesjonalnego i długotrwałego pozbycia się przebarwień. Jeśli taki jest zasadniczy cel, dobrze jest umówić się na konsultacje do stomatologa, który oceni kondycję zębów, wyleczy stan chorobowy, usunie twarde złogi nazębne, osad oraz drobne plamki przed zabiegiem. Bo opisywany zabieg polega na naświetleniu zębów z wykorzystaniem lampy albo lasera oraz wspomagającego żelu. Jest nieinwazyjny żaden przyrząd nie zostaje wprowadzony do wnętrza organizmu i całkowicie bezbolesny.

Szeroki wachlarz współczesnych technik stomatologicznych

Dzięki intensywnemu postępowi protetyki można zrekonstruować utracone zęby, jak również całą szczękę. Chodzi o przywrócenie podstawowych funkcji zgryzowi oraz zagwarantowanie mu wzbudzającego zachwyt wyglądu. W trakcie rozmowy z lekarzem specjalistą zostaniemy poinformowani w zakresie sposobów uzupełnienia pojedynczych braków w uzębieniu lub rekonstrukcji całego łuku zębowego. Obecnie nie ma żadnych przeszkód z tym, aby szybko i solidnie wykonać między innymi częściową koronę zęba (ceramiczną lub biokompatybilną) czy wytrzymałą protezę, bazującą na implantach, którą stosuje się przy znacznych brakach w uzębieniu. Licówki ceramiczne są genialnym środkiem na uzyskanie imponującego uśmiechu dla wszystkich, którym złamał się ząb albo szkliwo jest nierówne. Są odporne na ścieranie i do złudzenia imitują prawdziwe zęby. Metoda Inlay – Onlay, inaczej adhezyjna odbudowa ceramiczna (BPR), pomaga zamienić zajmującą spory obszar „ciemną” plombę na wypełnienie w postaci korony. Tzw. bonding to zabieg, podczas którego robi się drobne poprawki: eliminacji nieestetycznych „szpar” między zębami albo wyrównania uszkodzeń szkliwa. Technologie protetyczne oparte są współcześnie na informatyce i wskutek tego powstają coraz bardziej zaawansowane sposoby przygotowywania materiałów i ich obróbki. Duża ilość osób pamięta tymczasem jak w generalnym użyciu było złoto. Wielość możliwości jest powodem, że protetyk musi wybrać tą optymalną w danym przypadku, nie poddając się równocześnie wpływowi działań marketingowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany skutecznymi metodami wybielania zębów, zapraszamy Cię na naszą stronę, gdzie poznasz specjalistyczne informacje na temat popularnych zabiegów estetycznych: Dentysta.

Strona używa cookies
Ok