Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020

Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej?

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na zdobytej przez lata wiedzy stomatologów oraz na rozrostu technologii i technik stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest właściwie od razu w trakcie jednej lub kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Od niedawna pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które eliminują przebarwienia i poprawiają kształt zębów, a także uzupełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu zębów. Do niedawna na końcowy efekt trzeba było czekać aż do końca leczenia i pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie powstała możliwość poznania rezultatu pracy dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog za pomocą specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz wpływ zmian na całościowy wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto cyfrowe projektowanie uśmiechu można wykonać mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian albo skorzystać z programu w formie przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba uzupełniać usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale także zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na zabieg wszczepienia implantu zębowego. Niestety do tej pory, choć implanty są najmocniejszym i zdaniem stomatologów najlepszym wśród protez, pełen przebieg leczenia ciągnął się przez kilka miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów stomatologicznych łączy się obszernym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite skrócenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant musi zrosnąć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wszpaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym zakresie nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant dentystyczny całkowicie zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, podczas której stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów lampą w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie specjalistycznej lampy zapewnia znacznie lepsze rezultaty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie usuwa wszelkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie zdrowe zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa przebarwienia, a przy okazji usuwa do 97% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także korzystny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów klinice stomatologicznej jest całkiem komfortowy i nie zajmuje dużo czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może bez trudu regulować moc światła i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić również za pomocą koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do wstawienia jej na implancie. Stosuje się je w głównej mierze ze względu na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, które aplikuje się bezpośrednio na zęby. Pod licówkami można zakrywać trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako metodę korekty drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

 

Implanty Toruń

Strona używa cookies
Ok