Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserem
Sierpień 30, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Szkolenie kierowcy pojazdów uprzywilejowanych
Sierpień 31, 2020

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozwoju tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest niemal od razu w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Od niedawna pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które eliminują przebarwienia i korygują kształt zębów, a nawet uzupełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, który przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu zębów. Jeszcze kilka lat temu na ostateczny rezultat należało czekać aż do zakończenia leczenia i zupełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie powstała możliwość poznania rezultatu pracy dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? Digital Smile Design to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów i efekt zmian na całościowy wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo DSD można wykonać mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w formie stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei stomatolog wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do stworzenia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić usunięte zęby nie tylko ze względu na wygląd, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera zastosowanie implantu zębowego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym i według dentystów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia trwał parę miesięcy, dlatego że aplikacja implantów zębowych wiąże się obszernym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite skrócenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym wypadku implant będzie musiał zrosnąć się z kością, co wymaga czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wspaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści sporządzili w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką można założyć od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant całkowicie zrośnie się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, kiedy stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond w gabinecie dentystycznym

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy zapewnia o wiele widoczniejsze efekty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszystkie przebarwienia utworzone na skutek diety, ponieważ nawet w pełni wyleczone zęby mogą posiadać, brzydki żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a przy okazji eliminuje do 97% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania klinice stomatologicznej jest bardzo komfortowy i nie pożera wiele czasu. Bardzo ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może swobodnie regulować moc światła i tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można naprawić także za pomocą protetycznych koron i licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym albo do wstawienia jej na implancie. Wykorzystuje się je głównie ze względu na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się na powierzchnię zębów. Dzięki nim można zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki wykorzystuje się także jako sposób korekty małych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo ukruszony fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny

Strona używa cookies
Ok