Filmy i seriale online bez żadnych limitów filmy z lektorem i z dubbingiem, filmy cda zalukaj
Darmowe filmy online
3 grudnia, 2016
Tłumacz przysięgły angielskigo Tłumaczenia polsko-angielskie i angielsko-polskie
Tłumaczenia polsko angielskie
7 grudnia, 2016

Autogaz promocja Kraków

Instalacje LPG Kraków Autogaz Wieliczka Kraków instalacje gazowe do samochodu Kraków

Czym jest LPG?

LPG określany jest popularnie jako propan-butan, czyli kombinacja niniejszych dwóch komponentów. Koncentruje się go w charakterystycznych zasobnikach pod ciśnieniem i jest jednym spośród najbardziej optymalnych źródeł energii. Zużywa się go przykładowo do zasilania przeróżnych narzędzi grzewczych, jako źródło energii w mieszkaniu (np. do taboretów gastronomicznych), jako paliwo w systemach mikrokogeneracji czy – naturalnie – paliwo napędowe. W ostatniej odmianie to po prostu autogaz. Jakie są jego zalety? Pod działaniem niedużego ciśnienia przekształca się w substancję ciekłą i można go składować w małych pojemnikach albo butlach gazowych. Zarazem jest on w stanie dostarczyć doprawdy dużo energii. Poza tym jest bezzapachowy oraz kompletnie niedostrzegalny. Do gazu ziemnego, z którego czerpiemy w domu, dołącza się specjalny czynnik chemiczny, żebyśmy potrafili odkryć fakt jego „uchodzenia”. Gaz LPG musi wypełniać wyznaczone normy oraz podlega rewizjom jakościowym zanim trafi do czyjegoś auta. W wielu krajach wzrasta zafascynowanie instalacjami LPG do aut, bowiem są one wyjątkowo wydajne w zestawieniu do systemu na benzynę bądź ropę. Oprócz niższej odpłatności (prawie o połowę ceny benzyny bezołowiowej), pojemnik z materiałem napędowym jest dużo lżejszy od klasycznego.

Gdzie można wykonać montaż instalacji LPG?

Po pierwsze w jednostkach handlowo-usługowych, które dłużej działają na rynku samochodowym. Wzorcem może być firma „Bet-Pol” z Wieliczki, które przedstawia w swojej propozycji nie tylko instalacje LPG, lecz również auto mechanikę, naprawę klimatyzacji, diagnostykę informatyczną, usługi odnowy felg oraz naprawę opon. W przypadku autogazu mamy możliwość liczyć na rabatowe ceny montażu, jakie obejmują:

  • kompleksową usługę oceny systemu zasilania paliwowego
  • weryfikację jakości podstawowych układów elektrycznych, napędzających (np. kabli wysokiego napięcia)
  • kontrolę systemów zabezpieczenia

Ponadto firma „Bet-Pol” ma w swojej propozycji serwis autogazu, jego konserwację, zmianę pojemników LPG i diagnostykę defektów. Powinniśmy zwrócić się do niej z takimi problemami, jak słabo uregulowany system LPG, felerna sonda lambda, zużyty katalizator, intensywniejsze przepalanie się świec zapłonowych, wyciek roztworu chłodniczego, czucie zapachu gazu, brak osiągania przez silnik LPG pełnych obrotów na napięciu gazowym, brak zdolności przełączenia się na zasilanie LPG, kłopoty przy napełnianiu zbiorników gazem, omyłkowe wskazania poziomu LPG, zużywanie przez auto benzyny i gazu równolegle. W przypadku oceny zniszczeń firma proponuje ocenę komputerową układu LPG, diagnostykę układu elektronicznego, diagnostykę awarii mechanicznych, diagnostykę nieprawidłowości spowodowanych nieostrożnym montażem.

Czy LPG będzie się nam opłacać?

Właściciele mniejszych pojazdów są bardziej ostrożni wobec systemu LPG, albowiem silniki ich aut nie są bardzo obszerne. Natomiast Ci, którzy mają duże samochody, na pewno odnotowują większe oszczędności. Jakie są zatem fakty?

Po pierwsze – czas zwrócenia się wkładu w autogaz jest zależny od mocy napędu oraz tego, ile w ciągu roku przejedziemy kilometrów. Jeśli ktoś praktycznie w ogóle nie jeździ, wówczas pieniądze wydatkowane na instalację i jej zamontowanie będą zwracać się dłużej aniżeli w przypadku kierowcy, który regularnie „podróżuje po świecie”.

Po drugie – niekorzystne uwagi przekazują Ci, którzy przenigdy nie prowadzili auta z instalacją gazową albo posiadali ją niewłaściwie zamontowaną (i właściwie nie umieli z niej odpowiednio korzystać).

Po trzecie – Zanim zdeklarujemy się na założenie autogazu, trzeba dokonać obliczeń co do opłacalności. Powinnyśmy znać po prostu kilka faktów dotyczących: standardowego zużycia paliwa przez własne auto, liczbę kilometrów pokonywanych w czasie miesiąca (roku), ceny paliwa na rynku oraz koszt układu LPG.

Kiedy będzie można odebrać samochód z zamontowanym autogazem?

Czas, jaki należy poświęcić na montaż autogazu, wynosi standardowo od 8 do 10 godzin. Taki termin montażu dotyczy jednak klasycznych samochodów, które są zaopatrzone w motory 4-cylindrowe oraz po uprzednie kompleksowej diagnostyce komputerowej systemu spalania. W przypadku innych aut obowiązuje wcześniejsze uzgodnienie wszystkich szczegółów oraz wyznaczenie wtedy konkretnego terminu.

Na jakie wydatki należy się przygotować?

Wszystko faktycznie zależy od modelu napędu oraz modelu sekwencyjnego wtrysku gazu. Gazowe Systemy Zasilania zakłada się najczęściej z wielopunktowym wlewem benzyny, który jest sterowany za sprawą komputera. W przedsiębiorstwie „Bet-Pol” aktualnie działa cennik promocyjny na instalację LPG, jej zamontowanie oraz butlę gazową w miejscu kółka awaryjnego. Dostaniemy także wszelkie dokumenty, które trzeba przedstawić Urzędowi Komunikacji, fakturę Vat i gwarancję na instalację na okres 36 miesięcy.

Całościowe koszty instalacji LPG w Krakowie

Instalacja II generacji dla napędu 4-cylindrowego – od 1499 zł
Instalacja II generacji dla silnika 6-cylindrowego – od 1750 zł
Instalacja Sekwencyjnego wlewu gazu dla silnika 4-cylindrowego – od 1850 zł
Instalacja Sekwencyjnego wtrysku gazu dla silnika 6-cylindrowego – od 2599 zł

Swoją propozycję przedsiębiorstwo „Bet-Pol” adresuje do Klientów przebywających w Krakowie, Wieliczce, Niepołomicach, Dobczycach, Gdowie oraz sąsiednich miejscowościach. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, kliknij w odnośnik – serwis auto gaz Kraków

Strona używa cookies
Ok