Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Escape room – pokój pełen tajemnic
8 września, 2016
Pożyczka przez internet bez zaświadczeń na konto - Pożyczki przez internet bez zaświadczeń na konto - Szybka pożyczka
Szybka pożyczka przez internet, czyli jak zdobyć gotówkę w kilka chwil.
12 września, 2016

W kompletnej branży transportowej samochody ciężarowe odgrywają dziś bardzo ważną rolę. Możliwości tychże samochodów są niezliczone – dostarczają praktycznie każdy typ towaru i w odróżnieniu od transportu kolejowego, czy morskiego, są w stanie dojechać w każde, nawet najbardziej skomplikowane miejsca. Jest to niezwykle istotne przy transportowaniu takich towarów jak paliwo, które przez wzgląd na swoje cechy jest jednym z najpowszechniejszych materiałów na rynku. Paliwo dokładnie mówiąc napędza rynki na cały świecie. W poszczególnych przepisach nawiązujących do transportu drogowego jest ono skatalogowane jako materiał niebezpieczny. Rygorystyczne przepisy ADR (międzynarodowej umowie dotyczącej drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych) normują wymogi stawiane bezpieczeństwu transportu paliwa. Mówią one nie tylko o kwestii zachowań kierowców, warunków formalnych, ale również charakterystyki pojazdu.

Paliwo przewozi się współcześnie w cysternach paliwowych. Odróżniamy dwa podstawowe rodzaje cysterny na paliwo – autocysterny o kubaturze od 6 do 25 m3 i naczepy cysterny o objętości użytkowej sięgającej od 18 do 60 m3. Cysterny paliwowe, prócz możliwości przewozu paliwa, sa w stanie również dostarczać substancje w stanie ciekłym, gazowe, konsumpcyjne i chemiczne. Zwyczajnie są one wyposażone w pompy rozładunkowe i przyrząd służący do mierzenia objętości cieczy. We środku cysterny wbudowane jest bardzo często kilka przegród, które gwarantują dokładną dystrybucję ładunku, a także możliwość przewozu kilku ładunków jednocześnie. Co najważniejsze nowe cysterny paliwowe gwarantują stabilny transport, co jest jednym z najpoważniejszych wyzwań firm przewozowych.

Jaką cysternę kupić? Co jest najważniejsze przy zakupie cysterny na paliwo? Jakie są najważniejsze normy transportu paliwa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących cystern znajdziecie w poniższym artykule.

Cysterny paliwowe Bioecosacim – solidna budowa dla lepszego bezpieczeństwa

Nowe cysterny, przedstawione branży przez dwie współpracujące ze sobą jednostki – Bioeco Holding i Sacim, to nie tylko jedne z najmniej ważących obecnie cystern, ale także najbardziej nowoczesnych. Cysterny na paliwo Bioecosacim cechują się eliptyczną eliptycznym przekrojem, zastosowanym w celu poprawy równowagi skrętnej pojazdu i zredukowania środka ciężkości. Powiązanie tych dwóch wartości powoduje, że cysterna dobrze radzi sobie na skomplikowanych drogach. Niewielka waga i spora ładowność komory powodują, że naczepa z cysterną jest idealnym rozwiązaniem dla dużych, jak i małych firm przewozowych. Cysterna ma możliwość przetransportować jednorazowo do nawet 28 ton paliwa. Wszelkie elementy, z jakich utworzona została cysterna są zbieżne z wytycznymi ADR. Cysterna została bowiem wykonana z aluminium EN AW 5186. Zbiornik i falochrony mają grubość min. 5mm. Cysterna ma możliwość załadunku górnego i dolnego, co znacznie optymalizuje pracę kierowców, jak i pracowników odbierających towar. Cysterny paliwowe Bioecosacim są produktem na jaki warto się zdecydować przy analizie innowacyjnych rozwiązań dla własnej firmy.

Kupno cysterny – na co zwrócić uwagę.

Pierwszą i najważniejszą kwestią przy kupnie cysterny jest grubość ścianki cysterny. Transportowy
Dowóz Techniczny nie zawsze dopuszcza cysterny do transportu drogowego w Polsce. Kupując cysternę w innych państwach warto jest się dobrze upewnić, czy grubość ścianki jest zbieżna z polskimi regułami prawnymi i sięga 6 mm dla cysterny o średnicy większej niż 1,8m, oraz 5 mm dla cysterny o średnicy niższej niż 1,8m. Stabilność transportu zależna jest również od zabezpieczeń przed uderzeniem poprzecznym. Należy zweryfikować, czy interesujący nas gatunek cysterny ma prawidłowe falochrony i pierścienie (zewnętrzne lub wewnętrzne). Istotne są również części takie jak
zawieszenie pneumatyczne, hydrauliczne amortyzatory i wytrzymałe tarcze hamulcowe. Dobrze by było, aby cysterna była wyposażona w przyrząd służący do do pomiaru objętości wtłaczanej cieczy, co znacząco usprawnia pracę z pojazdem.

ADR, czyli zasady przewozu paliwa w komunikacji drogowej

Paliwa kwalifikowane są do ładunków masowych ciekłych i niespożywczych . W scaleniu z powietrzem tworzą zapalne mieszanki co sprawia, że mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla organizmów żywych. Informacje o nich znajdują się w przepisach ADR, czyli konwencji dotyczącej drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych. W rozumieniu norm tego dokumenty załadunek paliwa musi odbywać się metodą ciśnieniową. Kierowca ma obowiązek przed każdym załadunkiem sprawdzić stan techniczny cysterny, jak i pojazdu, którym dostarcza ładunek. Zapełniając cysterny paliwowe dobrze jest zachować wolną przestrzeń, ze względu na wzrost temperatury we wnętrzu cysterny. Osoba przewożąca ładunki niebezpieczne powinien posiadać odpowiednie dokumenty. Powinien on również umieścić właściwe oznakowanie samochodu. Są to właściwie najważniejsze zasady których przestrzeganie może wpływać na bezpieczeństwo transportu paliwa w cysternach.

Stabilna konstrukcja cysterny i wysoka jakość materiałów, z których została skonstruowana, to w sumie najważniejsze wartości, które decydują o bezpieczeństwie kierowców i towarów. Cysterny paliwowe firmy Bioecosacim to precyzyjne zespolenie tych dwóch aspektów. Pracownicy obu współdziałających ze sobą spółek zadbali o to, aby jakiekolwiek podzespoły były wszędzie dostępne. Po za innowacyjnymi cysternami, firma Bioecosacim daje swoim Klientom możliwość komfortowego finansowania produktów. Spłata leasingu rozłożona jest jest na czas od 36 do 60 miesięcy, , a opłata początkowa wynosi zaledwie 20% całkowitej ceny cysterny. Spółka może także zaproponować usługę wynajmu cystern paliwowych, zwracając uwagę na zróżnicowane potrzeby swoich Klientów.

Już teraz możesz zakupić nowe cysterny w korzystnych cenach. Zapraszamy na stronę www firmy Bioecosacim po więcej informacji: cysterny paliwowe.

Strona używa cookies
Ok