Usługi transportowe Wrocław Przeprowadzki dla osób indywidualnych i firm
Profesjonalne usługi przeprowadzkowe
Marzec 6, 2017
Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Kancelaria adwokacka – pomoc w dochodzeniu odszkodowań
Marzec 8, 2017

Będąc kierowcą zastanawiasz się na pewno jak ulepszyć swoje predyspozycje za kierownicą. Oczywiście najbardziej kluczowa jest praktyka. Bez przyswojenia konkretnych zachowań w ruchu drogowym trudno będzie Ci zrozumieć reguły sprawnej i bezpiecznej jazdy. Prawdziwa umiejętność jazdy rozpoczyna się wtedy, kiedy masz świadomość niebezpieczeństwa i umiesz kierować nie tylko pojazdem, lecz również własną wyobraźnią. Doskonale rozumiemy, że nie za każdym razem dasz radę zaznajomić się z różnymi sytuacjami w trakcie podróży. Dlatego też, jako doświadczony ośrodek doskonalenia techniki jazdy, przygotowaliśmy dla Ciebie kurs jazdy defensywnej, którego celem jest rozwijanie prawidłowych przyzwyczajeń w przeróżnych sytuacjach drogowych. Startując od nieodpowiednich warunków atmosferycznych, przejdziesz z naszymi specjalistami przez każdą, najmniej przewidywalną sytuację na drodze i zrozumiesz na czym polega zdecydowana i bezkolizyjna jazda autem.

Do kogo skierowany jest kurs jazdy defensywnej

Kurs jazdy defensywnej dedykowany jest dla niedoświadczonych kierowców, jak i dla osób, które zajmują się zawodowym prowadzeniem pojazdów od wielu lat. W podstawowym założeniu zamiarem szkolenia, jest uformowanie u kierowców prawidłowych reakcji wobec ryzyka, które czekają na nich w ruchu ulicznym. Ponadto zamiarem programu jest zdobycie wiedzy o oszczędnej eksploatacji samochodów, która oddziałuje na maksymalizację jakości jazdy i na bezpieczeństwo każdego z członków ruchu ulicznego, a także na powiększenie użytkowości naszego pojazdu.

Kurs jazdy defensywnej w teorii

Defensywna technika prowadzenia samochodu opiera się na kilku zasadach. Po pierwsze miesza się ona z właściwym przygotowaniem pojazdu przed jego użyciem, a także z zapewnieniem sobie komfortu prowadzenia. Podczas szkolenia pokażemy Wam konieczne czynności dotyczące obsługi pojazdów. Zaprezentujemy jak kontrolować stan płynów pod maską, ciśnienie opon samochodowych i jak dostosować wysokość siedzenia do Waszych wymiarów, aby polepszyć widoczność drogi. Jazda defensywna to także umiejętność przystosowania prędkości i sposobu jazdy do określonych warunków pogodowych i stanu powierzchni jezdni. Przybliżymy Państwu jak stosować nowoczesne metody hamowania i jak przejeżdżać zakręt, nie tracąc przyczepności. Ponadto nauczymy Was rozszyfrowywania postępowania innych uczestników ruchu, tak aby jak najbardziej efektywnie reagować na ryzyko. Niezwykle istotnym elementem kursu jest wyszkolenie stosownych reakcji psychologicznych przed, oraz po incydencie drogowym. Pokażemy Wam jak walczyć z stresem i jak motywować innych uczestników ruchu do wskazanych zachowań w ruchu drogowym.

Trzy fazy szkolenia

Każde szkolenie jazdy defensywnej składa się z trzech cykli. Na samym wstępie każdy kierowca będzie uczęszczał w zajęciach praktycznych z użyciem symulatora samochodu osobowego, pojazdu ciężarowego, jak i autobusu, w zależności od rodzaju kursu. Prowadzącemu pojazd będzie asystował fachowy trener, który na tym stopniu zajmuje się jedynie obserwacją trybu jazdy i analizą reakcji na bodźce z zewnątrz. Podczas prowadzenia samochodu, uczestnik szkolenia będzie miał okazję przetestowania swoich kwalifikacji w warunkach szczególnych. Program lekcji zakłada odtwarzanie przeróżnych, niemożliwych do przewidzenia zdarzeń na drodze takich jak śliska nawierzchnia, boczny wiatr, ograniczenie warunków widzialności przez mgłę i ostre światło, ruchomy ładunek, wkroczenie pieszego na drogę, oraz wiele pozostałych sytuacji.

Następnym odcinkiem kursu są lekcje teoretyczne podczas których uczniowie zaznajomią się z analizą trybu jazdy i z zazwyczaj popełnianymi zaniedbaniami, które mogą wywołać wypadek. w trasie. Podczas lekcji zostaną im wytłumaczone podstawy bezpiecznego kierowania autem po szosie i normy pierwszej pomocy w chwilach wymagających ingerencji medycznej. Uczestnicy szkolenia będą mogli odkryć techniczne predyspozycje użycia prywatnego pojazdu, by zwiększyć bezpieczeństwo prowadzenia, oraz zostaną im zaprezentowane przypadki różnych zdarzeń drogowych, razem z z kompletnym wyjaśnieniem czynników. Ponadto szkoleniowcy zademonstrują jak reguły jazdy defensywnej wpływają na zmniejszenie ryzyka wypadku w ruchu samochodowym.

Końcowa część, praktyki, polega na powtórnym kierowaniu pojazdem. w symulatorze. Teraz jednak trener czynnie uczęszcza w lekcji i podpowiada kursantowi jak wdrożyć reguły jazdy defensywnej podczas codziennej eksploatacji pojazdu. Na indywidualnych przykładach zaprezentuje, jak powinna kształtować się reakcja prowadzącego na poszczególne zdarzenie.

Ukształtowanie automatycznego prognozowania ryzyka w trakcie jazdy może przyczynić się do zredukowania incydentów i katastrof, na które zwłaszcza narażone są osoby, które działają jako zawodowi kierowcy i muszą radzić sobie z ciężkimi czynnikami w ruchu ulicznym. W oferowanym przez nas szkoleniu mogą uczestniczyć osoby prywatne, jak i pracownicy wyznaczeni przez zakład pracy w ramach udoskonalenia metody prowadzenia pojazdu. Kurs jazdy defensywnej ma wpływ na udoskonalenie techniki jazdy i rozszerzenie się stanu bezpieczeństwa uczestników ruchu ulicznego, jak i przewożonego towaru. Uczestnicy po zakończonym szkoleniu będą mili możliwość efektywniej unikać niebezpieczeństw na drodze i lepiej opanowywać emocje w sytuacjach ekstremalnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, organizowany w naszym instytucie treningowym. Gwarantujemy bezpłatne podręczniki i profesjonalną kadrę instruktorską. Naszą specjalnością są specjalistyczne szkolenia, które podnoszą bezpieczeństwo kierowców. ODTJ kursy jazdy defensywnej

Strona używa cookies
Ok