Profesjonalny kurs jazdy defensywnej
17 kwietnia, 2015
Projektowanie ogrodów nowoczesnych
1 października, 2015

Pojazd uprzywilejowany to według przepisów prawa pojazd , który wysyła sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie uczestniczący w ruchu drogowym z włączonymi światłami mijania lub drogowymi. Pojazdy uprzywilejowane wykorzystuje się w transporcie medycznym, służbach ratunkowych oraz w służbach bezpieczeństwa publicznego. Jazda takimi pojazdami wiąże się podwyższonym poziomem ryzyka, przez co kierowca karetki czy radiowozu powinien posiadać specjalne umiejętności i powinien zachowywać spokój w każdej, nawet najbardziej niebezpiecznej sytuacji drogowej. W związku z tym ODTJ Rajder w Toruniu oferuje specjalistyczne kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, których celem jest lepsze przygotowanie kierowcy do pełnienia zawodu w transporcie drogowym.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder od wielu lat przygotowuje kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo przystępnej cenie. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, każda osoba chcąca pracować w zawodzie kierowcy, lub pełniąc a już takie funkcje jest zobowiązana do ukończenia szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Nie wystarczy już sam fakt posiadania prawa jazdy w danej kategorii. Wymóg prawny skierowany jest do wszystkich kierowców, niezależnie od doświadczenia, a program kursu, ma na celu przygotowanie ich do prowadzenia pojazdu w zróżnicowanych sytuacjach drogowych. Podczas kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych omawiane są nie tylko zagadnienia techniczne, ale także psychologiczne, dając kierowcom wskazówki jak lepiej radzić sobie ze stresem i presją czasu.

Program kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z zwiększonym niebezpieczeństwem wypadku na drodze. Ponadto kierowcy Ci odpowiadają za bezpieczny transport osób. Ze względu na to wskazanie im odpowiednich reakcji na zagrożenia drogowe i ekstremalnych sytuacji na drodze jest podstawowym celem szkolenia. Tak jak standardowy kurs na prawo jazdy, szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych składa się z dwóch etapów – teoretycznego i praktycznego. Podczas teorii, kierowcy nie tylko przypominają sobie aktualne przepisy ruchu drogowego, ale także zapoznają się z techniczną i psychologiczną stroną zawodu kierowcy. Instruktorzy omawiają także, jakich granic nie należy przekraczać, aby nie dopuścić do stworzenia sytuacji niebezpiecznej. W trakcie zajęć praktycznych kierowcy wykonują manewry drogowe związane z jazdą w warunkach specjalnych. Program szkolenia przewiduje także ćwiczenia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Dokładne opracowanie programu kursu lepiej przygotowuje kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do bezpiecznego i dynamicznego prowadzenia pojazdu.

Jak jest cena szkolenia i kto może w nim uczestniczyć?

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest do osób, które chcą znaleźć pracę lub pracują już w charakterze kierowcy pojazdu uprzywilejowanego. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego to osoba, która prowadzi takie pojazdy mechaniczne jak: karetka pogotowia ratunkowego, samochód pogotowia technicznego, wóz straży pożarnej, radiowóz, pojazd Straży Granicznej, pojazd Straży Miejskie, pojazd Straży Celnej, bankowóz, oraz pojazd przewożący wartości pieniężne. Każda osoba, która chce uczestniczyć w kursie powinna mieć ukończony 21 rok życia i powinna dysponować takimi dokumentami jak: odpowiednie prawo jazdy i świadectwo od lekarza o braku przeszkód zdrowotnych i psychicznych. Cena szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych zależna jest od indywidualnych ustaleń z zainteresowanym kandydatem. Ceny zaczynają się już od 650 zł za kurs. Ośrodek Szkolenia Rajder bardzo często oferuje korzystne zniżki dla stałych Klientów i grup. Kurs na pojazdy uprzywilejowane kończy się wręczeniem zaświadczenia zezwalającego prowadzić pojazdy uprzywilejowane w ruchu drogowym.

Rajder – profesjonalny Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder z siedzibą w Toruniu to renomowana placówka szkolenia kierowców. Oferujemy szeroką gamę kursów związanych z bezpieczną, ekonomiczną i defensywną jazdą. Podejmujemy się także organizacji profesjonalnych kursów na instruktora techniki jazdy. Wyróżniają nas indywidualne podejście do każdego Klienta i znakomite warunki nauka z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i skutecznych metod. W naszej szkole zatrudnieni są wykształceni instruktorzy, którzy w bazując na cierpliwości, doświadczeniu i znajomości technik jazdy, doskonale przygotowują kierowców do jazdy w ekstremalnych warunkach drogowych. Z nami zostaniesz bezpiecznym kierowcom, który nie boi się żadnych wyzwań.

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, skontaktuj się z naszym biurem pod numerem telefonu 609 929 090 i zdobądź informacje o cenie i terminie kursu. Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to świetna okazja na pracę w ciekawym zawodzie. Przygotujemy Cię najlepiej, jak to możliwe. Czekamy właśnie na Ciebie. Zapraszamy do ODTJ Rajder w Toruniu.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz wiele przydatnych informacji – kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Strona używa cookies
Ok