Kredyty dla firm na oświadczenie kredyty dla firm bez zus us i bik faktoring bez bik
Bezpieczne kredytowanie firm
Marzec 9, 2017
Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek
Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa
Marzec 11, 2017

Prawo jazdy to aktualnie dokument obligatoryjny. Ułatwia nam znalezienie pracy (większość przełożonych podkreśla, że w trakcie poszukiwania pracownika bierze pod lupę czy konkretny aplikant ma prawo jazdy) i podwyższa nasz własny komfort. Mamy szansę zobaczyć, ze co raz więcej młodych osób (w wieku licealnym) rejestruje się na kurs na prawo jazdy kat B, wbrew temu, że modernizowane przepisy zdecydowanie zmniejszają szansę zaliczenie egzaminu państwowego.

Mając do dyspozycji własny samochód mamy okazję się przemieszczać bez dodatkowego problemu. Jednak jest jeszcze jeden ważny walor posiadania prawa jazdy – możliwość dostania dobrze odpłatnej i ciekawej pracy. Nawet z kategorią B nasze możliwości na rynku pracy się poszerzają. Dysponując znaczniejszą liczbą kategorii (np C+E) mamy szansę zdobyć zatrudnienie w transporcie międzynarodowym. Płaca na tej pozycji, dla nowych kierowców, jest ponad 2 razy większa niż minimalne polskie wynagrodzenie. Kierowcy ciężarówek z jednorocznym doświadczeniem są w stanie otrzymać zarobki wyższe niż 4 000 złotych. Podobnie rysuje się nam sytuacja osób, które posiadają zdolności do transportu osób – prawo jazdy kat.D.

Dziś pokażemy Tobie krok po kroku, najważniejsze kategorie prawa jazdy. Opowiemy także o pozostałych kursach związanych z doskonaleniem sprawności jazdy. Wierzymy, że po lekturze tego krótkiego poradnika zapiszesz się na odpowiedni dla Ciebie kurs do szkoły jazdy.

Prawo jazdy na samochody osobowe – kurs dla każdego

Kurs na prawo jazdy kat. B to najłatwiejsze i równocześnie najszybsze szkolenie, w jakim mogą brać udział osoby z ukończonym 18 rokiem życia o odpowiednich możliwościach zdrowotnych potwierdzonych opinią biegłego lekarza. Kurs składa się z dwóch faz – teoretycznej i praktycznej. Na zajęciach z teorii kursanci pozyskują wiedzę o budowie pojazdu osobowego i o normach ruchu drogowego. Każdy uczestnik kursu powinien również ukończyć ćwiczenia powiązane z pierwszą pomocą. Żeby przejść do lekcji praktycznych (nauka prowadzenia samochodu) kursant musi zaliczyć wewnętrzny sprawdzian umiejętności. Ćwiczenia praktyczne rozłożone są na 30 godzin, po czym uczestnik kursu jest w stanie podejść do testu końcowego w WORD. Prawo jazdy kat. B upoważnia do prowadzenia pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) do 3,5 tony, oraz pojazdu wolnobieżnego. Kursy na kategorię B realizowane są przez szkoły jazdy właściwie w każdej miejscowości. Wartość kursu to zazwyczaj 1300 złotych.

Prawo jazdy na samochody ciężarowe

Bardzo duża liczba moich kolegów mówi, iż zawsze chciało zostać kierowcą ciężarówki. Są także kobiety, które marzą o pracy w tym zawodzie. Kierowca samochodu ciężarowego to zawód pełen ryzyka, lecz także ciekawych przeżyć. Jeśli nie boisz się długich tras i nocy w ciasnej kabinie, to za pewne zaspokoisz się w tym zawodzie. Na starcie jednak musisz ukończyć szkolenie na prawo jazdy kat. C. A jeżeli myślisz o kierowaniu pojazdu ciężarowego z przyczepą (potocznie zwanego TIR-em) ponadto powinieneś zrealizować jeszcze kurs na kategorię E. Harmonogram kursu wygląda dość podobnie jak szkolenie na kat. B z tą subtelną odmianą, że na zajęciach praktycznych jeździsz samochodem ważącym grubo ponad 4 tony. Zdobycie dokumentu deklarującego umiejętności również możliwe jest po zaliczeniu egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Lecz to jeszcze nie wszystko. Osoby myślące o karierze w samochodzie ciężarowym muszą zakończyć jeszcze jeden kurs tzw. kwalifikację. Jest to szkolenie, które zaświadcza Twoje umiejętności kierowcy zawodowego. W praktyce jest to kolejny dodatkowy kurs za który musisz zapłacić. No ale należy spełnić wszystkie wymagania.

Kursy z techniki jazdy

Kursy specjalistyczne dla kierowców, których zamiarem jest zwiększenie świadomości osób uczestniczących w ruchu drogowym, organizowane są w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy. Proponowane są zarówno początkującym, jak i kierowcom z wieloletnią praktyką, dla których kluczowe jest regularne zwiększanie kompetencji na drodze. Te specjalistyczne szkolenia podejmują takie zagadnienia jak – jazda ekonomiczna, jazda bezpieczna, czy zagrożenia w ruchu samochodowym. Prowadzone ćwiczenia takie jak jazda na torze poślizgowym, jazda na zakręcie, czy nagłe zmiany zachowania uczestników ruchu mają tworzyć odpowiednie postawy za kierownicą i uruchamiać wyobraźnię kierowców co do nieprzewidywalnych zdarzeń. Fachowe szkolenie jazdy defensywnej, czy funkcjonalne szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które chcą zdobyć większą pewność za kierownicą.

Szkoły jazdy dostarczają nam co raz większa ilość szkoleń, podczas których możemy ulepszyć lub skontrolować swoje predyspozycje na drodze. Jedno jest oczywiste – dobrze jest uzbierać trochę oszczędności i zapisać się na kurs na prawo jazdy. Im szybciej tym prościej. Doskonałym okresem na przystąpienie do kursu na prawo jazdy kat. B jest liceum, kiedy nie masz rodziny na utrzymaniu, ani ograniczającej Cię pracy. Bardzo duża liczba rodziców zapisuje swoje pociechy na kursy w ramach niespodzianki na osiemnastkę. To z pewnością najlepsza inwestycja w dorosłe życie.

Wszystkie kursy odnajdziesz w ofercie szkoły jazdy Rajder w Toruniu. Przeskocz teraz na stronę www klikając tutaj: szkola jazdy torun

Strona używa cookies
Ok