Szkolenie bezpiecznej jazdy
2 lutego, 2015
Kursy na pojazdy uprzywilejowane
2 czerwca, 2015

Profesjonalny kurs jazdy defensywnej

Uważne obserwowanie jezdni, respektowanie zasad ruchu drogowego, rozwaga przy manewrach drogowych i opracowywanie strategii jazdy to dobry przepis na bezpieczną i dynamiczna jazdę. Są to także podstawowe zasady jazdy defensywnej, czyli stylu jazdy, który poprzez odpowiednie czynności i zachowanie ostrożności poprawia poziom kultury na drogach. Jazda defensywna to po pierwsze instynktowne unikanie raptownych manewrów i agresywnego postępowania na drodze. To również optymalne wykorzystanie mechanizmów samochodu i odpowiednie wczesne informowanie innych o swoich zamiarach. Innymi słowy, jazda defensywna to powoli stosowany przez kierowców w Polsce. Do dzisiaj mogliśmy jedynie słyszeć o regułach jazdy defensywnej. Jednak nasza szkoła jazdy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i od kilku lat organizuje kursy jazdy defensywnej w Toruniu. Długoletnie doświadczenie i wyspecjalizowana kadra to nasze najcenniejsze walory. Kurs jazdy defensywnej, prowadzony przez nas, to idealna szansa na zdobycie wyjątkowych umiejętności. Zobacz czym jest szkolenie jazdy defensywnej i skorzystaj z promocji, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Na czym polega kurs jazdy defensywnej?

Szkolenie jazdy defensywnej złożony jest z 3 etapów. Pierwszy etap szkolenia polega na audycie bezpieczeństwa, w trakcie którego instruktor ocenia sposób jazdy osoby kierującej pojazdem. Przy wsparciu specjalnego systemu telemetrycznego mierzone są wszystkie działania kierowcy, oraz dane przejazdu, takie jak obciążenie silnika, średnia prędkość i średnie użycie paliwa. W trakcie jazdy instruktor wykorzystuje różne elementy scenariusza, by jak najbardziej szczegółowo ocenić zachowanie kierowcy w danej sytuacji na drodze. Po zakończeniu jazdy w ruchu miejskim, instruktor wystawia ocenę stylu jazdy. Następnie rozpoczyna się kolejny etap szkolenia – wykłady teoretyczne, w trakcie których opisywane są precyzyjnie takie tematy jak rola kierowcy przed rozpoczęciem korzystania z samochodu, technika kierowania pojazdem, prawo ruchu drogowego, przewidywanie zachowań w ruchu drogowym, psychologiczne aspekty ruchu drogowego, ekonomia jazdy, przyczyny i skutki wypadków, a także podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończeniu teorii, kursanci są kierowani na ponowne zajęcia praktyczne z instruktorem. Tym razem starają się, zgodnie z wskazówkami instruktora, wdrożyć poznane na zajęciach zasady jazdy defensywnej. Instruktor wskazuje negatywne nawyki i dba o jak najlepsze wykorzystanie elementów jazdy defensywnej.

Jakie są podstawowe zasady jazdy defensywnej?

Koncepcja jazdy defensywnej łączy pragmatyzm, koncentrację i szybką reakcję w jednym. Podstawowym elementem koncepcji jazdy defensywnej jest odpowiednie dostosowanie prędkości pojazdu do warunków na drodze i skuteczne opanowanie reakcji na czynniki zewnętrzne. Kierowca defensywny powinien umieć rozpoznawać nieprzekraczalne granice i jest świadomy niebezpieczeństw na jezdni. Aby to osiągnąć powinniśmy przestrzegać kliku zasad jazdy defensywnej. Na początku należy odpowiednio przygotować nasz samochód do jazdy. Kontrolujemy poziom płynów, ciśnienie opon i wszystkie światła w samochodzie. pamiętamy o komfortowej pozycji na siedzeniu i przystępujemy do ustawienia lusterek, siedzenia oraz kierownicy. Prowadząc samochód dokładnie obserwujemy drogę i pobocze. Wówczas mamy większą szansę na szybsze dostrzeżenie potencjalnego zagrożenia. Nie przekraczamy zasad ruchu drogowego, starając się dopasować szybkość do warunków atmosferycznych. Zawsze zwracamy uwagę na znaki drogowe. Obserwujemy zachowania innych kierowców, a sami dbamy o wcześniejsze sygnalizowanie swoich zamiarów. Zadbaj także o swój komfort w trakcie jazdy -nie przegrzewaj samochodu, a gdy poczujesz się zmęczony, zatrzymaj się, skorzystaj z świeżego powietrza lub spróbuj się zdrzemnąć. Te kilka zasad, z pozoru błahych, często ratują ludzkie życie, dlatego też warto wprowadzać je w życie jak najczęściej.

Zalety szkolenia jazdy defensywnej

Zalet szkolenia jazdy defensywnej jest bardzo wiele. Dzięki niemu jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć materię ruchu drogowego. Zaplanowanie jazdy samochodem nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu. Szkolenie jazdy defensywnej minimalizuje występowanie ryzyka drogowego i redukuje stres związany z jazdą samochodem. Ponadto umiejętność jazdy defensywnej wpływa na zminimalizowanie kosztów eksploatacji pojazdu. Po zakończeniu szkolenia stajemy się bardziej świadomi niebezpieczeństw, bardziej pewni swoich umiejętności i lepiej skoncentrowani na jeździe. Szkolenie jazdy defensywnej zdecydowanie buduje wyobraźnię kierowców i pomaga w kształtowaniu pozytywnych zachowań na drodze. Bardzo ważnym atutem szkolenia jest jego niska cena.

W szkoleniu jazdy defensywnej może uczestniczyć każdy kierowca. Bez względu na wiek i kwalifikacje nauczymy Cię jeździć bezpieczniej. Oferujemy kursy jazdy defensywnej w bardzo niskiej cenie. Nasz ośrodek nauki jazdy specjalizuje się w prowadzeniu profesjonalnych kursów doskonalenia techniki jazdy. Już wielu Klientów zakończyło u nas swoją przygodę z bezpieczną jazdą. Teraz Twoja kolej. ODTJ w Toruniu może poszczycić się wysoką skutecznością nauczania. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń multimedialnych, przez które nasi Klienci szybko przyswajają wiedzę. Na terenie naszego ośrodka znajduje się także specjalnie przygotowany plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to pasja, dlatego też organizowane przez nas kursy jazdy defensywnej są zawsze na bardzo wysokim poziomie.

Dowiedz się więcej o naszych szkoleniach na stronie: http://www.jazdadefensywna.net/kurs-jazdy-defensywnej/

Strona używa cookies
Ok