Okna PCV - Producent okien PCV - Okna pasywne - Okna Benmar
Energooszczędne okna w Twoim domu
19 marca, 2013
Profesjonalny kurs jazdy defensywnej
17 kwietnia, 2015

Obecnie zwracamy co raz większą uwagę na bezpieczeństwo na drogach. Chcemy być za kółkiem bardziej pewni siebie, dynamiczni i rozsądni. Bezpieczna jazda nie oznacza wcale wolnej jazdy. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Bezpieczna jazda to w głównej mierze umiejętność, którą nabywa się wraz z doświadczeniem i przejechanymi w trasie kilometrami. Jeździć bezpiecznie to znaczy prowadzić samochód w sposób optymalnie wykorzystujący nowoczesne systemy hamowania i możliwości techniczne pojazdu. Nie zawsze mamy możliwość nauczenia się podstawowych zasad dotyczących stylu jazdy. Jednak co raz więcej szkół jazdy, takich jak nasza, organizuje profesjonalne szkolenia bezpiecznej jazdy, podczas których ,łatwo i przyjemnie, dowiesz się jak lepiej prowadzić samochód.

Kurs jazdy defensywnej

Kurs jazdy defensywnej to jeden z elementów szkolenia ,które możemy Tobie zaproponować w ramach nauki bezpiecznej jazdy. Jazda defensywna to nic innego jak unikanie zagrożeń na drodze, poprzez właściwe dopasowanie reakcji na dany bodziec. Na szkoleniu nauczymy Cię wykorzystywać techniczne możliwości Twojego samochodu, aby podwyższyć poziom bezpieczeństwa na drogach. Wskażemy Ci jak rozpoznawać zagrożenia i zachowania innych osób, zanim spowodują one wypadek. Zobaczysz także jak pogoda oddziałuje na styl jazdy i jak wyprowadzać auto z poślizgu na zakręcie. Wskażemy Ci także, jak zachowywać się po wypadku drogowym i jak zadbać o zdrowie i życie innych uczestników ruchu. Kurs jazdy defensywnej uczy pozytywnych zachowań na drodze i wykształca wyobraźnię kierowców. To jedno z najbardziej pożytecznych szkoleń, w szczególności dla osób, które pracują w zawodzie kierowcy i codziennie spotykają się z różnymi typami zagrożeń na drodze.

Szkolenie jazdy ekonomicznej

Oprócz bezpieczeństwa na drodze istotny jest także ekonomiczny i ergonomiczny styl jazdy. jazda Eko to nie tylko chwilowy trend. To głównie skuteczny sposób na generowanie oszczędności. Bijące na alarm statystyki wskazujące na poziom emisji spalin i badania na temat chorób spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza dają do myślenia. Co raz więcej kierowców staje się zwolennikami ekonomicznego stylu jazdy, który nie tylko chroni środowisko naturalne, ale również nie obciąża portfela. Zasady ekonomicznej jazdy poznasz w teorii i w praktyce na organizowanym przez nasz ośrodek doskonalenia techniki jazdy szkoleniu jazdy ekonomicznej. W trakcie szkolenia odkryjesz jak optymalne wykorzystanie mechanizmów w samochodzie wpływa na redukcję spalania paliwa. Z nami nauczysz się jak przekładać biegi, hamować silnikiem, dobrać prędkość do danych warunków atmosferycznych i jak przewidywać postępowanie innych uczestników ruchu przy jednoczesnym uwzględnieniu teorii jazdy ekonomicznej. Kurs jazdy ekonomicznej to znakomita okazja do poprawy swoich umiejętności. Jest on adresowany przede wszystkim do kierowców pracujących w transporcie drogowym, ale także do osób indywidualnych, które poszukują większych oszczędności na spalaniu paliwa i eksploatacji samochodu.

Kurs z zagrożeń w ruchu drogowym

Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym od 2016 roku będzie obowiązkowe dla osób zaczynających swoją przygodę z samochodem. Jest to także znakomita okazja dla kierowców z bogatym doświadczeniem, którzy chcą zdobyć jeszcze lepsze kwalifikacje. Dlaczego kurs z zagrożeń w ruchu drogowym jest tak istotny? Dlatego,że wzrasta liczba wypadków w ruchu drogowym, które spowodowane są brakiem wyobraźni i niedostosowanie prędkości do stanu nawierzchni jezdni. Normalne jest, że od świeżego kierowcy nie można oczekiwać zachowań na poziomie doświadczonego uczestnika ruchu drogowego. Tym bardziej ważne jest kształtowanie świadomości tych kierowców o przyczynach i skutkach zagrożeń drogowych. Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowych przewiduje omówienie takich tematów jak przyczyny i skutki wypadków w ruchu drogowym, pierwsza pomoc przedmedyczna, przewidywanie niebezpieczeństwa na drodze i psychologia prowadzenia pojazdu. W trakcie zajęć praktycznych koncentrujemy się na manewrach drogowych, które pozwalają unikać wypadku w ruchu drogowym. Przewidziane są również ćwiczenia w symulatorze jazdy ekstremalnej i na płycie poślizgowej. Dzięki temu praktycznemu szkoleniu zyskasz pewność i umiejętności bardzo przydatne na co dzień.

Szkolenia bezpiecznej jazdy – dla kogo?

Najlepsze jest to, że w kursie bezpiecznej jazdy może wciąć udział każdy kierowca. Potrzebne są jedynie chęci, dobre samopoczucie i brak strachu przed nowym wyzwaniem. Kurs bezpiecznej jazdy organizowany jest na naszych samochodach, aczkolwiek istnieje możliwość nauki na własnym pojeździe. W szczególności rekomendujemy to szkolenie właścicielom firm spedycyjnych, którzy chcą zadbać o efektywną pracę i bezpieczeństwo swoich pracowników. Aby móc uczestniczyć w kursie wystarczy posiadać prawo jazdy w danej kategorii. Wykłady i ćwiczenia odbywają się w naszej szkole jazdy w Toruniu. Cena szkolenia bezpiecznej jazdy jest zawsze ustalana indywidualnie. Możemy zagwarantować Wam przyjazną obsługę, przystępne ceny i skuteczne metody nauczania.

Kurs bezpiecznej jazdy to znakomity prezent dla Ciebie, jak i Twoich bliskich. W naszej szkole każde szkolenie organizowane jest z myślą o zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa na drogach. Jako wyspecjalizowana szkoła jazdy staramy się wpływać na kształt świadomości i wyobraźni kierowców. Naszym celem jest nauka kultury jazdy i pokazywanie granic, których przekroczenie może być przyczyną wypadku. W naszym zespole pracują jedni z najlepszych ekspertów w kraju, którzy aktywnie biorą udział w rozpowszechnianiu idei bezpiecznej jazdy. To dzięki nim możemy pochwalić się wysoką skutecznością i doskonałą organizacja pracy. Nasz ośrodek doskonalenia techniki jazdy to miejsce , które zapewni Ci wspaniałą przygodę z samochodem.

Kursy bezpiecznej jazdy – zapraszamy na naszą stronę internetową!

Strona używa cookies
Ok