Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Stomatologia estetyczna
30 sierpnia, 2020
Materac do łóżka twardy czy miękki jaki kupić
Kupujemy materac do dużego łóżka
31 sierpnia, 2020

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Aby zostać kierowcą pojazdów uprzywilejowanych potrzeba konkretnych uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa niezbędne jest tradycyjne prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, pozwolenie Starosty, a także dokument odbycia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Co więcej niezbędne są pozytywne wyniki badań lekarskich i psychologicznych, które potwierdzą możliwość kierowania pojazdami. Pełne szkolenie gwarantuje otrzymanie wszelkich dokumentów. Dla osób, które posiadają już uprawnienia wcześniej dostępne są szkolenia uzupełniające, które rozwinąć posiadane zdolności. Aby podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się. Jedynym wymaganiem oprócz posiadania podstawowego prawa jady danej kategorii jest ukończenie 21 lat. Same badania lekarskie i psychologiczne można odbyć po zakończeniu szkolenia albo w jego trakcie.

Kto może zapisać się na szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane ciekawi głównie osoby, które zamierzają kierować tymi pojazdami w ramach pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z podniesionym ryzykiem kolizji. Według kodeksu drogowego są sytuacje, w których pojazd uprzywilejowany nie musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach nie musi zwracać uwagi na sygnalizację świetlną oraz pionowe i poziome znaki, przy czym wymagane jest zachowanie przede wszystkim ostrożności. Ze względu na to kierowca musi odznaczać się błyskawiczną reakcją, zręcznością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Pojazdami uprzywilejowanymi są wszystkie te, które wysyłają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Między innymi są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej i gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego są to też pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie zainteresuje też kierowców chcących zatrudnić się w Służbie Celnej, Straży Granicznej, Służbie Parku Narodowego i innych służbach bezpieczeństwa. Zdobywając takie uprawnienia można też prowadzić bankowozy i pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do zatrudnienia w tym charakterze.

Program i organizacja szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane był ułożony tak, by przygotowywał kierowcę na trudne sytuacje na drodze i wyjeżdżania z nich bez kolizji. Dzięki technikom ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje bezpieczeństwo tak swoje, a także pasażerów lub osób trzecich potrzebujących pomocy. Szkolenie demonstruje ekstremalne sytuacje, w których możliwa jest utrata panowania nad pojazdem. Poprzez szkolenie kierowcy ulepszają swoje umiejętności, których potrzeba do bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowy kurs przeznaczony jest dla każdego kierowcy, natomiast szkolenie uzupełniające zostało skierowane dla kierowców, mających już uprawnienia. W szkolenie wchodzą zajęcia teoretycznie i praktyczne oraz wewnętrzny egzamin. W liście tematów, które są w teoretycznych zajęciach są skutki i mechanizmy wypadków drogowych, podstawy psychologiczne transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w niebezpiecznych warunkach. Ważnym segmentem jest też utrwalenie przepisów ruchu drogowego. Natomiast praktyczne zajęcia polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje otrzymaniem zaświadczenia, które jest bazą do uzyskania zezwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia oznacza ukończenie szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszelkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy jako kierowca pojazdów uprzywilejowanych.

Przygotowanie do szkolenia na pojazdy uprzywilejowane

Kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć ukończone 21 lat i prawo jazdy tej samej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najszybszą formą wpisania się na szkolenie, jest wypełnienie zgłoszeniowego formularza. Wszelkie szkoleniowe materiały i egzaminy zapewnia ośrodek szkolenia. Również przeprowadzenie badań psychologicznych oraz lekarskich dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje i przekazuje profesjonalną wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze szkoleniowców. Instruktorzy bazują na latach doświadczeń i wiedzy, które cierpliwie przekazują kierowcom. Przygotowany program szkolenia dzięki świetnej organizacji i wykorzystaniu nowoczesnych technologii i narzędzi uczy kierowców poruszania się w ekstremalnych warunkach. Kształcenie zgodne z przyjętymi normami, doskonałe warunki nauczania i przygotowana kadra instruktorów znających profesjonalne techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane fundamentem bezpiecznej jazdy i sprawnego uczestnictwa w ruchu drogowym w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane kurs

Strona używa cookies
Ok