Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Montaż klimatyzacji Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Pożyczki gotówkowe
2 września, 2020

Szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Zostanie kierowcą pojazdów uprzywilejowanych wymaga odpowiednich uprawnień. Według przepisów prawa potrzebne jest podstawowe prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, pozwolenie Starosty, a także potwierdzenie zaliczenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Co więcej potrzebne są pozytywne wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które poświadczą zdolność kierowania pojazdami. Pełne szkolenie zapewnia otrzymanie wszelkich potrzebnych dokumentów. Dla kierowców, którzy posiadają już uprawnienia wcześniej przygotowano uzupełniające szkolenia, które rozwinąć posiadane zdolności. Aby podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się. Podstawowym wymogiem oprócz posiadania tradycyjnego prawa jady właściwej kategorii jest ukończenie 21 lat. Natomiast badania lekarskie i psychologiczne można przejść po szkoleniu lub w jego trakcie.

Kto może zapisać się na kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane przyciąga szczególnie osoby, które chcą prowadzić te pojazdy w pracy w służbach publicznych. Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z podniesionym ryzykiem kolizji. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, w których pojazd uprzywilejowany ma prawo nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach nie musi zwracać uwagi na sygnalizację świetlną oraz pionowe i poziome znaki, przy czym wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności. Ze względu na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi wykazywać się błyskawiczną reakcją, zdolnościami oraz opanowaniem. W ten sposób uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Pojazdami uprzywilejowanymi są te, które wysyłają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Wśród nich są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej i gminnej. Według przepisów ruchu drogowego są to także pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie zainteresuje także kierowców chcących zatrudnić się w Straży Granicznej, Służbie Celnej, oraz innych służbach bezpieczeństwa. Mając te uprawnienia można także kierować bankowozy oraz pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do pracy w tym charakterze.

Organizacja i program szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został stworzony w taki sposób, aby przygotowywał kierowcę na trudne sytuacje w ruchu drogowym oraz wyjeżdżania z nich bez kolizji. Dzięki technikom ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje bezpieczeństwo swoje, jaki i pasażerów i osób trzecich wymagających pomocy. Szkolenie demonstruje ekstremalne sytuacje, kiedy prawdopodobna jest strata kontroli nad pojazdem. Dzięki niemu kierowcy szlifują swoje umiejętności, potrzebnych do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E oraz w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla każdego kierowcy, z kolei szkolenie uzupełniające ułożono dla kierowców, mających już uprawnienia. W skład szkolenia wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz egzamin wewnętrzny. W liście tematów, które znajdują się w zajęciach teoretycznych są skutki i mechanizmy wypadków drogowych, psychologiczne podstawy transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w trudnych warunkach. Istotnym segmentem jest także utrwalenie przepisów ruchu drogowego. Natomiast zajęcia praktyczne obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje zdobyciem zaświadczenia, które jest bazą do odebrania zezwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dopełnieniu wszelkich formalności kierowca zdobywa uprawnienia do pracy na stanowisku kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przed szkoleniem na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć ukończone 21 lat oraz prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najłatwiejszą formą zapisania się na szkolenie, jest przesłanie formularza zgłoszeniowego. Wszelkie materiały szkoleniowe oraz egzaminy zapewnia ośrodek szkolenia. Również zaliczenie badań lekarskich i psychologicznych wlicza się w ofertę.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego jest kompleksowe oraz przekazuje profesjonalną wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze pracowników. Instruktorzy opierają się na latach doświadczeń i wiedzy, które wytrwale przekazują kierowcom. Utworzony program szkolenia za pomocą doskonałej organizacji oraz korzystaniu nowoczesnych narzędzi i technologii przygotowuje kierowców do prowadzenia pojazdu w trudnych warunkach. Kształcenie zgodne z obowiązującymi normami, doskonałe warunki nauczania oraz przygotowana kadra instruktorów znających profesjonalne techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane fundamentem bezpiecznej pracy oraz sprawnego poruszania się w ruchu drogowym w nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane

 

Strona używa cookies
Ok