Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Czy zawód księgowej to zawód z przyszłością?
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – nowatorski sposób na usunięcie nadmiernego owłosienia
2 września, 2020

Najważniejsze informacje o sprawie rozwodowej

Co właściwie będzie miało miejsce na sali rozpraw? Czy sędzia wymierzy w naszą stronę same niezręczne pytania? Jak przyszykować się do postępowania, żeby dostać rozwód? Rozpocznijmy od tego, iż aktualnie sprawy w kwestii rozwodów nie są niczym wyjątkowym. Dużo mieszkańców miast i wsi z czasem spostrzega swój błąd, jakiego się dopuścili w kwestii dopasowania drugiej połówki. Częstokroć partner oszukuje, nadużywa napojów wyskokowych czy innych używek czy dręczy psychicznie. W niniejszej sprawie każdy z nas ma przesłankę, żeby zdeponować pozew o rozwód oraz wypatrywać dobrego orzeczenia sądu. Wyczekiwanie na holu w sądzie na przygotowanie postępowania na pewno jest niezmiernie stresujące. W ogóle nie ma się tymczasem czego bać. Powinnyśmy mieć standardową wiedzę w temacie tego, kto oraz o co będzie faktycznie na niej pytał. Jeśli przewidujemy, iż sami wcale nie damy sobie rady, warto wówczas zwrócić się do adwokata rozwodowego, który w pierwszej kolejności pomoże nam zebrać kompletne wskazane dokumenty.

Postępowanie w sprawie rozwodu prowadzi przeważnie trzech sędziów, z czego siedzący wewnątrz jest sędzią prowadzącym, natomiast dwaj po bokach – to sędziowie ławnicy. Wszystko będzie miało miejsce bez udziału widowni, więc z wyjątkiem sądu składającego się z trzech osób, partnerów oraz pełnomocników nikogo więcej wcale nie powinno być podczas rozprawy. Nie musimy się w takim przypadku martwić, że koleżanka z pracy dowie się nazbyt dużo o naszym pożyciu małżeńskim bądź o tym, co stało się w naszym domu. Kolejnymi stopniami sprawy rozwodowej są: odpytywanie partnerów, przesłuchiwanie krewnych, przesłuchanie partnerów oraz w końcu – ogłoszenie orzeczenia.

Jakie pytania sąd zadaje podczas rozprawy?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sędzia zawsze poczyna od zadawania ogólnych zapytań. Czy małżonkowie prowadzą razem dom? (jeżeli nie, to od kiedy tak to wygląda); w jaki sposób prezentuje się sytuacja z dziećmi? (oraz czy są pełnoletnie, kto dziś ma nad nimi opiekę, jeśli matki czy ojca w owym gospodarstwie w ogóle nie ma); czy zawczasu toczyły się wobec któregokolwiek z partnerów sprawy familijne? Czy występuje w ogóle jakaś szansa na uratowanie związku? Po tych pytaniach sędzia przechodzi do przesłuchania obserwatorów zdarzeń. Może to uczynić na wczesnej rozprawie lub dopiero na drugiej. W pierwszej kolejności wysłuchiwani są obserwatorzy strony powodowej, natomiast po czym – strony pozwanej. Od liczebności obserwatorów zdarzeń zależy liczba procesów, natomiast każdy z małżonków ma możliwość kierować do nich pytania. Gdy wszyscy będą już przepytani, wtedy sędzia przechodzi do przesłuchania partnerów. Mają szansę oni wyeksponować własny scenariusz wydarzeń, odnieść się do tego, co oznajmił któryś ze świadków wydarzeń lub sam małżonek.

Kiedy sąd może nie orzec rozwodu?

  • Wtedy, gdy ucierpiałoby na wyroku szczęście dziecka, szczególnie małoletniego
  • Pozostawałoby to w niezgodności z wartościami współżycia społecznego
  • Rozwodu pragnie jedynie winowajca partner, przykładowo ten który dopuścił się zdrady (drugi współmałżonek jest zobowiązany uwidocznić zgodę na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W sporej ilości kwestiach ma szansę pomóc nam adwokat, szczególnie jeśli chcemy, aby sędzia orzekł winę którejkolwiek ze stron za rozkład związku małżeńskiego. Mamy możliwość się również do niego udać w takiej sytuacji, jeżeli: strony zajmowały wspólny kapitał, natomiast jedno z nich prowadzi działalność gospodarczą w okresie ruiny; planujemy, by zostały zasądzone alimenty na drugiego współmałżonka lub na niepełnoletnie dzieci; pragniemy mieć wyłączną władzę rodzicielską lub pragniemy przeciwnej stronie ograniczyć kontakty z dzieckiem; rzecz potrzebuje orzeczenia metody użytkowania ze wspólnego lokalu, jego rozdziału lub przydzieleniu go jednemu z małżonków; należy zasądzić podział całkowitego kapitału. Adwokat ma szansę nam pomóc nie jedynie w sytuacji rozwodu, wręcz przeciwnie – też w trakcie separacji. Powinniśmy mieć na uwadze, iż rozwód oraz separacją oznaczają dwie przeróżne rzeczy, jakie chociaż są zbliżone, lecz różnią się konsekwencjami. Osąd sędziego o rozwodzie wpływa na to, iż małżeństwo przestaje istnieć. W wariancie separacji małżeństwo w dalszym ciągu istnieje formalnie. Osoby, jakie postawiły na separację, z jakiś względów bynajmniej nie planują zdecydować się na rozwód, przykładowo jeśli są religijne lub mają na wychowaniu małoletnie dzieci. Występuje też coś jedynego w swoim rodzaju, jak separacja praktyczna, w jakiej mąż oraz żona mieszkają osobno, a mianowicie nie zamieszkują tego samego mieszkania.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Obowiązkowo trzeba posiadać ze sobą wszelakie potwierdzenia obciążające przeciwną stronę, jeśli zależy nam na postanowieniu wyłącznej winy. Muszą to być kawałki zdjęć, krótkie wiadomości telefoniczne, wiadomości multimedialne lub filmiki. Powinniśmy dowieść, iż partner, przykładowo dopuścił się niewierności czy stale nadużywa trunku. Jeżeli staniemy przed sędzią bez dowolnych dowodów w niniejszej sytuacji (bądź bez obserwatorów zdarzeń) otrzymanie rozwodu potrafi przebiegać wyjątkowo mozolnie. Rozstrzygnięcie sędziego będzie bazowało na przepytaniu małżonków oraz świadków wydarzeń. Jeśli potrzebujesz solidnego adwokata, to kliknij w ów odnośnik – Adwokat rozwodowy

Strona używa cookies
Ok