zakręcarki zalkin zamykanie butelek maszyna zakręcająca
Zakręcarki Zalkin – solidne maszyny przeznaczone do masowej produkcji
Kwiecień 20, 2017
filmowanie z powietrza filmowanie z drona filmowanie dronem firma
Kompleksowe usługi filmowania z powietrza
Kwiecień 27, 2017

W sprawie o odszkodowanie pomoże tylko dobry prawnik

kancelaria adwokacka toruń adwokat odszkodowania prawnik rekompensaty

Firma odszkodowawcza? Uważaj – to może być oszust!

„Specjaliści” od odszkodowań, prawnicy posiadający raptem marginalną wiedzę z owego zakresu, biura zajmujące się zadośćuczynieniami bez żadnej historii – to jedynie poniektóre podmioty, jakie zajmują się – nie obawiajmy się tego zakomunikować wyraźnie – wyzyskiwaniem Petentów. Kim są Ci poszkodowani? To ofiary stłuczek na drogach, omyłek lekarskich, pacjenci leżący przez bardzo długi okres w placówkach zdrowia ze względu skomplikowanej operacji, pracownicy firm, którym zdarzył się wypadek przy pracy. Trudności z pozyskaniem odszkodowania rozpoczynają się szybko po odrzuceniu przekazania go poprzez firmę ubezpieczającą, od tego czasu jest coraz ciężej. Częstokroć wymieniona agencja sugeruje Petentowi tzw. kancelarię odszkodowawczą, która „na pewno pomoże otrzymać stosowne odszkodowanie”. W rezultacie absolutnie nie jest w stanie niczego uczynić bez adwokata, ponieważ tylko on ma upoważnienie, by występować podczas rozprawy sądowej jako obrońca. Osoby pokrzywdzone, które skorzystały z pomocy „speców od odszkodowań”, straciły sporo pieniędzy, czas i nerwy. Jak sprawić, żeby nie dać się oszukać?

Wcale nie podpisuj na miejscu umowy, sprawdź ją z adwokatem

W sprawie uzyskiwania adekwatnego odszkodowania zupełnie nie możesz się spieszyć. W przypadku kiedy zajdziesz do kancelarii odszkodowawczej, skontroluj precyzyjnie warunki umowy – najlepiej weź ją w teczce do domu. Fachowiec, który nie da Ci uważnie przestudiować wszystkich zastrzeżeń, zupełnie nie jest godzien Twojego czasu…ani funduszy. Lepiej wybierz którąś Kancelarię Adwokacką z Torunia, która dokładnie wytłumaczy Ci wszelkie elementy, które umieszczone są na piśmie. Głównie odpowiedni, odpowiedzialny i uczciwy adwokat usiądzie z Tobą przy pismach oraz pomału objaśni to, czego nie rozumiesz. Bez wątpienia kancelarie, które cieszą się powodzeniem oraz przyjazną opinią innych Interesantów, też możesz mieć na uwadze. Na każdym kroku sprawdzaj do kogo tak naprawdę się zgłaszasz po pomoc!

Umowę musi przygotować prawnik, a nie „dowolna” kancelaria

Gdy jednak zrobiła to kancelaria odszkodowawcza, wówczas dobrze jest od razu wyeliminować z niej wpis mówiący o przekazywaniu całej korespondencji tyczącej się sprawy jedynie do pełnomocnika (więc dokładnie firmy odszkodowawczej). W innym przypadku przenigdy nie skontrolujesz jakiegokolwiek pisma z sądu, oprócz tego informującego o kwocie kosztów sądowych oraz o przegraniu sprawy. Musisz obowiązkowo dostać pełną korespondencję, natomiast wszelakie uchybienia powinny podlegać grzywnie. Możesz, przykładowo dołączyć własny wpis, że niezapewnienie bieżącej dokumentacji będzie powodem anulowania przez Ciebie umowy i oddaniem na Twój rachunek rozliczeniowy określonej ilości pieniędzy. Uczciwy adwokat nie będzie robił w tejże sprawie jakichkolwiek kłopotów, bowiem świetnie rozumie, jakie są jego powinności oraz posiada ubezpieczenie OC, przykładowo gdy nieumyślnie zginie jakiś papier, natomiast Ty w efekcie będziesz dochodził podczas rozprawy sądowej własnych praw. Oczywiście u znanych prawników owe rzeczy należą do rzadkości.

Na jakie konto dojdą środki pieniężne z odszkodowania? Twoje czy oszustów?

Naturalnie, że na Twoje konto w banku. Powyższy dopisek musi figurować praktycznie w którejkolwiek umowie dotyczącej zdobywania odszkodowania za wypadki komunikacyjne, wypadki w czasie pracy, uchybienia lekarskie etc. Nigdy nie toleruj tego, aby środki finansowe zostały przelane na konto firmy odszkodowawczej. Mogą nigdy do Ciebie nie dotrzeć czy przedsiębiorstwo będzie nimi obracać oraz odbierzesz je w znacznie późniejszym czasie. Musisz mieć na uwadze, iż taka firma nie będzie Twoim pełnomocnikiem w trakcie poszczególnych rozpraw oraz z tej przyczyny nie będzie występować jako Twój obrońca. Nie ma zwyczajnie do takich rzeczy pozwoleń.

Usługa, nad jaką nikt nie posiada nadzoru

Kancelarie odszkodowawcze to przeważnie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a zatrudnieni to lekkomyślne osoby, jakie absolutnie nie posiadają ani wiadomości, ani wyczucia w kierowaniu sprawami o odszkodowanie. Nikt w kraju bowiem nad takimi placówkami nie piastuje dostatecznego nadzoru. Najczęściej przełożony jest prawnikiem, jaki legitymuje się oczywiście pozorną wiedzą. Gdyż prawnik nie jest tym samym co adwokat czy radca prawny. Prawnik może zaledwie „dawać konsultacje prawne”, natomiast krótko mówiąc nie wolno mu działać w jakiejkolwiek sprawie. Nie powinien być przedstawicielem w procesie sądowym – obrońcą, prokuratorem itd. Prawnik powinien pomóc konstruować pisma, interpretować Odbiorcom szczegółowe paragrafy oraz całościowo wyjaśniać, jak określona rzecz wygląda w świetle polskiego prawa. Bez aplikacji oraz umiejętności wciąż jest osobą, która ma wiedzę nadzwyczaj ogólną z kręgu prawa i dodatkowo niepełną.

Biura zajmujące się rekompensatami oraz odzyskujące długi rywalizują o Petentów z prawdziwymi kancelariami adwokackimi, jakie pomagają tysiącom pokrzywdzonych. W sprawach sądowych są nawet przymuszone do korzystania z pomocy adwokatów, bowiem nie mają jakichkolwiek uprawnień – są pośrednikami w całej sprawie dochodzenia o odszkodowanie. Więc zanim zadecydujesz, gdzie pójdziesz po pomoc, przejrzyj ofertę kancelarii adwokackich a nie spółek odszkodowawczych.

Jeżeli zajął Cię ten materiał i chcesz zobaczyć, w jaki sposób prezentuje się profesjonalna witryna prawnika, możesz wejść tutaj – www.adwokat-torun.eu

Strona używa cookies
Ok