Wytwornica ciężkiego dymu wynajem wytwornicy niskiego dymu obsługa dymownicy
Oprawa wizualna uroczystości weselnych
12 listopada, 2016
Instalacje biogazowe biogazownie pochodnie do spalania biogazu odgazowanie składowiska odpadów
Nowoczesne instalacje biogazowe
19 listopada, 2016

Dzisiaj, nowoczesne firmy opierają swoją działalność na inteligentnych, mechanicznych maszynach które wpływają na wydajność pracy. Automatyzacja to proces, który zmienił standardy wielu branż przemysłu. Rozszerzenie potencjału produkcji, mniejsze ryzyko handlowe i redukcja niebezpieczeństw wynikających z określonych zadań pracowników to podstawowe przyczyny dla których zwiększająca się grupa zakładów fabrycznych decyduje się na zakup nowoczesnej aparatury. Przekrój rozwiązań z dziedziny automatyzacji procesów przemysłowych rośnie w niesamowitym tempie. Dzisiaj przedsiębiorcy mają dostęp do profesjonalnych akcesoriów, takich jak choćby armatura pneumatyczna, sprężarki, czy elektrozawory pneumatyczne, które usprawniają procesy technologiczne i wzmacniają stopień zabezpieczeń w każdym miejscu pracy.

Instalacje pneumatyczne, pomimo że używane są od bardzo dawna, właściwie dopiero dziś wykorzystywane są powszechnie. Akcesoria związane z sprężonym powietrzem wykorzystywane są w budownictwie (wiertarki i ubijarki do betonu), górnictwie (układy wentylacyjne urządzenia ładujące), przemyśle chemicznym (systemy kontroli procesów), jak i w sektorze spożywczym (czynności powiązane z urządzeniami do etykietowania, podawaniem napojów, i blendowaniem potraw). W czasach nadmiernej ochrony ekosystemu wykorzystanie sprężonego powietrza jest jak najbardziej odpowiednie, ze względu na to, że nie zatruwa ono naszego otoczenia w żaden sposób. Dodatkowo jest bardzo przystępne w przechowywaniu (głównie w odpowiednich zbiornikach zintegrowanych z siecią pneumatyczną), oraz bezpieczne w użytkowaniu. Powietrze posiada znacznie więcej zalet, niż myślimy. Odkryjmy zatem fachowe urządzenia związane z pneumatyką od ich najlepszej strony.

Sprężarki tłokowe dla każdego przedsiębiorstwa

Analizując maszyny związane z sprężaniem powietrza, na prowadzenie wysuwają się sprężarki tłokowe ( nazywane również jako kompresory). Rozróżnia się sprężarki jednostopniowe, sprężarki dwustopniowe, sprężarki olejowe i sprężarki bezolejowe. Podstawa funkcjonowania, dla każdej z tych maszyn jest w sumie identyczna. Przetwarzanie sprężonego powietrza zachodzi w procesie podwyższenia ciśnienia medium roboczego powyżej ciśnienia początkowego. Zastosowany w sprężarce tłok pobiera powietrze atmosferyczne i spręża je. Ciśnienia końcowe uzyskiwane w sprężarkach tłokowych sięga od 0,1 MPa do nawet kilkunastu MPa. Taki model urządzeń wyróżnia się przede wszystkim ogromną solidnością, sumiennością wykonania i możliwością wytwarzania wysokiego ciśnienia pomimo niewielkich rozmiarów.

Rodzaje i zastosowanie zaworów pneumatycznych

Systemy pneumatyczne to zespół detalicznych elementów. Każdy z tych elementów na swój niezależny sposób przesądza o jakości kompletnej strukturze pneumatycznej. Z takiego względu niesłychanie ważny jest wybór optymalnych dodatków, które zapewnią staranność zrealizowania kompletnej instalacji. Dobrze jest tutaj chociażby wspomnieć o zaworach pneumatycznych, których priorytetowym zadaniem jest kształtowanie kierunku ruchu elementu roboczego w instalacjach pneumatycznych. Najprostszym zaworem jest zawór zwrotny, który funkcjonuje tylko w jednym kierunku, blokując ruch powietrza. Nader nowatorskim rozwiązaniem jest elektrozawór pneumatyczny, adresowany do odcinania i otwierania ruchu powietrza w sposób samosterujący. Jest on przeważnie wykorzystywany w pełni zmechanizowanych układach pneumatycznych.

Siłowniki – energia z sprężonego powietrza

Siłowniki pneumatyczne, w znacznym skrócie przekształcają ciśnienie powietrza na ruch, znacznie udoskonalając całkowite procesy produkcyjne. Wykorzystuje się je między innymi w układach hamulcowych maszyn liniowych, w obrabiarkach do stolarki okiennej, czy chociażby do otwierania i zamykania drzwi w samochodzie. Siłowniki spełniają bardzo ważną rolę we wszystkich branżach przemysłu i dziedzinach aktywności człowieka. Pozwalają one na przemieszczanie, pozycjonowanie, układanie i szeroko pojmowane poruszanie produktów które z uwagi na swoją wielkość, czy też masę, stanowią niebezpieczeństwo dla pracowników. Powszechnie spotykanymi rodzajami siłowników są maszyny jednostronne i dwustronne. Z ich cech korzystamy bardzo często, nawet nie będąc tego świadomym.

Instalacje pneumatyczne, zarówno te sztuczne, aluminiowe, jak i stalowe, wdrażane są dziś na dość dużą skalę w laboratoriach chemicznych, w hurtowniach, w zakładach produkcyjnych, czy choćby w handlu i rozrywce. Są one nierozerwalnym składnikiem praktycznie każdej gałęzi gospodarki, gdyż ulepszają i wzmacniają wszelkie procesy wytwórcze. Powietrze, okrywające nas dookoła, pełni poważną rolę w wielu zakładach przemysłowych. Złączone z ciśnieniem mocno poprawia życie nas wszystkich.

Profesjonalnie zaopatrzony sklep internetowy z pneumatyką PressMann od wielu lat oferuje swoim Klientom niezawodne urządzenia, jak i narzędzia pneumatyczne. Po za działalnością handlową firma zajmuje się także projektowanie i montowanie układów pneumatycznych na terenie Polski. Porównaj wysokiej jakości usługi już dziś, klikając na zamieszczony obok link: Sprężarka tłokowa

Strona używa cookies
Ok