Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Jak zwalczać pluskwy w mieszkaniu?
Marzec 14, 2017
Zwalczanie korników Warszawa - Zwalczanie szkodników drewna - Szkodniki drewna - Jak pozbyć się korników - Usuwanie korników z drewna
Zwalczanie korników i innych szkodników
Marzec 14, 2017

Drewno to budulec od wieków używany do budowania mieszkań, czy komponowania mebli. Przez wielu postrzegany jest za materiał stylowy, a zarazem bardzo funkcjonalny. Jako materiał występujący w naturze narażony jest niestety na niekorzystne oddziaływanie szkodników, a ściślej mówiąc ksylofagów , takich jak kornik drukarz, kołatek domowy, czy spuszczel pospolity.Ten wymieniony na końcu uznawany jest w przez naszych ekspertów za najgroźniejszy, gdyż w trakcie żeru jest w stanie doprowadzić do kompletnego wyniszczenia drzewostanów. Potyczka z tym szkodnikiem jest szczególnie skomplikowana, ale nie nierealna.

Sposoby eliminowania szkodników drewna są bardzo różnorakie. Od metod termicznych (dezynsekcja mikrofalami), aż po techniki chemiczne, takie jak fumigacja, widziana przez specjalistów za najbardziej skuteczne rozwiązanie w zakresie likwidowania insektów w drewnie.

Zanim przejdziemy do konkretnego przedstawienia fumigacji pomyślmy nad tym dlaczego ochrona drewna jest dla nas wszystkich tak ważna. Ze względów funkcjonalnych, drewno uważa się za atrakcyjny produkt budowlany, niejednokrotnie niezrównany w wielu pracach stolarskich. I właśnie dlatego punktem przewodnim fumigacji jest ochrona tego bezcennego surowca. Dalej fumigacja palet na eksport pozwala zahamować szerzenie się insektów. I najważniejsze na sam koniec. Drzewa, oprócz tego, że są nieocenionym surowcem, oczyszczają powietrze potrzebne nam wszystkim. Analizy podkreślają również, że spacerowanie w sąsiedztwie drzew wpływa na to, że jesteśmy bardziej twórczy i spokojni. Dlatego też zwalczanie szkodników drewna to istotna sprawa.

Kilka słów o szkodnikach drewna

Gdy pojawia się określenie pasożyt drewna, automatycznie wspominamy o korniku. Oczywiście jest to pasożyt mieszkający w drewnie, choć, pod względem postaci uszkodzeń nic nie może równać się z spuszczelem pospolitym. Insekt ten został w Polsce uznany za najgroźniejszego ksylofaga. Żeruje w drewnie o miękkiej konstrukcji czyli drewnie drzew iglastych. Eliminowanie puszczela pospolitego jest kluczowe dla całej branży rolnej, jak i sektora leśnego. Jaki jest powód dla którego został on uznany za najcięższego ksylofaga? Odpowiedź jest bardzo prosta. Puszczel atakuje drewno przez kilka pokoleń. Wywołane przez niego zniszczenia są tak duże, że mogą oddziaływać na wytrzymałość konstrukcji.A to stanowi już poważny kłopot. Następnym ksylofagiem jest kołatek domowy, zdefiniowany tak z tego względu, że bardzo często przebywa w obiektach mieszkalnych.

Na czym polega fumigacja?

Wskazuje się, że fumigacja jest najskuteczniejszą metodą zwalczania insektów żerujących w elementach drewnianych. Polega na likwidacji owadów przy pomocy substancji chemicznych określanych fumigantami. Najczęściej użytkowanym fumigatorem jest fosforowodór, stanowiący alternatywę dla bromku metylu, który został odrzucony, albowiem powodował szkody w otoczeniu naturalnym. W trakcie fumigacji wybrany preparat chemiczny jest przy wsparciu urządzenia ciśnieniowego wpychany do hermetycznie zamkniętego obiektu. Substancja przenika do najmniej dostępnych pomieszczeń, przez co gwarantuje znaczną efektywność likwidacji wszelakich ksylofagów. Wykorzystywany fosforowodór jest trujący, dlatego też podczas fumigacji ludzie i zwierzęta muszą opuścić dany obiekt, który zostaje okryty specjalistyczną folią, bądź też namiotem. Co ciekawe fumigacja wykorzystywana jest nie tylko w obiektach budowlanych. Ta procedura zezwala zwalczać szkodniki występujące w wyrobach spożywczo – rolniczych, a nawet w starych księgach. Za kilka minut opowiemy tobie także, dlaczego fumigacja palet jest tak kluczowa dla ochrony środowiska.

Fumigacja palet drewnianych na eksport

Możesz nie mieć o tym pojęcia, ale fumigacja palet jak i innych opakowań drewnianych jest wymagana w transporcie międzynarodowym. Przepisy prawne nakładają na firmy transportowe obowiązek fumigacji. W myśl standardów ISPM 15 drewno należy oznaczać rozpoznawalnym symbolem. Obok umieszcza się wzmianki dotyczące wykorzystanej metody, kraju pochodzenia drewna i jednostki realizującej zabieg fumigacji. Jak to możliwe, że przepisy są tak bardzo zasadnicze?

Szkodniki drewna żyją niezwykle często na jednym obszarze. Pasożyty, które w Europie są szczególnie popularne, nie koniecznie znane są dla przykładu w Afryce. Aby zadbać o szczególny charakter lasów rosnących w przeróżnych częściach świata, narzucono na firmy obowiązek fumigacji. Dzięki temu insekty nie przenoszą się na wielką skalę, przez co łatwiej je wyeliminować. Fumigacja palet drewnianych na eksport chroni zatem środowisko naturalne.

Często dochodzimy to wniosku, że to wycinka drzew destabilizuje wydolność lasów. Eksperci mówią jednak, że to właśnie pasożyty są najistotniejszym zagrożeniem dla „płuc ziemi”. Usuwanie starych drzew i utrzymywanie młodych utrzymuje pewną równowagę w przyrodzie, podczas gdy żer ksylofagów przynosi długookresowe szkody w leśnictwie. Bardzo ważne jest usuwanie tych pasożytów, aby przywrócić przyrodzie spójność.

Jedną z najbardziej fachowych instytucji w Polsce oferujących zabieg fumigacji jest firma Corneco. Usługi świadczone przez firmę obejmują nie tylko fumigację palet na eksport, ale dodatkowo dezynsekcję kościołów, muzeów i obiektów publicznych. Corneco z biurem w Warszawie to firma której możesz zaufać. To konkretni specjaliści w dziedzinie dezynsekcji i fumigacji.

Wstąp na stronę przedsiębiorstwa Corneco i dowiedz się więcej o możliwościach zastosowania i cenie fumigacji: fumigacja palet Gdynia

Strona używa cookies
Ok